Türk Telekom Arena’yı Kim Yaptı?(Çözünme)

Türk Telekom Arena Devletin mi?

“ Türk Telekom Arena, devlet için bir prestij tesisidir” Biz devlet olarak, ihtiyaca yönelik ve prestije yönelik olmak üzere iki türlü spor tesisi yapıyoruz.

Türk Telekom Arena ne zaman yapıldı?

Galatasaray Kulübü, 49 yıllığına kullanım hakkına sahip olduğu Türk Telekom Arena için herhangi bir kira bedeli ödemeyecek. Ancak, kullanım hakkına karşılık her yıl GSGM’nin belirleyeceği bir amatör şubeye 1.5 milyon lirayı bağış olarak aktaracak.

Galatasaray Türk Telekom Arena kimin?

TT Arena, üzeri kapanacak şekilde inşaa edildi.

GS Arena stadı kaç kişilik?

Galatasaray ile Türk Telekom arasında 2011 yılından beri süren stat isim sponsorluğunun sona ermesinin ardından Ali Sami Yen Spor Kompleksi’nden ‘ Türk Telekom ‘ yazıları kaldırılmaya başlandı. Stadın girişinde yer alan dev ” Türk Telekom Stadı” tabelası indirildi.

Türk Telekom Arenada Galatasarayı ilk kim yendi?

Ligde kötü günler yaşayan Galatasaray, ligin ikinci yarısından itibaren maçlarını oynamaya başladığı yeni stadı Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena ‘da ilk mağlubiyetini Fenerbahçe’den aldı.

Futbol stadları kime ait?

Türk Telekom ile Galatasaray ‘ın 11 yıl süren Türkiye’nin ilk stadyum isim hakkı anlaşmasının süresi, 2020-2021 sezon sonu itibarıyla doldu. Taraflar, yeni bir uzatmaya gitmeme konusunda anlaştılar. Galatasaray Kulübü, stadyum isim hakkı için yeni anlaşmanın kısa sürede açıklanacağı duyurdu.

Fenerbahçe Stadı kiralık mı?

Temmuz 1998’de Fenerbahçe Spor Kulübü ile Gençlik ve Spor Genel Müdürülüğü arasında Ankara’da imzalanan sözleşmeyle stad 49 yıllığına Fenerbahçe Spor Kulübü’ne kiralık verildi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *