Türk Vatandaşları Vizesiz Hangi Ülkelere Gidebilir?

Türkiye’den vizesiz gidilebilecek ülkeler

 • Antigua ve Barbuda.
 • Arjantin.
 • Arnavutluk.
 • Azerbaycan.
 • Bahamalar.
 • Bahreyn.
 • Barbados.
 • Beyaz Rusya.

Türk vatandaşı vizesiz nereye gidebilir?

Türk vatandaşları ‘nın Azerbaycan, Kuzey Kıbrıs, Gürcistan, Moldova ve Ukrayna’ya ise pasaport olmadan sadece kimlik kartı ile girişleri mümkündür. Umuma Mahsus Pasaportun, diğer resmi pasaportlar karşısında ayrıcalıklı olduğu ülkeler Ermenistan ve Tayvan’dır.

Türkiye’den hangi ülkelere pasaportsuz gidilir?

Türk vatandaşlarının kimlikle gidebileceği vizesiz ülkeler arasında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC), Gürcistan, Ukrayna, Moldova ve Azerbaycan bulunuyor.

Öğrenci Pasaportu ile nerelere gidilir?

Öğrenci pasaportları Japonya, Amerika, Ukrayna, İtalya, Polonya, İngiltere ve Rusya olmak üzere pek çok ülkede geçerlidir. Burada dikkat edilmesi gereken husus ülkelerin öğrencilere tanımış olduğu vize haklarıdır. Kimi ülkeler vize şartı aramazken kimi ülkeler de çok sıkı kontrollerden geçilmesini gerektirir.

Ukrayna’ya pasaportsuz gidilir mi?

Pasaportsuz Gidilen Ülkeler Henüz vizesiz ülkeler listesi kadar uzun olmasa da pasaportsuz, sadece kimlikle gidilebilen ülkeler de var. “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Ukrayna ve Gürcistan” Pegasus ile gidebileceğiniz Türk vatandaşlarından pasaport istemeyen ülkeler arasında yer alıyor.

Makedonya pasaportu ile hangi ülkelere vizesiz gidilir?

Vizesiz seyahat edebildiğimiz ülkeler arasında Arnavutluk, Andora, Arjantin, Avusturya, Bahama, Belarus, Belçika, Bosna Hersek, Brezilya, Bulgaristan, Şili, Hırvatistan, Küba, Kıbrıs Rum Kesimi, Çek, Danimarka, Dominik, Ekvator, El Salvador, Estonya, Finlandiya, Fransa, Gambia, Almanya, Yunanistan, Guatemala, Haiti,

You might be interested:  Türk Telekomdan Ödemeli Nasıl Atılır?(Mükemmel cevap)

Vize hangi ülkelerde yok?

Vize İstemeyen Avrupa Ülkeleri

 • Andorra. Avrupa. Vizesiz. 90 gün.
 • Arnavutluk. Avrupa. Vizesiz. 90 gün.
 • Azerbaycan. Avrupa. Kapıda Vize. 30 gün.
 • Belarus-Beyaz Rusya. Avrupa. Vizesiz. 30 gün.
 • Bosna-Hersek. Avrupa. Kapıda Vize. 120 gün.
 • Gürcistan. Avrupa. Vizesiz. 365 gün.
 • KKTC. Avrupa. Vizesiz. Serbest Dolaşım.
 • Karadağ Avrupa. Vizesiz. 90 gün.

Kaç ülkeye pasaportsuz gidilir?

Moldova ile birlikte pasaportsuz sadece kimlikle seyahat edilebilen ülke sayısı 4’e çıktı. Moldova, Gürcistan, Ukrayna ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti.

Rusya’ya pasaportsuz gidilir mi?

Rusya ‘ya seyahat edecek olan Türk vatandaşlarından Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahipleri vize almak zorundadır. Hizmet (Gri) ve Hususi (Yeşil) pasaport sahipleri 30 gün süreyle, Diplomatik (Siyah) pasaport sahipleri ise 90 gün süreyle Rusya ziyaretleri için vizeden muaftır.

Kosovaya pasaportsuz gidilir mi?

Kosova Cumhuriyetine Gitmek İçin Gerekli Evraklar Bu nedenle Kosova Cumhuriyetine giderken yanınızda sadece kimlik ve geçerlilik süresi olan bir pasaportunuzun bulunması yeterli olacaktır.

Öğrenci pasaportuna vize gerekli mi?

Mutlaka Lisans, Önlisans veya Yüksek Lisans gibi bir üniversite de eğitim görmeye devam etmek gerekir. Bunun yanında öğrenci pasaportunun alınma sebebi de önemlidir. Neticede pasaport işleminde sonra gerekli ülkeden vize istenir. Burada geçerli ve güçlü bir sebebin olması vize işlemlerinde kolaylık sağlar.

Öğrenci pasaportu kaç yıllık?

18 yaşından 25 yaşına kadar eğitiminizin devam edeceği süre kadar öğrenci pasaportu çıkarabilirsiniz. 18 yaşındaysanız ve öğrenciliğiniz 6 yıl daha devam edeceği öğrenci belgenizle ispat edilmişse 6 yıllık pasaport çıkarmanız mümkün. Öğrenci olma süreniz 2 yıl ise o zaman 2 yıllık pasaport alabilirsiniz.

Kıbrıs için öğrenci pasaport nasıl alınır?

Öğrenci Pasaportu Nereden Alınır?

 1. Nüfus cüzdanının aslı
 2. Biyometrik fotoğraf (2 tane)
 3. Eski pasaport (varsa)
 4. Defter ücreti.
 5. Öğrenci belgesi.
 6. Harçsız pasaport talep yazısı
You might be interested:  Dünyadaki Türk Nüfusu Ne Kadar?(En iyi çözüm)

Kırgızistan’a pasaportsuz gidilir mi?

Kırgızistan Vize İstiyor Mu? Kırgızistan’a gitmek isteyen Umuma Mahsus (Bordo), Hizmet (Gri), Hususi (Yeşil) ve Diplomatik (Siyah) pasaport sahibi Türk vatandaşları 90 güne kadar yapacakları ziyaretlerde vizeden muaftır.

Ukraynada bir hafta kaç para?

Ukrayna lüks tatil bir hafta için 25,000 TRY (62,000 UAH)

Ukrayna gitmek için ne lazım?

Ukrayna ‘ya seyahat etmek için vizeye gerek yoktur. Yeni T.C. kimlik veya Pasaportunuz ile giriş yapabilirsiniz. (*Ülke sınır kuralları gereği sınır polisi vizesiz olsa dahi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir.)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *