Türk Telekom Stadyumu Ne Zaman Açıldı?(Çözüm bulundu)

Türk Telekom Stadyumu ne oldu?

Galatasaray’ın stadyumun ismine ilişkin yaptığı sponsorluk anlaşmasının sona ermesi ile birlikte bu sabah saatlerinde Ali Sami Yen Spor Kompleksi’ndeki Türk Telekom Stadyumu yazısı kaldırıldı.

Galatasaray stadı ne oldu?

Galatasaray ‘ın stadının yeni adı “Ali Sami Yen Spor Kompleksi NEF Stadyumu” oldu. Galatasaray Başkanı Burak Elmas ve NEF Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur sponsorluk anlaşması imza töreninde resmi imzaları attı. Sarı-Kırmızılı kulüp bu anlaşma sürdüğü taktirde 10 yıl içinde 725.000.000 TL + KDV gelir elde edecek.

Ali Sami Yen ne zaman açılacak?

Eski adı Türk Telekom Stadyumu olan Ali Sami Yen Spor Kompleksi’nin yeni adı NEF Stadyumu olacak. Kulüpten yapılan açıklamaya göre, stadyum isim sponsorluğu hakkı ve sözleşmedeki yan haklar için ikinci 5 sezonu opsiyonlu olmak üzere toplam 10 sezon için anlaşmaya varıldı.

Türk Telekom Arenada Galatasarayı ilk kim yendi?

Ligde kötü günler yaşayan Galatasaray, ligin ikinci yarısından itibaren maçlarını oynamaya başladığı yeni stadı Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena ‘da ilk mağlubiyetini Fenerbahçe’den aldı.

Türk Telekom Arena kime ait?

O dönem İstanbul Şişli’ye bağlı olan günümüzde ise Sarıyer sınırlarında bulunan birbiri ardına dizili üç tepeden Şişli Belediyesince adı Aslantepe olarak değiştirilen 120 dönümlük tepeye inşa edilen Türk Telekom Arena 15 Ocak 2011’de açıldı.

Türk Telekom Arena kim yaptı?

Kulübümüz ve Nef, Türk spor tarihinin en yüksek bütçeli stadyum isim sponsorluğu anlaşmasına imza attı. Yeni adıyla Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu’nda gerçekleşen anlaşmanın basın lansmanı, Başkanımız Burak Elmas ve Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur’un katılımıyla gerçekleştirildi.

You might be interested:  10 Türk Lirasının Arka Yüzünde Kim Var?(Doğru cevap)

Atatürk Olimpiyat Stadı kime ait?

Galatasaray ‘ın stadının yeni ismi resmen belli oldu. Başkan Burak Elmas ve Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur’un katıldığı imza töreninde stadın yeni ismi, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu olarak belirlendi.

Ali Sami Yen Stadı yerine ne yapılacak?

Torunlar GYO tarafından eski Ali Sami Yen stadyumu arsası üzerinde hayata geçirilen “Torun Center”da kaba inşaatının yüzde 67’si tamamlandı. Projede konutların yüzde 32’si, ofislerin ise yüzde 35’i satıldı.

Ali Sami Yen neden öldü?

Ali Sami Yen Stadı arazisi 1 milyar 25 milyon TL’ye Torunlar- Aşçıoğlu ortaklığına satıldı. TOKİ buradan 475 milyon lira pay aldı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *