Türk Telekom Arena Stadı Kim Yaptı?(Doğru cevap)

Türk Telekom Arena Stadı kime ait?

Galatasaray Kulübü, 49 yıllığına kullanım hakkına sahip olduğu Türk Telekom Arena için herhangi bir kira bedeli ödemeyecek. Ancak, kullanım hakkına karşılık her yıl GSGM’nin belirleyeceği bir amatör şubeye 1.5 milyon lirayı bağış olarak aktaracak.

Türk Telekom Arena Stadı ne zaman açıldı?

“ Türk Telekom Arena, devlet için bir prestij tesisidir” Biz devlet olarak, ihtiyaca yönelik ve prestije yönelik olmak üzere iki türlü spor tesisi yapıyoruz.

Türkiye’de stadyumlar kime ait?

Bütün stadyumlar Gençlik Spor Genel Müdürlüğü’ne ait. Sadece “üst kullanım” hakları belli bir bedel karşılığında ya 10 yıllık ya da 49 yıllık sözleşmelerle kiralanıyor.

Galatasaray Türk Telekom Arena Stadı nerede?

Türk Telekom ile Galatasaray ‘ın 11 yıl süren Türkiye’nin ilk stadyum isim hakkı anlaşmasının süresi, 2020-2021 sezon sonu itibarıyla doldu. Taraflar, yeni bir uzatmaya gitmeme konusunda anlaştılar. Galatasaray Kulübü, stadyum isim hakkı için yeni anlaşmanın kısa sürede açıklanacağı duyurdu.

Fenerbahcenin Stadini kim yapti?

Temmuz 1998’de Fenerbahçe Spor Kulübü ile Gençlik ve Spor Genel Müdürülüğü arasında Ankara’da imzalanan sözleşmeyle stad 49 yıllığına Fenerbahçe Spor Kulübü’ne kiralık verildi.

Türk Telekom Arena ne oldu?

Galatasaray ile Türk Telekom arasında 2011 yılından beri süren stat isim sponsorluğunun sona ermesinin ardından Ali Sami Yen Spor Kompleksi’nden ‘ Türk Telekom ‘ yazıları kaldırılmaya başlandı. Stadın girişinde yer alan dev ” Türk Telekom Stadı” tabelası indirildi.

You might be interested:  Türk Hava Kurumu Üniversitesi'ne Nasıl Girilir?

Türk Telekom stadının adı ne oldu?

Eski adı Türk Telekom Stadyumu olan Ali Sami Yen Spor Kompleksi’nin yeni adı NEF Stadyumu olacak. Kulüpten yapılan açıklamaya göre, stadyum isim sponsorluğu hakkı ve sözleşmedeki yan haklar için ikinci 5 sezonu opsiyonlu olmak üzere toplam 10 sezon için anlaşmaya varıldı.

TT Arena ne oldu?

Spor Servisi / Ali Naci KÜÇÜK – Galatasaray’ın mabedi Ali Sami Yen Spor Kompleksi’nin kapılarını açtığı ilk günden yana stada ismini veren Türk Telekom ile 10 yıldır devam eden iş birliği sona erdi. 2 dev marka arasındaki anlaşmanın eylül ayı sonunda tamamlanmasının ardından bir devir kapanırken dün sabah saatlerinde

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *