Türk Telekom Stadyumu Ne Zaman Açılacak?(Çözünme)

Türk Telekom Stadyumu adı ne olacak?

Stadın girişinde yer alan dev ” Türk Telekom Stadı” tabelası indirildi. Sarı-kırmızılı takımın stadı yeni sponsorla anlaşana kadar Ali Sami Yen Spor Kompleksi olarak anılacak.

Galatasaray Stadyumu ne zaman bitecek?

Türk Telekom ile Galatasaray ‘ın 11 yıl süren ‘Türkiye’nin ilk stadyum isim hakkı anlaşması’nın süresi, 2020-2021 sezon sonu itibarıyla doldu.

Türk Telekom Stadyumu ne oldu?

Galatasaray’ın stadyumun ismine ilişkin yaptığı sponsorluk anlaşmasının sona ermesi ile birlikte bu sabah saatlerinde Ali Sami Yen Spor Kompleksi’ndeki Türk Telekom Stadyumu yazısı kaldırıldı.

Galatasaray stadyumuna ne oldu?

Galatasaray ‘ın stadının yeni adı “Ali Sami Yen Spor Kompleksi NEF Stadyumu ” oldu. Galatasaray Başkanı Burak Elmas ve NEF Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur sponsorluk anlaşması imza töreninde resmi imzaları attı. Sarı-Kırmızılı kulüp bu anlaşma sürdüğü taktirde 10 yıl içinde 725.000.000 TL + KDV gelir elde edecek.

Türk Telekom Stadı isim hakkı ne zaman bitiyor?

Türk Telekom ile Galatasaray’ın 11 yıl süren Türkiye’nin ilk stadyum isim hakkı anlaşmasının süresi, 2020-2021 sezon sonu itibarıyla doldu. Taraflar, yeni bir uzatmaya gitmeme konusunda anlaştılar.

Galatasaray’ın stad ismi ne olacak?

Galatasaray ‘ ın stadının yeni ismi resmen belli oldu. Başkan Burak Elmas ve Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur’un katıldığı imza töreninde stadın yeni ismi, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu olarak belirlendi.

You might be interested:  Türk Akımı Ne Zaman Bitecek?(Çözüm bulundu)

Galatasaray Stadyumu ne zaman açılacak?

Türk Telekom Stadı ‘nın zemin çalışmaları nedeniyle Galatasaray, temmuz ayı ve ağustos başında Avrupa maçlarını kendi sahasında oynayamayacak.

Türk Telekom Arena kim yaptı?

2021 yılının Ekim ayında Galatasaray ve Nef arasında, 2021-22 sezonundan itibaren 5+5 sezon geçerli olacak stadyumun isim hakkı konusunda bir anlaşma imzalandı. Anlaşma kapsamında 725.000.000₺ karşılığında, stadyumun adı “Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu ” oldu.

GS stadı devletin mi?

Bütün dünyada statları kulüpler yapar. Ama Galatasaray ‘ın stadını devlet yaptı. “Ali Sami Yen’in Mecidiyeköy’deki arazisi de devletindi” Ali Sami Yen Stadı ‘nın Mecidiyeköy’deki yeri de Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nündür, yani devletindir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *