Türk Telekom Modem Nasıl Açılır?(Mükemmel cevap)

Ttnet için modem kurulumu adımları şu şekildedir:

 1. İlk olarak modeme bir LAN kablosu takılmalıdır.
 2. Bilgisayarda kullanılan web sayfası açılarak 192.168.1.1 yazılmalıdır.
 3. Açılan bu ekranda kullanıcı adı ve şifre istenir. Kullanıcı adı kısmına admin yazılmalıdır. Şifre kısmına ise tttnet/ ttgalaksi yazılmalıdır.

Modem Nasıl Açılır?

Modem arayüzüne girmek için;

 1. Adım: İnternet tarayıcınızı açın.
 2. Adım: Arama kısmına 192.168.1.1 yazın (bu adres modemden modeme değişiklik gösterebilir)
 3. 3. Adım: Modemin IP’sine girdiğinizde sizi kullanıcı adı ve şifre ekran karışılayacak.

Modem bozuldu ne yapmalıyım?

Modeminizi onarım için ilgili modem firmasına iletmeniz gereken durumlarda modem firmasının anlaşmalı olduğu kargo firması üzerinden ücretsiz gönderim yapabilirsiniz. Firmaya gönderdiğiniz arızalı modeminizin durumunu tedarikçi firmanın Arıza Takip sayfasından kontrol edebilirsiniz.

Türk Telekom modem güncelleme nasıl yapılır?

Modem kullanıcı adı admin şifre ttnet, admin ya da turktelekom olabilir bunlardan biri ile giriş yapın. Güncelleme menüsü modem arayüzünde Bakım ya da Yönetim başlığı altında olacaktır. Buradan Yazılım güncelleme menüsünü bulduktan sonra bilgisayarınıza indirdiğiniz yazılımı yükleyebilirsiniz.

Turk Telekom hangi modemi veriyor?

Zyxel 11AX Broadcom DX3200 Wifi 6 Destekli, Yüksek Hız ve Performans sunan Premium Modemler Şimdi Türk Telekom ‘da!

You might be interested:  Türk Telekom Akk Ne Zaman Kalkıyor?(En iyi çözüm)

Kapatılan modem nasıl açılır?

Modemin arkasındaki küçük boşluğa iğne yardımıyla 5-10 saniye basılı tutup modemi resetleyin, default olarak Wi-Fi açık gelmesi lazım. Not: Bu işlemi yaptıktan sonra kullanıcı adı ve şifre ile tekrar kurulum yapmanız gerekir.

Kapatılan WiFi nasıl açılır?

Çözüm

 1. Windows düğmesine -> Ayarlar -> Ağ ve İnternet’e tıklayın.
 2. Wi-Fi ‘yi seçin.
 3. Wi-Fi Açık öğesini kaydırın, ardından kullanılabilir ağlar listelenecektir. Bağlan’a tıklayın. WiFi ‘yi Devre Dışı Bırak/Etkinleştir.

Modemin ışıkları yanmıyor ne yapmalıyım?

Modemde internet ışığı yanmıyor sorunu nasıl çözülür?

 1. Farklı cihazlarla internete bağlanmayı deneyin.
 2. Modemi yeniden başlatın.
 3. Kablo bağlantılarınızı kontrol edin.
 4. DSL bağlantınızı kontrol edin.
 5. DNS ayarlarınızı değiştirin.
 6. İnternet servis sağlayıcınızla iletişime geçin.

Modemin modeli nerede yazar?

Diğer yollardan erişemediğiniz durumlarda, bilgisayarınızın kasasını açarak ekran kartınızın üzerindeki etikette model adını bulabilirsiniz. Kablosuz AP/Router/ Modem ürününüzün altında bulunan etiket üzerinde model numarasını bulabilirsiniz.

Modemin ısınması interneti yavaşlatır mı?

Modeminiz çok ısındığı taktirde sinyal sorunlarına yol açabilir. Bu da internet hızınızı düşürecektir. Bu nedenle modeminizi, interneti kullanmadığınız zamanlarda kapatın ve fazla ısınmasına imkan vermeyin. Kablosuz internet kablolu internete göre daha yavaştır.

Modem Yazılım Güncelleme Nasıl Yapılır?

Cihazınızın arayüzüne erişim sağladıktan sonra sırasıyla Bakım > Yazılım Güncelleme adımlarını takip ediniz. Bu ekrandaki yazılım sürümü “Cihaz Güncel Yazılımları ” sayfasındaki yazılımdan farklı ise güncel değildir. İlgili sayfadan güncelleme adımlarını takip ederek güncelleme işlemini yapabilirsiniz.

Internete Güncelleme Nasıl Yapılır?

Android uygulamalarını otomatik olarak güncelleme

 1. Google Play Store uygulamasını açın.
 2. Sağ üst taraftaki profil simgesine dokunun.
 3. Ayarlar Ağ Tercihleri. Uygulamaları otomatik güncelle’ye dokunun.
 4. Bir seçenek belirleyin: Uygulamaları kablosuz ağ veya mobil verileri kullanarak güncellemek için herhangi bir ağ üzerinden.
You might be interested:  Türk Halk Müziğini Kim Bulmuştur?(Mükemmel cevap)

Wifi internet ışığı neden yanmaz?

Modemde internet ışığı yanmıyor ise internet bağlantısı yok demektir. Modemin internet ışığının yanmamasının olası nedenleri şunlardır; Kablolarla ilgili sorunlar: yanlış bağlantı, kablo hasarı vs. İnternet servis sağlayıcı kaynaklı sorunlar.

Türk Telekom modem parası alıyor mu?

Kampanya kapsamında bireysel Aboneler, her bir internet aboneliği üzerine sadece 1 (bir) adet modem için talepte bulunabilir. Ürünün rayiç bedeli 240 TL olup, 24 ay internet hizmetini almaya devam eden abonelerden Hızlı Modem Kampanyası kapsamında aylık taksit bedeli olan 10 TL alınmayacaktır.

Ttnet modem ücreti alıyor mu?

Abone’nin dahil olduğu kampanyanin iptal edilmesi halinde, işbu Taahhütname’nin Abone tarafından imzalandığı tarihten itibaren iptal zamanına kadar geçen dönem içindeki tüm indirimlerin toplamı, bağlantı ücreti (36 TL) ve kampanya kapsamında verilen modem bedeli (200 TL -KDV dahil), Abone’nin sonraki faturasına

Fiber Hgw ne demek?

Sık dokulu fenol yapılı malzeme olan Fiber / HGW 2082 çok iyi elektriksel özellikler taşır. Plastiklere nazaran sürtünme katsayısı yüksektir, kaygan değil tutucudur. Fiber aynı zamanda elektriksel uygulamalarda kullanılabilir, yüksek frekans etkilere karşı daha dayanıklıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *