Yurt Dışından Türk Cep Telefonu Nasıl Aranır?(En iyi çözüm)

Yurt dışından Türkiye numarası nasıl aranır?

Çoğu ülke Türkiye gibi 00 (çift sıfır) rakamlarını belirlemişse de kimi zaman 001 ya da 011 olabilir. Örneğin Fransa’dan, uluslarası kodu 90 olan Türkiye ‘de İstanbul Anadolu yakasına yapılan bir arama 00 90 216 555 55 55 olarak çevrilebilir.

Yabancı ülke nasıl aranır?

Yurt Dışını Arama Yurt dışındayken diğer ülkelere yapılan aramalarda, “bulunduğunuz ülke uluslararası çıkış kodu-aradığınız ülke kodu-aradığınız şebeke kodu-numara” tuşlanarak yapılabilir. Yurt dışında bulunduğu ülkedeki operatörün kullanıcısını ararken, sadece GSM numarasını tuşlaması yeterlidir.

Yurtdışı hatları nasıl ararım?

Hattınızı ULUS AC yazıp 7000’e kısa mesaj göndererek uluslararası aramalara açabilirsiniz. Hattınızı Yurtdısı Aramalarına Kapama:

  1. Türkiye uluslararası çıkış kodu(00)*,
  2. Aranılan kişinin ülke kodu**,
  3. Aranılan kişinin kullandığı şebekenin prefiksi,
  4. Aranılan kişinin numarasını tuşlayabilirsiniz.

+90 Hangi ülkenin telefon kodu?

90 Nerenin Alan Kodu? Telefon kodlarından birisi de + 90 kodudur. Bu kod ülkemize, yani Türkiye’ye aittir. Böylelikle Gelen aramaların başında + 90 kodu bulunuyor ise bu Türkiye’den gelen bir arama olduğu ülke kodlarından anlaşılır.

Yurtdışı numarası nasıl kaydedilir?

Uluslararası telefon numaraları nasıl kaydedilir

  1. Telefon rehberinizi açın.
  2. Kişinin telefon numarasını yazarken ilk önce bir artı (+) simgesi koyun.
  3. Ülke kodunu yazın, ardından telefon numarasını eksiksiz olarak girin.
You might be interested:  Hangi Bebek Bezi Türk Malı?(Doğru cevap)

Türk cep telefon numaraları nasıl yazılır?

Türkiye’de standart telefon numaraları, 1988 yılına kadar, 10 basamaklı sayılardı. 1988’de PTT tarafından 12 basamağa çıkarılmış ve yeniden düzenlenmiştir. 12 basamaktan ilk ikisi (90), Türkiye’nin uluslararası alan kodudur. Daha sonraki üç rakam, alan kodudur.

Kıbrısı aramak yurtdışı mı?

(Kıbrıs yönüne yaptığınız aramalar da yurt dışı arama olarak ücretlendirilmektedir.)

Hattım uluslararası dolaşıma açık mı?

Hattınızın yurt dışını aramaya açık olduğunu kontrol etmek için YURTDISI ARAMA yazıp 2222’ye ücretsiz SMS gönderebilirsiniz.

Türk Telekom Müşteri Hizmetleri Yurtdışından nasıl aranır?

Yurt dışındayken, her türlü konuda destek almak için Türk Telekom Müşteri Hizmetleri ‘ne +90 555 1 500 500 ‘den ulaşabilirsiniz. Faturalı hat sahibi müşterilerimiz için yurt dışında iken tüm ülkelerden Türk Telekom Müşteri Hizmetleri ‘ni aramak, çağrı başına 45 Kr olarak ücretlendirilecektir.

Yurt dışı numarası Türkiyede kullanılır mı?

Ülkemizde kullandığımız hattın yurt dışında da yabancı hat şirketleri ile yaptığı anlaşma gereği hattınızın yurt dışında da kullanılması durumuna uluslararası dolaşım servisi deniyor. Bu sayede hattınız ile açtırma kapattırma yapmadan bu anlaşmanın olduğu yerlere sorunsuz şekilde seyahat edebilirsiniz.

Yurtdışındayken aranmak ücretli mi?

Türkiye’den Yurt Dışını Arama Türkiye’deyken yurt dışından arandığımda ücretlendirilir miyim? Hayır, Türkiye’deyken yurt dışından arandığınızda ücretlendirilmezsiniz.

996 hangi ülke?

Kırgızistan devletinin telefon kodu + 996 ‘dır. Bu nedenle Kırgızistan’da yaşayan bir kişi sizi telefon ile aradığında telefonunuzda + 996 koduyla başlayan bir numara görürsünüz. Bunun sebebi ise aramanın Türkiye dışın olan bir ülke olan Kırgızistan’dan gerçekleşmiş olmasıdır.

07 Hangi Ülkenin telefon kodu?

7, Rusya Federasyonuna ait bir alan kodudur. Ülke kısmen Doğu Avrupa’da ve kısmen Kuzey Asya’da bulunuyor.

969 nerenin alan kodu?

Uluslararası haberleşme de telefon kodları oldukça önemlidir. Telefon kodları sayesinde ülkeler arası haberleşme sağlanmaktadır. 969 telefon kodu Güney Yemen ülkesine ait bir telefon kodudur. Güney Yemen’in eski adı Yemen Arap Cumhuriyeti’dir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *