Türk Telekom Modem Değişikliği Nasıl Yapılır?(Mükemmel cevap)

Ttnet modem değiştirme nasıl yapılır?

Ttnet için modem kurulumu adımları şu şekildedir:

 1. İlk olarak modeme bir LAN kablosu takılmalıdır.
 2. Bilgisayarda kullanılan web sayfası açılarak 192.168.1.1 yazılmalıdır.
 3. Açılan bu ekranda kullanıcı adı ve şifre istenir. Kullanıcı adı kısmına admin yazılmalıdır. Şifre kısmına ise tttnet/ ttgalaksi yazılmalıdır.

Turk Telekom hangi modemi veriyor?

Zyxel 11AX Broadcom DX3200 Wifi 6 Destekli, Yüksek Hız ve Performans sunan Premium Modemler Şimdi Türk Telekom ‘da!

Modem değiştirilebilir mi?

Elinizde kullanıcı adı ve şifre olduğu sürece farklı modem kullanabilirsiniz.

Modem bozuldu ne yapmalıyım?

Modeminizi onarım için ilgili modem firmasına iletmeniz gereken durumlarda modem firmasının anlaşmalı olduğu kargo firması üzerinden ücretsiz gönderim yapabilirsiniz. Firmaya gönderdiğiniz arızalı modeminizin durumunu tedarikçi firmanın Arıza Takip sayfasından kontrol edebilirsiniz.

Türk Telekom modem ücretsiz mi?

Mevcut bireysel aboneler ” Ücretsiz Hızlı Modem Kampanyasına” katılabilecek ve 24(yirmi dört) ay internet aboneliklerine devam etmeleri halinde ücretsiz VDSL modem alabileceklerdir. Kampanya kapsamında bireysel Aboneler, her bir internet aboneliği üzerine sadece 1 (bir) adet modem için talepte bulunabilir.

Superonline modem değiştirme ücretli mi?

​Kampanya kampanyasında modem bedeli alınmamaktadır. Abonelik süresi boyunca modem ücretsizdir. Modem Turkcell Superonline ‘ın mülkiyetindedir. Abonelik iptalinde modem taahhütnameye uygun şartlarda iade edilmezse müşteriye tüm vergiler (%18 KDV) dahil 200 TL modem bedeli faturalanır.

You might be interested:  Türk Telekom Bana Hangi Telefonları Veriyor?

Fiber Hgw ne demek?

Sık dokulu fenol yapılı malzeme olan Fiber / HGW 2082 çok iyi elektriksel özellikler taşır. Plastiklere nazaran sürtünme katsayısı yüksektir, kaygan değil tutucudur. Fiber aynı zamanda elektriksel uygulamalarda kullanılabilir, yüksek frekans etkilere karşı daha dayanıklıdır.

Internet modemleri ne kadar?

Asus DSL-N16 300 Mbps VDSL2 Modem

 • Everest SG-1600 300 Mbps ADSL Modem 199,00 TL34 satıcı
 • %14TP-Link Archer VR600 1600 Mbps VDSL2 Modem 1.196,02 TL63 satıcı
 • Everest SG-V300 300 Mbps VDSL2 Modem 452,12 TL9 satıcı
 • %12TP-Link VR2800 2167 Mbps VDSL2 Modem 2.137,28 TL44 satıcı
 • %38Tenda D305 300 Mbps ADSL2+ Modem 199,90 TL41 satıcı

Wifi 6 modem nedir?

Teknoloji dünyasında 802.11ax olarakta adlandırılan Wi-Fi 6, yeni nesil gelişmiş bir ağ standartıdır. Wi-Fi 5 ya da 802.11ac standartına kıyasla Wi-Fi 6 tam %40 daha fazla veri hızı vaat eder. Wi-Fi 6, daha verimli bir veri kodlama sistemi ile bunu başarır ve daha yüksek verimlilik sağlar.

Modem başka odaya taşınır mı?

Taşıyacağınız odada telefon hattı varsa modemi oraya taşıyarak deneyebilirsin eğer yoksa şuanki modemin bulunduğu yerden RJ11 ( telefon ) kablosunu uzatacaksınız eğer yapamıyorsanız İnternet Servis Sağlayıcınızla görüşün gereğini yaparlar.

WPS tuşu nasıl kullanılır?

Modeminiz modeline göre bu düğmeye bir kez basmanız veya birkaç saniye basılı tutmanız gerekebilir. Ardından kablosuz ağa bağlanmak istediğiniz bilgisayarınız, telefonunuz ya da tabletinizle istediğiniz ağı seçip şifre girmeden bağlanabilirsiniz. Bir diğer yöntem ise NFC özelliği sayesinde kullanılıyor.

Modem Router ne demek?

Router, diğer bir adıyla Yönlendirici, birden çok ağ arasındaki bağlantıyı sağlayan ağ donanımına denir. Yani, ağa bağlanan bilgisayarların yönlendirilmesini sağlar. Router ‘larda üzerinde bulunan ethernet yuvaları sayesinde modeme bağlanır. Böylece, Router ‘a bağlanan diğer bilgisayarlar da internet erişimi sağlar.

You might be interested:  Türk Telekom Tek Şifre Ne Işe Yarar?

Modemin ışıkları yanmıyor ne yapmalıyım?

Modemde internet ışığı yanmıyor sorunu nasıl çözülür?

 1. Farklı cihazlarla internete bağlanmayı deneyin.
 2. Modemi yeniden başlatın.
 3. Kablo bağlantılarınızı kontrol edin.
 4. DSL bağlantınızı kontrol edin.
 5. DNS ayarlarınızı değiştirin.
 6. İnternet servis sağlayıcınızla iletişime geçin.

Modemin modeli nerede yazar?

Diğer yollardan erişemediğiniz durumlarda, bilgisayarınızın kasasını açarak ekran kartınızın üzerindeki etikette model adını bulabilirsiniz. Kablosuz AP/Router/ Modem ürününüzün altında bulunan etiket üzerinde model numarasını bulabilirsiniz.

Modemin ısınması interneti yavaşlatır mı?

Modeminiz çok ısındığı taktirde sinyal sorunlarına yol açabilir. Bu da internet hızınızı düşürecektir. Bu nedenle modeminizi, interneti kullanmadığınız zamanlarda kapatın ve fazla ısınmasına imkan vermeyin. Kablosuz internet kablolu internete göre daha yavaştır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *