Türk Telekom Modemde Hangi Işıklar Yanmalı?(En iyi çözüm)

Modem Üzerinde yanması gereken ışıklar nelerdir?

 • Cihazın power ışığı sabit yanmalıdır.
 • DSL ışığı sabit yanmalıdır.(Turuncu veya Yeşil yanabilir)
 • İnternet ışığı yanıp söner şekildedir.
 • Lan ışıkları cihazın arkasındaki lan portlarından kablo takılı olan rakama ait olan ışıklar yanıp söner şekildedir.

Modemin çalışması için hangi ışıklar yanmalı?

Modemlerde power ışığı, wan ışığı, lan ışığı, internet (online) ışığı, wlan ışığı şeklinde sistemin çalışma durumunu gösteren ışıklar bulunur. Modemdeki ışıklar bağlantı sorunlarının neden kaynaklandığını anlamamızı sağlar. Modemde internet ışığı yanmıyor ise internet bağlantısı yok demektir.

Modem çalışmıyor ne yapmalıyım?

Modemde internet ışığı yanmıyor sorunu nasıl çözülür?

 1. Farklı cihazlarla internete bağlanmayı deneyin.
 2. Modemi yeniden başlatın.
 3. Kablo bağlantılarınızı kontrol edin.
 4. DSL bağlantınızı kontrol edin.
 5. DNS ayarlarınızı değiştirin.
 6. İnternet servis sağlayıcınızla iletişime geçin.

Modemin adsl ışığı neden yanmaz?

Eğer modem üzerindeki DSL ışığı yanmıyorsa ve internete bağlanmıyorsanız, ilk olarak yapmanız gereken modemi kapatmaktır. Modeminizi kapatın ve birkaç dakika kapalı tutun. Modemin direkt olarak duvar prizine bağlı olduğundan da emin olun. Sorun devam ediyorsa DSL kablosu ile modeminiz arasında bir temassızlık olabilir.

İnternet ışığı kırmızı yanıyorsa ne yapmalıyız?

Eğer internet ışığı hala kırmızı yanıyorsa bu durumda internet servis sağlayıcınızla görüşmeniz en mantıklısı olur. Aşağıda internet servis sağlayıcılarının müşteri hizmetlerinin iletişim numaralarını paylaştım. Arayıp arıza kaydı bırakın. İnternet servis sağlayıcınızla görüşüp bir şekilde arıza kaydı bırakmalısınız.

You might be interested:  1 Peso Ne Kadar Türk Lirası?(Mükemmel cevap)

İnternet ışığı neden yanıp sönüyor?

Adsl modemin internet ışığının siz internet kullanmasanızda yanıp sönmesi normal bir durumdur. Bu sebepten endişelenmenizi gerektiren bir durum yok. Siz internete girmeseniz bile, modeminiz açık olduğu sürece servis sağlayıcınız ile sürekli iletişim halinde olur. Bu ufak da olsa bir trafik oluşturur.

DSL bağlantısı yok ne demek?

“ DSL bağlantısı yok ” sorununa Wi-Fi modeminize bağlı kablolar neden oluyor olabilir. Bu nedenle DSL bağlantısını sağlayan telefon hattınız üzerinden çalışan ve modeme bağlı olan tüm kabloları kontrol etmeli ve olası sorunlarda yeni bir kablo ile bağlantıyı güçlendirmelisiniz.

Modem yapılandırması nasıl yapılır?

Ttnet için modem kurulumu adımları şu şekildedir:

 1. İlk olarak modeme bir LAN kablosu takılmalıdır.
 2. Bilgisayarda kullanılan web sayfası açılarak 192.168.1.1 yazılmalıdır.
 3. Açılan bu ekranda kullanıcı adı ve şifre istenir. Kullanıcı adı kısmına admin yazılmalıdır. Şifre kısmına ise tttnet/ ttgalaksi yazılmalıdır.

Modem nasıl düzeltilir?

Modemi resetlemek için modemin arkasında gömülü bulunan ‘reset’ tuşuna, kalem ucu veya toplu iğne yardımıyla 3 saniye basmak gerekir. Modem kendini resetledikten sonra eğer Millenicom Akıllı modem kullanıyorsanız modeminiz kendi kendine kurulum yapacaktır.

ADSL hat durumu down ne demek?

Durum hala Down / PPP Down / Authentication Failure ise, internet henüz başarıyla kurulmadığı anlamına gelir. Web yönetimi sayfasından Durum menüsüne tıklayın, WAN bölümünde Down görünür.

Superonline internet ışığı neden yanmaz?

Eğer ışık yanmıyor ise internet sinyali modeminize ulaşmıyor demektir. Bu durumda Telekom firmasını aramadan önce kablo kontrolü yapmanızda yarar var. Öncelikle modem arkasında duvardan gelen kablonun (ince telefon kablosu) takılı ya da gevşek olup olmadığına bakın.

WLAN ışığı neden yanmıyor?

Modeminizde WLAN ışığı yanmıyorsa modeminizin kablosuz özelliği devre dışı demektir. Modeminizin yan veya arka tarafında bulunan WLAN tuşuna 2-3 sn basılı tutarak kablosuz özelliğini aktif edebilirsiniz.

You might be interested:  Türk Telekom Hattım Kimin Üzerine?(Çözülmüş)

Internet neden kırmızı ışık yanar?

İnternet ışığınızın kırmızı yanması modeminizin internet servis sağlayıcınızdan IP adresi alamadığı anlamına gelir. WAN portundaki kabloyu çıkartıp LAN portuna bağladıktan sonra modem kapatıp açılır ışıklar geldikten sonra internet bağlantınız gelecektir.

Zyxel modem resetleme nasıl yapılır?

Reset tuşu basılıyken elimizi reset tuşundan çekmeden modem açma / kapama düğmesine basılarak tekrar açılır. Modemin tüm ışıkları sönüp yanıncaya kadar (yaklaşık 20 Sn.) reset tuşuna basılı bir şekilde durur ve bu işlem olduktan sonra reset tuşundan elimizi çekeriz.

Türk Telekom modem resetleme nasıl yapılır?

Modeminizin üzerinde, muhtemelen arka tarafında, yanında RESET yazan küçük deliği bulun. Reset düğmesine 10-15 saniye kadar basılı tutun. Düğmeye basmayı bırakınca modemin tüm ışıkları sönecek ve ardından yeniden çalışmaya başlayacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *