Türk Vatandaşı Hangi Ülkelere Vizesiz Gidebilir?(Çözüm bulundu)

Türk pasaportu ile kaç ülkeye vizesiz gidilir?

Böylelikle Umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşları, toplam 111 ülkeye vizesiz ya da kapıda vize alarak seyahat edebilmektedirler. 147 ülke ise hususi pasaport ve Hizmet Pasaportu sahiplerine vize uygulamazken 9 ülke kapıda vize vermektedir.

Türkiye’den hangi ülkelere kimlikle gidilir?

Türk vatandaşlarının kimlikle gidebileceği vizesiz ülkeler arasında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC), Gürcistan, Ukrayna, Moldova ve Azerbaycan bulunuyor.

Kıbrıs vatandaşı hangi ülkelere vizesiz gidebilir?

Kıbrıs vatandaşları seyahat özgürlüğü açısından dünyada 16. sırada yer alır. Kıbrıs vatandaşları Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda ve Avrupa Birliği’nin tüm ülkelerine vizesiz seyahat edebilirler. Ancak bu sadece Kıbrıs vatandaşlarına özel bir haktır. Türkiye doğumlu olup Kıbrıs ‘ta yaşayan Türkler için geçerli değildir.

Makedonya pasaportu ile hangi ülkelere vizesiz gidilir?

Vizesiz seyahat edebildiğimiz ülkeler arasında Arnavutluk, Andora, Arjantin, Avusturya, Bahama, Belarus, Belçika, Bosna Hersek, Brezilya, Bulgaristan, Şili, Hırvatistan, Küba, Kıbrıs Rum Kesimi, Çek, Danimarka, Dominik, Ekvator, El Salvador, Estonya, Finlandiya, Fransa, Gambia, Almanya, Yunanistan, Guatemala, Haiti,

Türk pasaportu dünyada kaçıncı sırada?

Türkiye 110 vizesiz ülke ile listede 57. sırada.

Vizesiz en ucuz nereye gidilir?

Vizesiz gidilebilecek en ucuz 10 ülke arasında ise; Fas, Ukrayna, Karadağ, Sırbistan, Bosna Hersek, Makedonya, Arnavutluk, Uruguay, Gürcistan, Tayland yer almaktadır.

You might be interested:  Ilk Türk Devletlerinde Göçebe Yaşam Tarzı Eğitim Anlayışını Nasıl Etkilemiştir?(Doğru cevap)

Hangi ülkeler vizesiz?

İşte 2021 yılı itibarıyla, Türkiye’den vize almadan, online vize alarak ya da kapıda vize kolaylığıyla gidebileceğiniz ülkeler listesi:

  • Antigua ve Barbuda.
  • Arjantin.
  • Arnavutluk.
  • Azerbaycan.
  • Bahamalar.
  • Bahreyn.
  • Barbados.
  • Beyaz Rusya.

Hangi Avrupa ulkesine vizesiz gidilir?

İşte vizesiz Avrupa turun için ihtiyacın olan liste: Andorra, Arnavutluk (Balkanlar), Belarus, Bosna Hersek (Balkan ülkeleri), Karadağ, Kosova, KKTC, Makedonya, Moldova, Sırbistan ya da Ukrayna.

Hangi ülke pasaport istemiyor?

Pasaportsuz Gidilen Ülkeler “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Ukrayna ve Gürcistan” Pegasus ile gidebileceğiniz Türk vatandaşlarından pasaport istemeyen ülkeler arasında yer alıyor.

Kaç ülkeye pasaportsuz gidilir?

Moldova ile birlikte pasaportsuz sadece kimlikle seyahat edilebilen ülke sayısı 4’e çıktı. Moldova, Gürcistan, Ukrayna ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti.

Rusya’ya pasaportsuz gidilir mi?

Rusya ‘ya seyahat edecek olan Türk vatandaşlarından Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahipleri vize almak zorundadır. Hizmet (Gri) ve Hususi (Yeşil) pasaport sahipleri 30 gün süreyle, Diplomatik (Siyah) pasaport sahipleri ise 90 gün süreyle Rusya ziyaretleri için vizeden muaftır.

KKTC hangi pasaportu kullanıyor?

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti pasaportu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşlarına ülke dışına seyahat yapmaları için verilen belgedir. Pasaport ile sadece 7 ülke ziyaret edilebilmektedir.

Kibrisa hangi pasaport?

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne seyahat ederken pasaport zorunluluğu yoktur. Sadece TC kimlik belgenizi yanınızda bulundurmanız yeterlidir. TC kimlik belgeniz olmadığı durumlarda pasaportunuzu kimlik belgesi olarak kullanabileceğinizi hatırlatalım.

Kıbrıs Türkleri Avrupa vatandaşı mı?

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti resmi olarak bir Avrupa Birliği üyesi olan devletin parçası olarak kabul edilir. Bu anlamda 1960 sonrası herhangi bir tarihte olarak Kıbrıs vatandaşı olmanız size Avrupa Birliği pasaportu kazandırmaz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *