Türk Telekom Modem Hangi Işıklar Yanmalı?(Çözülmüş)

Modemin çalışması için hangi ışıklar yanmalı?

Modemlerde power ışığı, wan ışığı, lan ışığı, internet (online) ışığı, wlan ışığı şeklinde sistemin çalışma durumunu gösteren ışıklar bulunur. Modemdeki ışıklar bağlantı sorunlarının neden kaynaklandığını anlamamızı sağlar. Modemde internet ışığı yanmıyor ise internet bağlantısı yok demektir.

Modem ışıkları neden yanmıyor?

Işıklarda bir arıza yoksa direkt olarak modemin kendisi istenilen internet bağlantısını sunamıyor olabilir. Sorunun kullanıcı kaynaklı oluşabilecek bir nedeni ise yanlış kablo bağlantılarıdır. Modemde internet ışığı yanmıyor sorununun en sık karşılaşılan nedeni ise internet servis sağlayıcı kaynaklı sorunlardır.

Adsl ve internet ışığı neden yanmaz?

Neden DSL ışığı yanmaz? İlk etmen, DSL kablosu ile modem arasında oluşabilecek olası bir temassızlık sorunu ihtimalidir. Bu soruna neden olabilecek diğer bir faktör de kablodan bağımsız olarak modem de yaşanan ısınma gibi bir sorun olabilir.

Modem sorunu nasıl çözülür?

Çözüm: Cihazın üzerinde bulunan Wi-Fi (Wireless) tuşuna yaklaşık 5-10 saniye basılı tutulur; modem arayüzünden kablosuz ağ özelliğinin etkin olup olmadığı kontrol edilir ve son olarak modem resetlenerek denenir. Sonuç değişmiyorsa, cihaz onarıma gönderilir.

İnternet ışığı neden yanıp sönüyor?

Adsl modemin internet ışığının siz internet kullanmasanızda yanıp sönmesi normal bir durumdur. Bu sebepten endişelenmenizi gerektiren bir durum yok. Siz internete girmeseniz bile, modeminiz açık olduğu sürece servis sağlayıcınız ile sürekli iletişim halinde olur. Bu ufak da olsa bir trafik oluşturur.

You might be interested:  1000 Dolar Ne Kadar Türk Lirası Ediyor?

İnternet kablosu modemin hangi girişine takılır?

USB: USB kablosu modem girişidir. Bilgisayar ile modemi USB kablosu ile birbirine bağlamanızı sağlar. LAN (ETHERNET): Modeminizle bilgisayar arasında kabloyla bağlantı kurmanız için Ethernet kablonuzu bu girişe takmanız gerekir. Bu giriş bilgisayar ile modem arasında yerel ağ bağlantısını sağlar.

Modem Resetledikten sonra nasıl kurulur?

Modem resetledikten sonra kurulum

  1. Modem arayüzüne giriş yaparak modem kurulumu için:
  2. Modemin çalışır durumda olduğundan emin olun.
  3. Bilgisayarınızı Ethernet kablosu ile modeme bağlayın.
  4. Tarayıcınıza arayüz adresini yazın ve çıkan ekrana giriş bilgilerini girin.

DSL bağlantısı neden yok?

“ DSL bağlantısı yok ” sorununa Wi-Fi modeminize bağlı kablolar neden oluyor olabilir. Bu nedenle DSL bağlantısını sağlayan telefon hattınız üzerinden çalışan ve modeme bağlı olan tüm kabloları kontrol etmeli ve olası sorunlarda yeni bir kablo ile bağlantıyı güçlendirmelisiniz.

Vodafone ADSL ışığı neden yanmaz?

– Modem kablo bağlantıları hatalı yapılmış olabilir. (Yalnızca ADSL tipi) Kablo bağlantısını kontrol edebilirsiniz. – Modeme bağlanan telefon kablosu kesik olabilir. Daire içindeki tesisatınızda ezilme ya da varsa ek noktalarında temassızlık olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

ADSL hat durumu down ne demek?

Durum hala Down / PPP Down / Authentication Failure ise, internet henüz başarıyla kurulmadığı anlamına gelir. Web yönetimi sayfasından Durum menüsüne tıklayın, WAN bölümünde Down görünür.

ADSL isigi ne renk?

Kullandığınız modemdeki DSL ışığının kendisi yani ledi turuncudur. Yani modemi üreten firma o ışığı turuncu yapmıştır. İnternet hattınız VDSL’dir ve VDSL olduğu zaman turuncu yanma özelliğine sahip olan bir modem kullanıyorsunuzdur.

Internet olmadan bağlı sorunu nasıl çözülür?

Wifi Bağlı Ama İnternet Yok Nasıl Çözülür?

  1. Yönlendiricinizi ya da Modeminizi Kontrol Edin.
  2. Yönlendiricinizin ya da Modeminizin Işıklarını Kontrol Edin.
  3. 3. Yönlendiricinizi ya da Modeminizi Yeniden Başlatın.
  4. Bilgisayarınızdan Sorun Giderme Yapın.
  5. Bilgisayarınızın DNS Önbelleğini Temizleyin.
You might be interested:  Türk Alman Üniversitesi Öğrencileri Nerede Kalıyor?(En iyi çözüm)

Türk Telekom internet arızası nasıl giderilir?

Türk Telekom ‘dan kampanya kapsamında aldığınız modeminizin arızalandığını düşündüğünüz durumlarda öncelikle 444 5 444 TTNET Müşteri Hizmetleri’ni arayınız.

Mobil internet çekmiyor ne yapabilirim?

Ayarlar uygulamanızı açıp Ağ ve internet ya da Bağlantılar’a dokunun. Cihazınıza bağlı olarak bu seçenekler farklı olabilir. Kablosuz bağlantıyı kapatıp mobil veriyi açın ve herhangi bir fark olup olmadığını kontrol edin. Herhangi bir fark yoksa mobil veriyi kapatıp kablosuz bağlantıyı açın ve tekrar kontrol edin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *