Türk Vatandaşı Bulgaristan A Nasıl Gider?(Soru)

Türkiyeden Bulgaristan’a gitmek için ne gerekli?

Bulgaristan Vizesi İçin Gerekli Evraklar 2021

  1. Pasaport. Bulgaristan vize başvurularında kullanacağınız pasaportunuzun seyahatinizin bitiminden sonraki 6 ay içinde geçerli olması gerekmektedir.
  2. Biyometrik Fotoğraf.
  3. Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği.
  4. Banka Hesap Dökümü
  5. İkametgah Belgesi.
  6. Mesleki Durumunuzu Gösteren Belgeler.

Bulgaristan Türk vatandaşlarından vize istiyor mu?

Bulgaristan Türkiye ‘ye vize uygulayan ülkelerden biridir. Umuma Mahsus (Bordo) pasaport hamilleri Bulgaristan vizesine tabidir. Kısa süreli olmak şartıyla Diplomatik (Siyah), Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) pasaportu olanların ülkeye giriş yapabilmeleri için vize almalarına gerek yoktur.

Bulgar vatandaşlığı almak kaç para?

Yatırımcılar İçin Vatandaşlık: Bulgaristan ‘da 512 bin Euro’luk yatırım yapan Türk vatandaşları Bulgaristan vatandaşlığına başvuru yapma hakkı elde edebiliyor.

Bulgaristan vize ücreti ne kadar?

Bulgaristan turistik vizesi C tipi vize türüdür. Bulgaristan turistik vize ücreti 2020 yılı ve 2021 yılları için aynı olup seyahat sigortası dahil 110 EURO seyahat sigortası hariç 100 EURO’dur.

Bulgaristan’a gitmek için hangi pasaport gerekli?

Diplomatik Pasaport (Siyah) ve Hizmet (Gri) pasaport sahipleri ise 30 günü aşamayan seyahatleri için ülkeye vizesiz giriş yapabilirler. Ancak Umuma Mahsus (Bordo) pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Bulgaristan’a seyahat etmek için Bulgaristan vizesi almakla yükümlüdür.

You might be interested:  Türk Telekom Arena Hangi Yakada?(EN iyi 5 ipucu)

Istanbul Bulgaristan nasıl gidilir?

Karayolu ile Ulaşım Otobüs,özel araba ve ya motosiklet ile Bulgaristan’a rahatlıkla ulaşılabilmektedir. İstanbul’dan her gün Bulgaristan’a otobüs seferleri bulunmaktadır. İstanbul’dan Sofya’ya hareket eden otobüsler yaklaşık 8-9 saat sürmektedir. Sınır kapısında yoğunluk varsa bu süre 1-2 saat daha uzayabilmektedir.

Bulgaristan Türkiye vizesi ne zaman kalktı?

23 Mart 2007 tarihinde Sofya’da imzalanan antlaşmaya göre umuma mahsus pasaport hamili Bulgaristan Cumhuriyeti vatandaşları, ilk giriş tarihinden itibaren 90 (doksan) güne kadar uluslararası yolcu trafiğine açık olan bütün sınır geçiş noktalarından Türkiye Cumhuriyeti topraklarına vizesiz olarak giriş yapabilmekte ve

Bulgaristan işçi vizesi kaç günde çıkar?

Çalışanların D Vize başvuruları bir aksilik olmadığında en az 45-60 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Ama bu süreç Bulgaristan konsoloslukları ve Büyükelçiliğin resmi tatilleri ve yoğunluğu nedeniyle uzayabilir. Ayrıca vize yetkilisi gerekli gördüğünde ek evrak isterse bu da vizenizin çıkış süresini uzatacaktır.

Bulgaristan neden vize vermiyor?

Başvuranın maddi yetersizliği. Başvuruda sunulan evrakların Bulgaristan seyahat amacıyla örtüşmemesi. Bulgaristan Konsolosluğuna sunulması gereken evrakların veya varsa ek evrakların sunulmamış veya eksik sunulmuş olması Schengen giriş yasağından kaynaklı Bulgaristan vize reddi.

Bulgaristan Göçmenleri vatandaşlık alabilir mi?

Bulgaristan doğumlu olup Türkiye’ye göç eden bireylerin, çocuklarının ve torunlarının vatandaşlık alma hakları bulunmaktadır. Bu bireylerin çocukları ve torunları da vatandaşlık başvurusunda bulunabilir. Eğer göçmen vefat etti ise, çocukları birey adına vatandaşlık sorgulaması başlatabilir.

Bulgaristan vatandaşlığını kimler alabilir?

Başvuru sahibi Türkiye ya da Bulgaristan ‘da herhangi bir suçtan hüküm giymemiş olmalıdır. Başvuru için 18 yaşından büyük olmalıdır. (Eğer kişi Bulgar vatandaşı anne ya da babaya sahip değilse) Bulgar diline hakim olduğunu gösteren belgeye sahip olmalıdır.

Eski Bulgaristan göçmenleri nasıl vatandaşlık alır?

1938 göçmenlerinin Bulgaristan vatandaşlığını geri almak için isim denklik belgesi, nüfus kayıt örneği, göçmen belgesi (muhacir kağıdı), doğum belgesi gibi evraklar bir araya getirilerek Bulgaristan Adalet Bakanlığı’na başvuru yapmaları gerekir.

You might be interested:  1000 Dolar Ne Kadar Türk Parası Oluyor?(Soru)

Roma vize ücreti ne kadar?

İtalya vize ücreti 2020 yılı için 60 Euro olarak belirlenmiştir. Bu ücretin Konsolosluk tarafından 110 Euro’ya çıkarılması onaylanmıştır.

Bulgaristan öğrenci vizesi ne kadar?

· Bulgaristan vize başvuru ücreti 100 Euro’dur ve Garanti Bankası’na yatırılmalıdır. vize ücretleri dekontunuzu vize dosyanıza koyunuz. · 18 yaş altındaysanız, anne ve babanızın noterden ortak çıkaracakları bir muvafakat nameye ihtiyacınız vardır.

Polonya vize ücreti ne kadar?

Polonya Vize Ücreti Ne Kadardır? Kısa süreli seyahatler için Polonya vize ücreti 223 TL’dir. Polonya Konsolosluğunun yetkilendirdiği vize hizmet servisinin komisyon ücreti de vize harç ücretine eklenmektedir. Polonya Schengen vize ücretleri başvuru sırasında nakit olarak ödenmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *