Türk Telekom Gizliye Kapatma Nasıl Yapılır?

*Gizli numaralardan gelen çağrıları engellemek veya alabilmek için *253#yazarak arama yapmanız yeterli. *253# ye arama yaptığınızda, gizli numaralardan çağrı engelleme servisi mevcut durumunu değiştirecek (aktif ise deaktif, deaktif ise aktif olacak) ve telefon ekranınızda ilgili bilgiyi görebileceksiniz.

Özel numaradan gelen aramaları nasıl engellerim?

Bilinmeyen numaraları engelleme

 1. Telefon uygulamanızı açın.
 2. Diğer’e. dokunun.
 3. Ayarlar. Engellenen numaralar ‘a dokunun.
 4. Bilinmeyen ‘e dokunun.

Telefon hattı nasıl iptal edilir?

Hat kapatma işlemi için yazılı başvuruya ihtiyaç vardır. Hat sahibinin bayiye giderek hattını kapatmak için yazılı başvuruda bulunması gerekmektedir. Hattını iptal ettirmek isteyen kişiler ayrıca yazılı dilekçesini e-devlet veya faks yoluyla GSM operatörlerine ileterek başvuruda bulunabilir.

Vodafone gizliye kapatma nasıl yapılır?

Gizli numaradan gelen cagrilari engellemek için: GiZLi AC yazıp 7046’ya mesaj yollayabilirsiniz veya 7046 yi arayabilirsiniz Gizli numaradan gelen cagrilari kabul etmek için: GiZLi KAPAT yazıp 7046’ya mesaj yollayabilirsiniz veya 7046’yi arayabilirsiniz ” Vodafone Gizli Numaraya Kapali” servisini aktif hale getirmiş

Özel numaraya nasıl açılıyor?

Telefonunuzun ‘arama’ kısmından arama ekranınıza *253# simgelerinizi tuşlayarak arama gerçekleştirin. Bu işlemi her gerçekleştirdiğinizde hattınızı gizli numaralara gizleyebilir veya açabilirsiniz.

You might be interested:  Türk Edebiyatının Ilk Makalesini Kim Yazmıştır?(En iyi çözüm)

Kayıtlı olmayan numaralar nasıl engellenir?

Bilinmeyenleri Sessize Al seçeneğini açmak için Ayarlar > Telefon ‘a gidin, ardından aşağı kaydırıp Bilinmeyenleri Sessize Al’a dokunun ve özelliği açın. Bilinmeyen numaralardan gelen aramalar sessize alınarak sesli mesaj servisinize yönlendirilir ve son aramalar listenizde görünür.

E devletten hat kapatma nasıl yapılır?

Kimlik Kartı ya da bankacılık uygulamaları üzerinden e – Devlet ‘ e giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra iptal etmek istediğiniz aboneliği seçin. Abone sorgulama bağlantısına tıklayın. Karşınıza çıkan ‘fesih başvurusu yap’ sekmesinden iptal işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Türk Telekom ev telefonu nasıl iptal edilir?

Müşterilerimizin abonelik fesih işlemlerini, Türk Telekom Ofis ve Grup Mağazalarına şahsen başvuru yaparak veya faks çekerek yapabilmesi mümkündür. İptal talebiniz, evraklarınız eksiksiz Şirketimize ulaştığı tarihten itibaren yedi gün içerisinde fesih işlemi gerçekleştirilecektir.

Bir hat ne kadar sürede kapanır?

Aktif Süre (184 gün): Son yükleme tarihinizden itibaren, 184 gün süresince hattınız hem arama yapmaya hem de çağrı almaya açık olur. 184 günün sonunda tekrar yükleme yapmamışsanız, hattınız dış aramalara kapatılır ve 92 günlük pasif süre uygulaması başlar.

Özel numaraya telefon nasıl kapatılır?

Gizli numaralardan gelen çağrıları engellemek veya alabilmek için *253# yazarak arama yapmanız yeterli. *253# ye arama yaptığınızda, gizli numaralardan çağrı engelleme servisi mevcut durumunu değiştirecek (aktif ise deaktif, deaktif ise aktif olacak) ve telefon ekranınızda ilgili bilgiyi görebileceksiniz.

Vodafone özel numara açma nasıl yapılır?

Online Self Servis hizmeti üzerinden de gerçekleştirebileceğiniz bu hizmeti, hızlı bir SMS göndererek de çözebilirsiniz.

 1. Telefonunuzun “Mesajlar” bölümüne girin.
 2. “Yeni Mesaj” ekranını açın.
 3. Metin bölümüne “GIZLI AC” yazın.
 4. Göndereceğiniz numara bölümüne “7046” numarasını girin.
 5. Mesajı gönderin.

Özel numaraların kime ait olduğunu öğrenme?

Bunun için yapmanız gereken işlemler;

 1. 11842 Bilinmeyen Numaralar servisini aramak ya da.
 2. “KIM” yazıp boşluk bıraktıktan sonra sizi arayan 10 haneli GSM numarasını yazıp 7048’e mesaj atmaktır.
You might be interested:  Türk Bayrağımız Nasıl Oluşmuştur?(En iyi çözüm)

Turkcell hat özel numaraya nasıl açılır?

Turkcell Özel Numaraya Açma Telefonunuzun arama ekranına girdikten sonra *253# tuşladıktan sonra arama tuşuna basın ve başka hiçbir şey yapmanıza gerek kalmadan telefonunuz özel numaradan gelen çağrılara açık bir hale gelecektir. Bu sayede turkcell özele açma işlemini kolay bir şekilde gerçekleştirmiş olacaksınız.

Turkcell numaramı gizledim nasıl açarım?

Numara Gizleme ayarlarınızı yapılandırmak için Turkcell.com.tr en altta bulunan “İşlem Merkezi” sayfasına, Turkcell şifrenizle giriş yaparak ulaşabilirsiniz. açılan sayfanın sol kısmında yer alan “Ayarlarım” seçeneğinin altında “Çağrı Ayarlarım” sayfasından numara gizleme /gösterme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Özel arama nasıl açılır Turkcell?

Turkcell operatörü kullanıcısının gizliden arama yapabilmesi için numaranın başına #31# kodu yazılmalıdır. Örnek vermek gerekirse #31#05 şeklinde yazılıp arama tuşuna basılmalıdır. Böylece karşı tarafa numara ya da isim bilgisi yerine “gizli numara arıyor” ya da ” özel numara arıyor” bilgisi ulaşacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *