Türk Telekom Akk Ne Zaman Kalkacak?(Soru)

Türk Telekom, 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren internet paketlerindeki AKK, AKN uygulamasını kalkacak ve limitsiz internete dönüştürecek.

AKK kalktı mı?

Artık günümüzde Adil kullanım kotası resmen kalkmış bulunuyor. Belli ve sabit bir hız kapsamında farklı fiyatlar üzerinden internet paketleri kullanıcılara sunulmaktadır. Kotanın aşımı sonrası internet hızını düşüren AKN pek çok internet kullanıcısının bir kabusuydu.

AKK Nedir Türk Telekom?

Adil Kullanım Noktası (AKN); paketinizde yer alan aylık download (indirme) %100’e ulaşılması halinde, ayın geri kalan günlerinde internet erişim hızının düşürülmesini ifade etmektedir. Bu uygulama şebeke kaynaklarından tüm kullanıcıların aynı kalitede hizmet alabilmesini amaçlamaktadır.

Sınırsız internette AKK var mı?

Fakat sınırsız internet kullanıcıları için de belirlenmiş bir AKN ya da AKK vardır. Sınırsız internet paketi kullanan kullanıcılar, internet kotaları dolduktan sonra da hizmet almaya devam ederler. Kullanıcının hizmet almasına engel bir durum olmazken veri indirme hızında önemli bir düşüş yaşanır.

Türk Telekom kota var mı?

Türk Telekom ‘un yeni tarifesi: Artık kota aşımında internet yavaşlamayacak, kesilecek. Türk Telekom ‘un Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) onayına gönderdiği tarifeye göre, kullanıcıların kotalı internet paketi 1 Nisan’dan sonra aşım olması halinde kesilecek.

You might be interested:  Türk Askeri Afganistan'a Ne Zaman Gitti?(Çözüm bulundu)

Türk Telekom AKK var mı?

Türk Telekom, 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren internet paketlerindeki AKK, AKN uygulamasını kalkacak ve limitsiz internete dönüştürecek.

AKK hangi saatlerde yok?

Yeni dönemde en önemli değişiklik gece internet kullanımında olacak. Gece 02.00 ile sabah 08.00 arası artık AKK uygulanmayacak. Yani bu 6 saat arasındaki kullanım aylık kotadan yemeyecek.

Türk Telekom Adil Kullanım Kotası kalktı mı?

Veri kullanımı belirlenen değerin üzerine çıktığında kotanın aşılması sonucu internet hızı düşürülüyordu. Ancak bu uygulama 1 Ocak 2019 tarihinde kaldırıldı. İnternet hızına göre kotasız internet tarifeleri değişiyor.

Ne kadar internet kullandım Türk Telekom?

Güncel Kullanımımı Nasıl Öğrenebilirim? KALAN boşluk hizmet numaranızı yazıp 6606’ya SMS göndererek veya aşağıdaki kanallardan güncel kullanım miktarınızı öğrenebilirsiniz.

Türk Telekom internet ne kadar kaldı?

9333’ü arayarak ya da TL yazıp 9333’e mesaj göndererek hattınızdaki bakiyeyi öğrenebilirsiniz.

Sınırsız internette aşım olur mu?

İnternet servis sağlayıcılarının sunduğu limitsiz tarifelerinin de aslında bir limiti var. Limitsiz tarife sahibi ADSL abonesinin ay içerisindeki kullanımı, ‘adil kullanım noktası’ ile tabir edilen bir kotaya ulaştığında abonenin veri indirme hızı otomatik olarak düşürülüyor.

Sınırsız internet kotası aşınca ne olur 2019?

Bu yeni paketlere göre yeni abone olacak kullanıcılara, AKK kota seçeneği verilmeyecek. Bunun yerine ise abonelerden kotalarını aşmaları durumunda GB başına ücret talep edilecek. Örneğin, 35 GB’lık paket aldınız ve bu kotayı bitirdiniz. Yeni aboneler, 35 GB’ın üzerine harcadığı her GB için ücret ödeyecek.

Ev internetinde kota var mı?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan tarafından 1 Ocak itibariyle kalkacağı açıklanan uygulamayla artık internet kullanımında kota olmayacak ve hızlar düşürülmeyecek.

Türk Telekom kaç gb kaldı faturasız?

3. 9333 ile bakiye sorgulamak için: 9333’ü arayarak ya da TL yazıp 9333’e mesaj göndererek hattınızdaki bakiyeyi öğrenebilirsiniz. 4. *123# ile bakiye sorgulamak için: *123#’yi arayarak telefonunuzun ekranında mevcut TL miktarınızı görebilirsiniz.

You might be interested:  Shazili Sütlü Türk Kahvesi Nerede Satılıyor?(Çözünme)

Türk Telekom kota nedir?

Kota Bilgilendirme Servisi, limitli paket kullanan müşterilerimizin, aylık download (indirme) miktarları %80 ve % 100 sınırına ulaşması durumunda bilgi almasını sağlayan ücretsiz bir hizmettir. Bu hizmet sadece kullanım miktarınızı bilgilendirme amaçlı sunulan bir servistir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *