Türk Telekom Akk Ne Zaman Kalkıyor?(En iyi çözüm)

Türk Telekom, 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren internet paketlerindeki AKK, AKN uygulamasını kalkacak ve limitsiz internete dönüştürecek.

Türk Telekom AKK kalktı mı?

Belirli bir kotanın aşımı sonrası kullanıcıların internet hızını düşüren Adil Kullanım Kotası ( AKK /AKN) 1 Ocak 2019 tarihinde kaldırıldı.

AKN hala var mı?

Biliyorsunuz, BTK ve Ulaştırma Bakanlığı, ta 2017 yılında, kullanıcıları çok rahatsız eden “Adil Kullanım Noktası ( AKN ) içeren hizmet ve tarifelerin 1 ocak 2019 itibariyle kaldırılacağını ilan etmişti. Zaman geldi ve aralık ayı içinde firmalar yeni AKN içermeyen tarifelerini duyurdular.

AKK ne zaman kalkacak?

Adil Kullanım Kotası ( AKK ), 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren Türkiye’de kalkıyor. Sınırlı internet olarak adlandırıklan AKK, 1 Ocak’tan sonra sistemde yerini almayacak. Açıklamayı yapan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, şu açıklamayı yaptı: AKN uygulaması, 1 Ocak 2019 itibarıyla tamamen kalkacak.

Gece 2den sonra internet bedava mı?

SABAHA DEK ÜCRETSİZ İNDİRME Yeni dönemde en önemli değişiklik gece internet kullanımında olacak. Gece 02.00 ile sabah 08.00 arası artık AKK uygulanmayacak. Yani bu 6 saat arasındaki kullanım aylık kotadan yemeyecek.

Sınırsız internette AKK var mı?

Fakat sınırsız internet kullanıcıları için de belirlenmiş bir AKN ya da AKK vardır. Sınırsız internet paketi kullanan kullanıcılar, internet kotaları dolduktan sonra da hizmet almaya devam ederler. Kullanıcının hizmet almasına engel bir durum olmazken veri indirme hızında önemli bir düşüş yaşanır.

You might be interested:  Türk Telekom Dk Nasıl Öğrenilir?(Çözüm bulundu)

AKK Nedir Türk Telekom?

Adil Kullanım Noktası (AKN); paketinizde yer alan aylık download (indirme) %100’e ulaşılması halinde, ayın geri kalan günlerinde internet erişim hızının düşürülmesini ifade etmektedir. Bu uygulama şebeke kaynaklarından tüm kullanıcıların aynı kalitede hizmet alabilmesini amaçlamaktadır.

Türk Telekom AKN var mı?

BTK’nın aldığı karara göre 1 Ocak 2019 itibariyle internet paketlerindeki AKK (Adil Kullanım Kotası) kalkacak, tüm paketler AKK’siz internete dönüşecek. Firma yetkililerinden yapılan açıklamaya göre kullanıcıların tarifeleri, ek ücret ödemeden limitsiz internete dönüşecek.

Gece AKN var mı?

02:00 ile 08:00 arasında yapılan kullanımlar AKN ‘ye dahil edilmeyecektir. Aynı zamanda AKN ‘nin %100 aşması durumunda bu saatler arasında hız düşümünden etkilenilmemektedir.

Kotasız internet nedir?

Kotasız internet demek aldığınız paketteki hız değerinde kullanım miktarına hız değişimi olmadan kullanabileceğiniz internettir. Fiber internet yüksek hızda internet olanaklarından yararlanmak için kotasız fiber internet paketleri en avantajlı paketlerdir.

Sınırsız internet kotası aşınca ne olur 2019?

Bu yeni paketlere göre yeni abone olacak kullanıcılara, AKK kota seçeneği verilmeyecek. Bunun yerine ise abonelerden kotalarını aşmaları durumunda GB başına ücret talep edilecek. Örneğin, 35 GB’lık paket aldınız ve bu kotayı bitirdiniz. Yeni aboneler, 35 GB’ın üzerine harcadığı her GB için ücret ödeyecek.

Adil kullanım kotası ne kadar?

Şimdi kota nereden çıktı diyebilirsiniz. Buradaki kota internet sağlayıcısının tarifelerinde sunduğu kota seçeneğidir. BTK’nın yasal adil kotasıyla ilgisi yok. 16 Mbps’e kadar 10 GB tarifesinden başlayıp, 100 Mbps’e kadar 500 GB gibi kota seçenekleri bulunuyor.

Kota gece kaçta kalkıyor?

Web üzerinden sık indirme işlemi yapanlar için müjdeli haber geldi. 1 Mayıs’tan itibaren başlayacak uygulamada gece 02:00 ve sabah 08:00 arasındaki veri kullanımı ve indirme işlemleri Adil Kullanım Kotası (AKK) kapsamında değerlendirilmeyecek.

You might be interested:  Türk Telekom Evde Internet Hangi Paketi Kullanıyorum?(EN iyi 5 ipucu)

Gece internet kaçtan kaça?

Paket kapsamında fatura dönemi boyunca gece 00:00 ile 06:00 saatleri arasında 30 GB yurt içi internet kullanım hakkı ile cebinizden internete bağlanabilirsiniz.

Türk Telekom kotam ne kadar kaldı?

3. 9333 ile bakiye sorgulamak için: 9333’ü arayarak ya da TL yazıp 9333’e mesaj göndererek hattınızdaki bakiyeyi öğrenebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *