Türk Vatandaşı Olmayanlar Nasıl Hes Kodu Alır?

Türkiye Cumhuriyeti yabancı kimliğine sahip (yabancı kimlik numarası 97, 98, 99 ile başlayan) kişiler için; HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla; Yabancı kimlik numarası, doğum yılı ve HES kodunun geçerli olması gereken gün sayısını yazıp 2023’e SMS yollayarak alabilirler.

Turistler nasıl HES kodu alır?

Yabancı uyruklu yolcularsa HES yazıp bir boşluk bırakarak 99 ile başlayan yabancı kimlik numarasını yazıp yine bir boşluk bırakarak doğum yılını da yazdıktan sonra mesajı 2023’e SMS olarak göndererek tanımlama yapabiliyor.

Yabancı turistler HES kodu alacak mı?

Edinilen bilgiye göre birçok yabancıya ülke girişinde HES kodu veriliyor. Boşluk bırakıp, ülke kodu, boşluk, doğum tarihi, boşluk, pasaport numarası ile 2023’e mesaj olarak göndererek HES kodunu alabilecek.

Yabancilara HES kodu zorunlu mu?

Yabancı vatandaşlar pasaport numarası, HES, doğum yıllarını ve soy isimlerini yazarak 2023’e kısa mesaj göndermelidir. Yabancılara HES Kodu Gerekli mi? Yabancılara HES kodu mutlaka gereklidir.

HES kodu nasıl alınır Almanya?

kimlik numarası bulunmayan yabancı yolcular pasaport bilgileri ile HES kodu alabilmektedir. HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla, Uyruk, Pasaport Seri Numarası, Doğum yılı, Soyadı yazarak 2023’e SMS atarak HES kodu alınabilmektedir.

Yabancıya HES kodu nasıl alınır?

Pasaport numarası ile HES kodu almak için; HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla; Uyruk (örnek; Ukrayna için “UKR”), pasaport numarası, doğum yılı ve soy ismi yazıp 2023’e SMS göndererek yabancılar için HES kodu alabilirsiniz.

You might be interested:  Türk Dili Ve Edebiyatı Okusam Ne Olurum?(Soru)

Turistler avm’ye girebilir mi?

Otel rezervasyonu bulunan kişiler konaklamalarını belgelemek kaydıyla herhangi bir izin almaksızın özel aracı ile seyahat edebilecek, Turistlere saat 10.00 ile 20.00 arasında AVM ‘lerde alışveriş yapmak serbest olacak.

Yabancılar için HES kodu internetten nasıl alınır?

1B- Yabancılar, E-Devlet Kapısı (www.türkiye.gov.tr) üzerinden T.C Sağlık Bakanlığı bölümüne (https://www.turkiye.gov.tr/saglik-bakanligi- hes – kodu -uretme-ve-listeleme) girerek Yabancı Kimlik Numaraları ile HES kodu alabilirler.

Iran vatandaşı HES kodu nasıl alınır?

Telefonunuzun mesaj kısmına HES yazıp aralarına boşluk bırakarak sırasıyla; Uyruk, Pasaport Seri Numarası, Doğum yılı, Soyadı yazarak 2023’e SMS göndererek HES kodu alabilirsiniz.

99 ile başlayan kimlik numarası nedir?

YABANCI KİMLİKNUMARASI( 99 …. ) Türkiye’de altı aydan fazla ikamet eden yabancı uyruklu kişilere T.C. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından Yabancı Kimlik Numarası verilmektedir.

Geçici Kimlik Belgesi ile HES kodu nasıl alınır?

2023 kısa numarasına sırasıyla aralarında boşluk bırakarak HES KİMLİKNO GEÇİCİKİMLİKBELGENOSON4HANE GEÇERLİLİKSÜRESİ(GÜN) yazıp SMS göndermeniz durumunda HES kodunuzu alabilirsiniz.

Türkiye için HES kodu nasıl alınır?

Tuşlu telefon kullananlar telefonlarından mesajlaşma bölümüne girerek HES yazıp aralarında boşluk bırakacak şekilde T.C kimlik numarasını, Türkiye Cumhuriyeti Kimliğinde bulunan seri numarasının son 4 hanesini ve kod paylaşım süresini yazıp 2023’e kısa mesaj (SMS) yollayarak kodu edinebilir.

IBB kart HES kodu nasıl alınır?

Kısa mesaj ile HES kodu almak için, HES yazıp aralarında boşluk bırakılarak sırasıyla, T.C. kimlik numarası, T.C. kimlik seri numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi (gün sayısı olarak) yazılıyor ve 2023’e SMS olarak atılabiliyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *