Türk Telekom Özel Iletişim Vergisi Ne Kadar?

Yeni Tesis Özel İletişim Vergisi Yeni Hat tesisinde alınır, yıllık 86 TL’dir. Faturasız müşterilerden yeni hat tesisi esnasında peşin olarak tahsil edilirken, faturalı müşterilerin faturasına 12 eşit taksite bölünerek yansıtılır.

Özel iletişim vergisi kaç TL oldu?

Yeni bir faturalı hat almanız durumunda, kullanımlarınızdan bağımsız olarak yansıyacak vergiler; Yeni Tesis Özel İletişim Vergisi: 86,00 TL; bu vergi, yeni abonelikler için 12 eşit taksitte faturalandırılmaktadır.

Türk Telekom özel iletişim vergisi nedir?

T.C. Maliye Bakanlığı düzenlemesi kapsamında 01.01.2018 tarihi itibarıyla mobil hatlarınıza yansıtılan Özel İletişim Vergisi (ÖİV) oranları güncellenecektir. Mobil internet haricindeki kullanımlarınız için ÖİV oranı %25’ten %7.5’a düşecek, mobil internet kullanımlarınız için ise ÖİV oranı %5’ten %7.5’a yükselecektir.

Türk Telekom özel iletişim vergisi ne kadar 2021?

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından yayınlanan 2021 Yılı Telekomünikasyon Hizmetleri Ücret Tarifesi uyarınca; 2020 yılında 34,15 TL olarak uygulanan Telsiz Kullanım Ücreti, 2021 yılı için 37,26 TL olarak belirlenmiştir.

Telsiz kullanım ücreti ne kadar 2020?

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu kararı gereğince 2021 yılı Telsiz Kullanım Ücreti 37,26 TL olarak belirlenmiştir ( 2020 yılı için bu tutar 34,15TL’dir). Turkcell bu ücreti aboneleri adına devlete sene başında toplu öder, ancak abonelerine ödeme kolaylığı sağlamak için bu tutarı aylık olarak tahsil eder.

You might be interested:  Uygur Alfabesinde Türk Nasıl Yazılır?

Telsiz kullanım ücreti aylık ne kadar 2021?

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından yayınlanan 2021 Yılı Telekomünikasyon Hizmetleri Ücret Tarifesi uyarınca; Telsiz Kullanım Ücreti, 2021 yılı için 37,26 TL olarak belirlenmiştir ve 12 eşit takside bölünerek aylık olarak tahsil edilir.

Özel iletişim vergisi nasıl muhasebeleştirilir?

Telefon/İnternet faturası muhasebeleştirilirken sözkonusu özel iletişim vergisi, makbul gidermiş gibi ilgili hesaplara kaydedilebilir ve bu tür kayıtların her birinin akabinde ikinci birer yevmiye kaydı yapılarak kanunen kabul edilmeyen gider olarak nazım hesaplarda izlenebilir.

Özel iletişim vergisi kimler öder?

Özel iletişim vergisinin mükellefi Telekomünikasyon Kurumuyla görev veya imtiyaz sözleşmesi imzalamak veya bu Kurumdan ruhsat veya genel izin almak suretiyle telekomünikasyon altyapısı kurup işleten veya telekomünikasyon hizmeti sunan işletmecilerdir.

Özel iletişim vergisi neye göre belirlenir?

Her ay Vodafone’dan aldığınız servis ve hizmetlerin bedeli üzerinden hesaplanarak devlete iletilen özel iletişim vergi ücretidir. Kullanım bedelleriniz üzerinden aylık olarak hesaplanır.

Özel iletişim vergisi ne?

Resmî Gazete’de yayımlanan, Özel İletişim Vergisi Genel Tebliğine göre, maktu vergi tutarının 117 TL olarak uygulanacağı duyuruldu. 21 Aralık 2021 tarihli yayımlanan Resmi Gazete’de, Özel İletişim Vergisi Genel Tebliğine göre, 2022 yılı için maktu vergi tutarının 117,00 TL olarak belirlendiği bilgisi yer aldı. 5

Cep telefonu özel iletişim vergisi ne kadar?

Mevcut durumda cep telefonu fiyatına göre geçerli ÖTV oranları aşağıdaki gibidir: 640 TL ve altı cep telefonlarında ÖTV oranı %25, 640 TL’nin üzerinde ancak 1.500 TL’yi aşmayan cep telefonlarında ÖTV oranı %40, 1.500 TL’nin üzerindeki cep telefonlarında ÖTV oranı %50 olmuştu.

Telsiz kullanım ücreti nasıl iptal ederim?

Telsiz kullanım ücreti iptali, iptal edilemez. Telefon hattına sahip ve düzenli olarak telefon kullanan herkes, telsiz kullanım ücreti ödemek zorundadır. Ancak hat iptali durumunda, yani telefon kullanılmadığı süre boyunca telsiz kullanım ücreti ödenmez.

You might be interested:  Türk Medeni Kanunu Ilk Ne Zaman Kabul Edildi?(En iyi çözüm)

Operatör değiştirince telsiz Kullanım Ücreti silinir mi?

Telsiz Kullanım ücreti tüm müşterilerimiz adına devlete ödenmektedir. Telsiz Kullanım Ücreti borcu tamamiyle tahsil edilmeden diğer operatörlere numara taşıma, hat iptali veya faturalı hattan faturasız hatta geçiş yapmanız durumunda kalan borç tutarı son faturanıza yansıtılacaktır.

Hat vergisi ne kadar?

Faturalı ve Faturasız bütün aboneler için yıllık 37,26 TL’dir ve 12 eşit takside bölünerek aylık olarak tahsil edilir. Yeni Hat tesisinde alınır, yıllık 86 TL’dir. Faturasız müşterilerden yeni hat tesisi esnasında peşin olarak tahsil edilirken, faturalı müşterilerin faturasına 12 eşit taksite bölünerek yansıtılır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *