Yabancı Ülkeye Türk Numarası Nasıl Verilir?(Soru)

Daha sonra ülke kodu girilir ve sonrasında ‘sıfırsız’ olmak üzere alan kodu ve numara çevrilir. + 90 216 555 55 55 yazılarak, Türkiye içi dahil dünyanın her yerinden bu numaraya ulaşılabilir. İşte bu nedenle, daha telefon numaralarını ilk kez kaydederken, +│90 Alan Kodu│Sıfırsız Numara olarak düzenlemelisiniz.

+90 Telefon numarası nasıl yazılır?

Türkiye’den yurtdışına yapılan telefon görüşmelerinde ilk olarak Türkiye’nin kodu + 90 girilir. Ülke kodunun girilecek olması alan kodunun girilmeyeceği anlamına gelmez. Bu sebeple ülke kodundan sonra alan kodu ve son olarak telefon numarası girilir.

Türk cep telefon numaraları nasıl yazılır?

Türkiye’de standart telefon numaraları, 1988 yılına kadar, 10 basamaklı sayılardı. 1988’de PTT tarafından 12 basamağa çıkarılmış ve yeniden düzenlenmiştir. 12 basamaktan ilk ikisi (90), Türkiye’nin uluslararası alan kodudur. Daha sonraki üç rakam, alan kodudur.

Özbekistan numarası nasıl kaydedilir?

Özbekistan ‘a ait bir telefon numarasını aramak istiyorsanız +998 den sonra 76 alan kodunu yazmanız gerekmektedir. +998’in açılımı 00998’dir. Kısaca, Özbekistan ülkesinin alan kodu 998 / 00998’dir. 76 ise alan kodudur.

Yurtdışına numara verirken nasıl verilir?

Ülke dışından ülkemizde bulunmakta olan bir telefonun aranması gerektiğinde bu numaralar numaranın başına getirilmesi gerekmektedir. Diğer bir tabirle de +9 getirilmesi gerekmektedir. Yani 0 555 555 55 55 numaralı telefon numarasını yurt dışından aramak için yapılması gereken başına 009 (+9) getirilmesidir.

You might be interested:  Karadeniz Hangi Padişah Zamanında Türk Gölü Haline Gelmiştir?(Çözüm bulundu)

Ziraat Bankasi telefon numarami nasil Guncelleyebilirim?

Müşteri hizmetlerini arayarak numara güncelleme: Ziraat Bankası telefon numarası güncelleme işleminiz için Ziraat bankası müşteri hizmetlerini arayabilir ve müşteri temsilcisiyle birlikte numaranızı güncelleyebilirsiniz.

Telefon numarasında artı nasıl yazılır?

Notlar: Telefon numarasının başındaki artı işareti (+) gereklidir.

Telefon numarası nasıl yazılmalı?

Daha sonra ülke kodu girilir ve sonrasında ‘sıfırsız’ olmak üzere alan kodu ve numara çevrilir. + 90 216 555 55 55 yazılarak, Türkiye içi dahil dünyanın her yerinden bu numaraya ulaşılabilir. İşte bu nedenle, daha telefon numaralarını ilk kez kaydederken, +│90 Alan Kodu│Sıfırsız Numara olarak düzenlemelisiniz.

+3 Hangi ülke?

03 plaka kodu Afyon iline aittir. Afyon’daki araç sahiplerinde 03 plaka kodu bulunur. Böylelikle araç sahibinin Afyon iline kayıtlı olduğu bilinir.

Ülke kodu ile cep telefonu nasıl yazılır?

Telefon rehberinizi açın. Kişinin telefon numarasını yazarken ilk önce bir artı (+) simgesi koyun. Ülke kodunu yazın, ardından telefon numarasını eksiksiz olarak girin.

Nijerya telefon numarası nasıl kaydedilir?

+234 numaralı kod Batı Afrika’da bulunan Nijerya ülkesine aittir. Ülkemizden Nijerya ‘da bir yer aranmak istendiğinde ilk olarak ülkenin kodu tuşlanır. Daha sonra aranacak yerin alan kodu tuşlanır. Son olarak da aranacak kişinin telefon numarası tuşlanır.

996 hangi ülke?

Kırgızistan devletinin telefon kodu + 996 ‘dır. Bu nedenle Kırgızistan’da yaşayan bir kişi sizi telefon ile aradığında telefonunuzda + 996 koduyla başlayan bir numara görürsünüz. Bunun sebebi ise aramanın Türkiye dışın olan bir ülke olan Kırgızistan’dan gerçekleşmiş olmasıdır.

Endonezya telefon numarası nasıl kaydedilir?

Türkiye’ den Endonezya ile nasıl telefon iletişimi kurabilirim diye düşünüyorsanız, sabit telefonunuzdan veya cep telefonunuzdan Endonezya ‘yı arayabilmek için Endonezya ‘nın uluslararası telefon kodu olan +62’yi tuşladıktan hemen sonra aramak istediğiniz kişinin telefon numarasını tuşlamalısınız.

You might be interested:  Şu Destanı Hangi Türk Devletine Aittir?(Doğru cevap)

Yurt dışı cep telefonları nasıl aranır?

Yurt Dışını Arama Yurt dışındayken diğer ülkelere yapılan aramalarda, “bulunduğunuz ülke uluslararası çıkış kodu-aradığınız ülke kodu-aradığınız şebeke kodu-numara” tuşlanarak yapılabilir. Yurt dışında bulunduğu ülkedeki operatörün kullanıcısını ararken, sadece GSM numarasını tuşlaması yeterlidir.

Yurtdışı numara ile WhatsApp ücretli mi?

WhatsApp ‘ı telefonunuz Wi-Fi’ye bağlıyken kullanmak, operatörünüz tarafından ücretlendirilmeye neden olmamalıdır.

Avustralya numarası nasıl kaydedilir?

Avustralya Telefon Sistemi

  1. Uluslararası arama kodu: +61.
  2. Avustralya dünya çapında telefon şebekesi konusunda en gelişmiş sistemlerden birine sahiptir ve ülkeyi ziyaret edenler haberleşme konusunda kesinlikle bir zorluk yaşamaz.
  3. Uluslararası bir arama yapabilmek için 011+ülke kodu +alan kodu + numara tuşlanmalıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *