Türk Telekom Özel Numaralara Nasıl Kapatılır?(Doğru cevap)

*Gizli numaralardan gelen çağrıları engellemek veya alabilmek için *253#yazarak arama yapmanız yeterli. *253# ye arama yaptığınızda, gizli numaralardan çağrı engelleme servisi mevcut durumunu değiştirecek (aktif ise deaktif, deaktif ise aktif olacak) ve telefon ekranınızda ilgili bilgiyi görebileceksiniz.

Telefon bilinmeyen numaralara nasıl kapatılır?

iPhone veya Android telefonunuzdan Telefon uygulamasını açın. Karşınıza açılan arama ekranına *253# tuşlayın. Aramayı gerçekleştirin. Bu işlemleri uyguladıktan sonra gizli numaralar sizi artık arayamayacak.

Özel numaraya kapalı olduğu halde nasıl aranır?

İşte, merak edilen tüm detaylar. Operatörler üzerinden gizli arama gerçekleştirmek için #31# tuşladıktan sonra aramak istediğiniz telefon numarasını girebilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirerek arama yaptığınız zaman aradığınız kişinin ekranında “Özel Numara Arama” yazar.

Özel numaradan gelen aramaları nasıl engellerim?

Bilinmeyen numaraları engelleme

  1. Telefon uygulamanızı açın.
  2. Diğer’e. dokunun.
  3. Ayarlar. Engellenen numaralar ‘a dokunun.
  4. Bilinmeyen ‘e dokunun.

Turkcell özel numara kapatma paralı mı?

Turkcell ‘de Vodafone gibi özel numaralardan çağrı gelmesini engelleme işlemini ücretsiz olarak sunan operatörler arasında bulunuyor. Turkcell ‘de *253# tuşlayıp arama yapmanız gelen aramaları engellemek için yeterlidir.

Telefon numaramı nasıl görünür yapabilirim?

Telefonunuzun arama ekranına girin. Arama ekranına #31# simgelerini tuşlayın. Bu simgelerin ardından aramak istediğiniz telefon numarasını girin. Aramayı gerçekleştirin.

Özel numaraların kime ait olduğunu öğrenme?

Bunun için yapmanız gereken işlemler;

  1. 11842 Bilinmeyen Numaralar servisini aramak ya da.
  2. “KIM” yazıp boşluk bıraktıktan sonra sizi arayan 10 haneli GSM numarasını yazıp 7048’e mesaj atmaktır.
You might be interested:  Divanı Lügatit Türk Nasıl Bulundu Kısaca?(Çözüm bulundu)

Özel numaralara nasıl açılır?

Telefonunuzun ‘arama’ kısmından arama ekranınıza *253# simgelerinizi tuşlayarak aramanızı gerçekleştirin. Bu işlem ilk yapıldığında telefonunuzun gizli numaralara kapatılır. Tekrarladığınız zaman ise özel ve gizli numaralardan çağrı alabilirsiniz.

Samsung telefon özel numaralara nasıl kapatılır?

Karşınıza açılan arama ekranına *253# tuşlayın. Aramayı gerçekleştirin. Bu işlemleri uyguladıktan sonra gizli numaralar sizi artık arayamayacak.

Telefon numarası nasıl gizlenir?

Arama yaparken telefon numarasını gizlemek isteyen bir kişinin yapması gereken öncelikle aradığın numaranın başına #31# koymaktır. Bu şekilde arayan kişinin numarası karşı taraftan gözükmeyecek ve numara gizlenmiş olacaktır.

Telefonum özele açık mı?

Yıldız 253 # tuşlamasını yaptığınızda telefonunuz gizli numaralara açık ise kapanır, kapalı ise açılır. Yani her iki işlemi de basit bir tuşlama ile gerçekleştirebilirsiniz. Gizli numaradan gelen çağrıları kabul etmek için: GIZLI KAPAT yazıp 7046’ya mesaj yollayabilirsiniz veya 7046’yı arayabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *