Türk Telekom Arena Stadı Ne Zaman Açıldı?(Doğru cevap)

TT Arena hangi maçla açıldı?

Stadyum, 15 Ocak 2011 tarihinde Galatasaray ile Ajax arasında oynanan özel maç ile açıldı.

Türk Telekom Arena ismi ne olacak?

Galatasaray ile Türk Telekom arasında 2011 yılından beri süren stat isim sponsorluğunun sona ermesinin ardından Ali Sami Yen Spor Kompleksi’nden ‘ Türk Telekom ‘ yazıları kaldırılmaya başlandı. Sarı-kırmızılı takımın stadı yeni sponsorla anlaşana kadar Ali Sami Yen Spor Kompleksi olarak anılacak.

Galatasaray yeni stadı nerede?

Ligde kötü günler yaşayan Galatasaray, ligin ikinci yarısından itibaren maçlarını oynamaya başladığı yeni stadı Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena’da ilk mağlubiyetini Fenerbahçe’den aldı.

Türk Telekom Arena kimin malı?

Sarı-Kırmızılı takım Timur Şehircilik Planlama A.Ş arasında 5 sezonu opsiyonlu olmak üzere toplamda 10 (5+5) sezon için 725.000.000 TL + KDV değerinde stat isim hakkına ilişkin sponsorluk ve reklam tanıtım sözleşmesi imzaladı. Galatasaray ‘ın stadının yeni adı “Ali Sami Yen Spor Kompleksi NEF Stadyumu” oldu.

Galatasaray stadyum ismi ne olacak?

Kulübümüz ve Nef, Türk spor tarihinin en yüksek bütçeli stadyum isim sponsorluğu anlaşmasına imza attı. Yeni adıyla Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu ‘nda gerçekleşen anlaşmanın basın lansmanı, Başkanımız Burak Elmas ve Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur’un katılımıyla gerçekleştirildi.

Türk Telekom Arenaya ne oldu?

Spor Servisi / Ali Naci KÜÇÜK – Galatasaray’ın mabedi Ali Sami Yen Spor Kompleksi’nin kapılarını açtığı ilk günden yana stada ismini veren Türk Telekom ile 10 yıldır devam eden iş birliği sona erdi. 2 dev marka arasındaki anlaşmanın eylül ayı sonunda tamamlanmasının ardından bir devir kapanırken dün sabah saatlerinde

You might be interested:  Karadeniz Kimin Zamanında Türk Gölü Haline Geldi?(Mükemmel cevap)

Türk Telekom Stadyumu hangi semtte?

O dönem İstanbul Şişli’ye bağlı olan günümüzde ise Sarıyer sınırlarında bulunan birbiri ardına dizili üç tepeden Şişli Belediyesince adı Aslantepe olarak değiştirilen 120 dönümlük tepeye inşa edilen Türk Telekom Arena 15 Ocak 2011’de açıldı.

Galatasaray Türk Telekom Arena kim yaptı?

Ali Sami Yen Stadyumu, İstanbul’un Mecidiyeköy semtinde, Galatasaray Futbol Takımı’nın maçlarını oynadığı ve Galatasaray Spor Kulübü’nün 1 numaralı üyesi Ali Sami Yen ‘in adını taşıyan eski stadyumdur. Günümüzde stadyumun yerinde Torunlar GYO’ya ait Torun Center bulunmaktadır.

Ali Sami Yen Stadı kime aittir?

Türk Telekom ile Galatasaray ‘ın 11 yıl süren Türkiye’nin ilk stadyum isim hakkı anlaşmasının süresi, 2020-2021 sezon sonu itibarıyla doldu. Taraflar, yeni bir uzatmaya gitmeme konusunda anlaştılar. Galatasaray Kulübü, stadyum isim hakkı için yeni anlaşmanın kısa sürede açıklanacağı duyurdu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *