Türk Telekom Arena Hangi Yıl Hizmete Girdi?(Soru)

Nef Stadyumu

Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu
Temel atma 13 Aralık 2007
Tamamlanış 2007-2011
Açılış 15 Ocak 2011)
Sahibi Spor Genel Müdürlüğü

22

Galatasaray stadı kaç yılında yapıldı?

1959 yılında inşaat başladı. 1961 yılında Refik Selimoğlu’nun başkanlığı sırasında Beden Terbiyesi Genel Müdürlüğü ile yeni bir anlaşma yapılarak, inşası başlamış olan stadın üst kullanım hakkı kesin bir şekilde Galatasaray ‘a verildi. 20 Aralık 1964’te olaylı bir şekilde açıldı.

Türk Telekom Arena ne oldu?

Galatasaray ile Türk Telekom arasında 2011 yılından beri süren stat isim sponsorluğunun sona ermesinin ardından Ali Sami Yen Spor Kompleksi’nden ‘ Türk Telekom ‘ yazıları kaldırılmaya başlandı. Stadın girişinde yer alan dev ” Türk Telekom Stadı” tabelası indirildi.

Türk Telekom Arena Stadı kime ait?

“ Türk Telekom Arena, devlet için bir prestij tesisidir” Biz devlet olarak, ihtiyaca yönelik ve prestije yönelik olmak üzere iki türlü spor tesisi yapıyoruz.

GS stadı kim yaptı?

Ali Sami Yen Stadı arazisi 1 milyar 25 milyon TL’ye Torunlar- Aşçıoğlu ortaklığına satıldı. TOKİ buradan 475 milyon lira pay aldı.

Ali Sami Yen Stadı yerine ne yapılacak?

Torunlar GYO tarafından eski Ali Sami Yen stadyumu arsası üzerinde hayata geçirilen “Torun Center”da kaba inşaatının yüzde 67’si tamamlandı. Projede konutların yüzde 32’si, ofislerin ise yüzde 35’i satıldı.

Atatürk Olimpiyat Stadı kime ait?

Türk Telekom ile Galatasaray’ın 11 yıl süren Türkiye’nin ilk stadyum isim hakkı anlaşmasının süresi, 2020-2021 sezon sonu itibarıyla doldu. Taraflar, yeni bir uzatmaya gitmeme konusunda anlaştılar.

You might be interested:  Telefon Dökümanı Nasıl Çıkarılır Türk Telekom?(Çözülmüş)

Türk Telekom Arena isim hakkı ne zaman bitiyor?

Galatasaray’ın isim sponsorluğu yaptığı Türk Telekom ile anlaşması 2020-2021 sezonu itibarıyla sona erdi. Türk Telekom ile Galatasaray’ın 11 yıl süren ‘Türkiye’nin ilk stadyum isim hakkı anlaşması’nın süresi, 2020-2021 sezon sonu itibarıyla doldu. Taraflar, yeni bir uzatmaya gitmeme konusunda anlaştılar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *