Türk Telekom Arena Istanbulun Hangi Semtinde?(Mükemmel cevap)

Türk Telekom Arena Stadı hangi semtte?

Galatasaray Türk Telekom Arena Stadyumu 41.102222 enlem ve 28.989641 boylamda yer almaktadır. Şişli ilçesine bağlıdır. Galatasaray Türk Telekom Arena Stadyumu haritası İstanbul ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir. Galatasaray Türk Telekom Arena Stadyumu posta kodu 34396.

Galatasaray stad ismi ne zaman bitiyor?

Türk Telekom ile Galatasaray ‘ın 11 yıl süren Türkiye’nin ilk stadyum isim hakkı anlaşmasının süresi, 2020-2021 sezon sonu itibarıyla doldu. Taraflar, yeni bir uzatmaya gitmeme konusunda anlaştılar.

Galatasaray stad ismi ne olacak?

Galatasaray ‘ın stadının yeni adı “Ali Sami Yen Spor Kompleksi NEF Stadyumu ” oldu. Galatasaray Başkanı Burak Elmas ve NEF Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur sponsorluk anlaşması imza töreninde resmi imzaları attı. Sarı-Kırmızılı kulüp bu anlaşma sürdüğü taktirde 10 yıl içinde 725.000.000 TL + KDV gelir elde edecek.

Stadyumlar kime ait?

“ Türk Telekom Arena, devlet için bir prestij tesisidir” Biz devlet olarak, ihtiyaca yönelik ve prestije yönelik olmak üzere iki türlü spor tesisi yapıyoruz.

Türk Telekom Arena Stadı kaça mal oldu?

130 milyon dolardır. galatasaray’ın ali sami yen’in arazisinden vazgeçip, devlete kazandırdığı para ise yaklaşık 280 milyon dolardır. stada ulaşım için yapılmış olan metro, viyadük gibi şeylere harcanan para da kimsenin sikinde olmamalıdır. devlet bunu yapmakla mükelleftir.

Türk Telekom Arena kiralık mı?

Galatasaray Kulübü, 49 yıllığına kullanım hakkına sahip olduğu Türk Telekom Arena için herhangi bir kira bedeli ödemeyecek. Ancak, kullanım hakkına karşılık her yıl GSGM’nin belirleyeceği bir amatör şubeye 1.5 milyon lirayı bağış olarak aktaracak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *