Türk Telekom Mobil Imza Nasıl Açılır?(Doğru cevap)

Başvuru evraklarınız alındıktan sonra bir hafta içerisinde Türk Telekom Müşteri Hizmetleri (444 1 444) yetkilileri tarafından aranırsınız ve kimlik doğrulama işlemleriniz yapılır. Kimlik doğrulamada herhangi bir problem olmadığı takdirde mobil imza servis aktivasyonu yapılır.

Mobil imza kaç TL?

* Mobil İmza Aylık Standart Paketi 01.12.2021 tarihi itibariyle aylık 12 TL ‘den ücretlendirilmeye başlanmıştır. ** Mobil İmza Aylık Öğretmen Paketi 18.10.2021 tarihi itibariyle aylık 8 TL ‘den ücretlendirilmeye başlanmıştır.

Mobil imza almak ne kadar sürer?

Coğrafi olarak bulunduğunuz yerin Turkcell merkezi arşivine olan uzaklığı ve iş yoğunluğuna bağlı olarak en geç 2 hafta içerisinde Turkcell Mobil İmza ‘nız aktif hale gelecektir.

Mobil imza başvurusu nasıl yapılır?

Anlaşmalı bankaların internet şubesinden, 532 ya da 0532 532 0000 Turkcell Müşteri Hizmetleri’ni arayarak ya da TC Kimlik numaranızı yazıp 2929’a yollayarak ön başvuru yapabilirsiniz.

E-devlet mobil imza kaç TL?

e – Devlet Kapısında mobil imza kullanımı için e – Devlet Kapısı’nca herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

Vodafone mobil imza kaç para?

Mobil imza servisi faturalı müşterilerimiz için satışa açıktır ve ücreti vergiler dahil aylık 5 TL ‘dir.

E devlet mobil imza ücretli mi?

e – Devlet Kapısında mobil imza kullanımı için e – Devlet Kapısı’nca herhangi bir ücret talep edilmezken, GSM operatörleri tarafından bir ücretlendirme mevcuttur. Mobil İmza ücretlendirmesi hakkında Turkcell, Türk Telekom ya da Vodafone’dan bilgi edinebilirsiniz.

You might be interested:  Türk Telekom Evde Internet Hangi Paketi Kullanıyorum?(EN iyi 5 ipucu)

Mobil imza nasıl alınır ücreti?

Mobil imza GSM operatörleri tarafından ücretlendirilmiştir. Turkcell operatörü bu hizmet için aylık 6 TL ücret talep etmektedir. Diğer bir operatör olan Türk Telekom ise bir defaya mahsus 4 TL işlem ücreti ve 8 TL sim kart ücreti talep etmektedir. Bu hizmet için ise aylık olarak 4.85 TL ücret istemektedir.

Mobil imza nedir nasıl alınır?

Mobil imza, mobil telefon ve GSM SIM kart kullanılarak (5070 sayılı Elektronik İmza Kanunu ve ilgili yasal mevzuata uygun olarak) ıslak imza niteliğinde güvenli bir biçimde elektronik imza işlemi yapılmasına olanak sağlayan uygulamadır. Mobil imza telekom şirketleri üzerinden alınabilir.

Mobil imza nasıl alınır PTT?

Pttcell Mobil İmza servisine abone olmak için Ptt Ulus Merkezine başvurmanız yeterlidir. Başvuru sırasında beyan edeceğiniz nüfus cüzdanınız ve imzalayacağınız servis taahhütnamelerinden sonra SIM kart değişikliğiniz yapılacak ve size serviste kullanabileceğiniz 128K SIM kart teslim edilecektir.

UYAP mobil imza nasıl alinir?

Mobil elektronik imza GSM işletmecileri tarafından sunulan bir hizmettir. Mobil imza aboneliği üç aşamadan oluşur. Ön başvuru, Başvuru ve Aktivasyon. Bu hizmeti sunan Vodafone,Turkcell veya TurkTelekom firmalarına başvurarak ayrıntılı bilgi alabilir ve başvuru yaparak bir mobil imza edinebilirsiniz.

Mobil imza e imza yerine geçer mi?

Mobil elektronik imza, mobil bir cihaz kullanılarak oluşturulan elektronik imza olarak tanımlanabilir. Elektronik imzaya ilişkin mevzuat mobil elektronik imzayı da kapsadığı için mobil elektronik imza da elektronik ortamda güvenli elektronik imzanın sağladığı hukuksal geçerliliği sağlar.

Bireysel e imza nasıl alınır?

Bireysel e – İmza başvurusu için gereken belgeler;

  1. Nitelikli Elektronik Sertifika taahhütnamesi ile başvuru formu,
  2. Başvuran kişiye ait T.C. kimlik numarasını içeren nüfus cüzdanı ya da sürücü belgesi gibi resmi olarak kullanabileceği bir belgenin aslıdır.
You might be interested:  Türk Telekom Internet 04 Ne Demek?(EN iyi 5 ipucu)

E imza ücretli mi?

e – İmza Fiyatları 1 Yıllık e – İmza 189,00 TL. 2 Yıllık e – İmza 249,00 TL. 3 Yıllık e – İmza 329,00 TL.

E devlete mobil imza ile giriş nasıl yapılır?

e – Devlet Kapısı şu an Avea, Turkcell ve Vodafone mobil imzaları ile entegre çalışmaktadır. Mobil İmzayı Nasıl Kullanabilirim? Adım 1: Giriş menüsünden “ mobil imza ile giriş ” seçeneğini seçiniz. Adım 2: Gelen ekranda TC Kimlik No ve Mobil imza aboneliğiniz bulunan GSM numaranızı giriniz ve “Gönder” tuşuna basınız.

E-devlet SMS ile doğrulama nasıl yapılır?

e – Devlet Kapısı’nda doğrulanmış iletişim bilgilerinizi yazınız. “Güvenlik Kodu” sayfasında cep telefonunuza ( ve e -posta adresinize) gönderilen doğrulama kodunu yazınız. Yeni şifre belirleyiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *