Türk Telekom Arena Kimin?(EN iyi 5 ipucu)

Türk Telekom Arena Stadı kime ait?

Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu, İstanbul’un Sarıyer ilçesinde yer alan çok amaçlı stadyumdur. Galatasaray’ın iç sahadaki futbol maçlarına ev sahipliği yapmaktadır. Türk Telekom, 2010-11 sezonunun ikinci yarısından itibaren 10 yıllığına stadyuma isim sponsoru oldu.

Türk Telekom Stadı devletin mi?

ayni durumdan fb ve bjk de zamaninda ve hala cokca yararlandi. ama herkes tutturmus bir galatasaray. turk telekom arena da, vodafone arena da, ulker stadyumu da kuluplerin tapulu mali degildir. hepsi gsgm’ne aittir ve kulupler ust kullanim hakkina sahip kiracilardir.

Türkiye’de stadyumlar kime ait?

Bütün stadyumlar Gençlik Spor Genel Müdürlüğü’ne ait. Sadece “üst kullanım” hakları belli bir bedel karşılığında ya 10 yıllık ya da 49 yıllık sözleşmelerle kiralanıyor.

Galatasaray Türk Telekom Arena Stadı nerede?

Ligde kötü günler yaşayan Galatasaray, ligin ikinci yarısından itibaren maçlarını oynamaya başladığı yeni stadı Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena ‘da ilk mağlubiyetini Fenerbahçe’den aldı.

Türk Telekom stadının adı ne oldu?

Eski adı Türk Telekom Stadyumu olan Ali Sami Yen Spor Kompleksi’nin yeni adı NEF Stadyumu olacak. Kulüpten yapılan açıklamaya göre, stadyum isim sponsorluğu hakkı ve sözleşmedeki yan haklar için ikinci 5 sezonu opsiyonlu olmak üzere toplam 10 sezon için anlaşmaya varıldı.

Türk Telekom Arena’nın yeni ismi ne?

Stadın girişinde yer alan dev ” Türk Telekom Stadı” tabelası indirildi. Sarı-kırmızılı takımın stadı yeni sponsorla anlaşana kadar Ali Sami Yen Spor Kompleksi olarak anılacak.

You might be interested:  Türk Telekom Cayma Bedeli Nasıl Öğrenilir?(En iyi çözüm)

Galatasaray’ın stadı devletin mi?

Bütün dünyada statları kulüpler yapar. Ama Galatasaray ‘ ın stadını devlet yaptı. “Ali Sami Yen’ in Mecidiyeköy’deki arazisi de devletindi” Ali Sami Yen Stadı ‘nın Mecidiyeköy’deki yeri de Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nündür, yani devletindir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *