Tüv Türk Randevu Nasil Alinir?(Çözülmüş)

Muayene randevusu almak isteyen araç sahiplerinin TÜVTÜRK internet sitesinde yer alan ücretsiz randevu bölümünü doldurmaları gerekmektedir. Bu bölümde, randevu almak isteyen araç sahiplerinden Plaka No, Ruhsat Seri ve No ile şehir bilgisi istenecektir.

TÜVTÜRK den randevu nasıl alınır?

TÜVTÜRK ‘ün internet adresinde yer alan Ücretsiz Randevu bölümüne tıkladığınızda karşınıza gelen ekrana Plaka No, Ruhsat Seri No ve randevu alınacak şehir bilgisi girilerek istasyonların yoğunluğuna göre dilediğiniz gün ve saatte randevu alabilirsiniz.

E Devlet’ten araç muayene randevusu alınır mı?

“TÜVTÜRK Muayene Randevu Kayıt” sayfasına gidin ve e – Devlet ‘in sizden istediği bilgileri girerek kimliğinizi doğrulayın. Açılan sayfada gerekli bilgileri ve seçimleri yaparak periyodik araç muayenesi için randevu alabilirsiniz.

TÜVTÜRK randevu ücreti var mı?

Araç muayene hizmeti randevuları, ‘www. tuvturk.com.tr’ internet sitemizden, ‘0 850 222 88 88’ numaralı çağrı merkezimizden ve e-devlet üzerinden tüm araç sahiplerine ücretsiz olarak verilmektedir” denildi.

Araç muayene tekrarı için randevu almak gerekir mi?

Randevu ile çalışan muayene istasyonlarında muayene tekrarları randevu ile yapılır. Muayene tekrarlarının randevuları öncelikli olarak verilir. Araç sahibinin talep etmesi halinde aynı gün için muayene tekrarı randevusu verilir.

You might be interested:  Türk Telekom Ne Zaman Özelleştirildi?(EN iyi 5 ipucu)

Araç muayene randevu alma kaç gün önceden alınır?

Aracınızı muayeneye götürmeden birkaç gün önce araç muayene randevusu almanız gerekir.

Araç muayene tekrarı nasıl yapılır?

Muayene tekrarı, muayenenin yapıldığı aynı gün veya muayenenin yapıldığı tarihten itibaren bir aylık süre içerisinde bir defaya mahsus olmak üzere muayenenin yapıldığı araç muayene istasyonunda veya başka bir araç muayene istasyonunda yapılır.”

Muayene Randevusu olan araca ceza yazılır mı?

TÜVTÜRK araç muayene ücretine göre bu rakam üzerinden %5’lik gecikme faizi alınır, 5 ay ile çarpılır ve sizlere ortalama bir ceza sunulur. Ne kadar faiz uygulandığını randevu alırken görebilirsiniz. 10 puanlık bir cezanın yanı sıra, 314 TL’lik bir polis cezası ile karşılaşacaksınız.

TÜVTÜRK Randevu iptali nasıl yapılır?

Kişilerin muayene randevularını iptal etmek için tek ihtiyaçları olan şey internettir. TÜVTÜRK internet sitesine giriş yapıp araçla ilgili bilgileri yazdıktan sonra ekranda çıkan iptal etme seçeneği ile oldukça basit bir şekilde TÜVTÜRK muayene randevusu iptal edilebilir.

Tüvtürk Randevu alırken neden ücretli?

TÜVTÜRK ‘te ücretsiz olan araç muayene randevu sisteminde “yanlış adres”i kullananlar 13-20 lira arasında ücret ödüyor. Buradan sağlanan randevu ücretleri telefon faturalarına yansıyor. Aracı internet siteleri ya da telefonlarla alınan randevular için araç sahipleri 13 ile 20 lira arası ücret ödemek zorunda kaylıyor.

2021 muayene ücreti ne kadar?

1 Ocak 2021 itibarıyla KDV dahil muayene ücretleri; otobüs, kamyon, çekici ve tankerlerde 462,56 liradan 503,86 liraya, otomobil, minibüs, kamyonet, özel amaçlı taşıt, arazi taşıtı, römork ve yarı römorklarda 342,2 liradan 372,88 liraya, traktör, motosiklet ve motorlu bisikletlerde 174,64 liradan 189,98 liraya

Araç muayene ücreti kaç lira?

Farklı araç için belirlenen muayene ücretileri şöyle: Otomobil, Minibüs, Kamyonet, Özel Amaçlı Taşıt, Arazi Taşıtı, Römork ve Yarı Yömork: 372,88 TL. Otobüs, Kamyon, Çekici, Tanker: 503,86 TL. Traktör (Römorklu / Römorksuz), Motosiklet ve Motorlu Bisiklet: 189,98 TL.

You might be interested:  Türkmen Vatandaşı Nasıl Türk Vatandaşı Olabilir?(Çözünme)

Araç ikinci kez muayeneden geçmezse ne olur?

Aracınızın ağır kusurlu olarak muayeneden geçememesi durumunda size bilgi verilecek ve aracın değişmesi ya da onarılması gereken parçasının düzeltilmesi ve kontrol için tekrar geri getirilmesi istenecektir. Geri getirilme süresi ise 1 ay içerisinde olacaktır.

Muayeneden kalınca aynı gün alınır mı?

Verilen süre içerisinde aracınızın kusurlarını giderip başarılı şekilde muayeneden geçmeniz durumunda muayene ücreti talep edilmez. Ancak muayeneden ikinci defa aynı kusurları gidermeden kalacak olursanız yatırdığınız muayene ücretiniz yanar ve yeniden muayene yaptırmanız gerekir.

TÜVTÜRK Randevu almadan gidilir mi?

İstasyonlarımızda randevusuz araç muayene işlemi gerçekleştirilmemektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *