Türk Petrol Vakfı Bursu Ne Kadar?(Çözünme)

Türk Petrol Vakfı bursu kimlere verilir?

Burs Başvuru Şartları: 2.sınıf veya daha üst sınıflarda okuyor olmak. Alt sınıftan dersi bulunmamak. Not ortalaması 2.80/4.00 ya da 70/100 üzeri olmak. Herhangi bir sebeple disiplin cezası almamış olmak.

Türk Petrol Vakfı Burs Başvurusu Ne Zaman?

Pandemi Nedeniyle Vakfı Personeli Ve Bursiyer Tarafından Gerekli Şartlar Yerine Getirilerek Yüz-Yüze Mülakat Yapılacaktır. Burs Başvuruları 27 Eylül 2021 İle 8 Ekim 2021 Tarihlerinde Alınacak. Burs Duyurusu İçin Tıklayın.

Rüştü Akın Vakfı bursu ne kadar?

EĞİTİM BURSLARI 2020– 2021 Eğitim-Öğretim döneminde ilköğretim öğrencisine her ay 150 TL, orta öğretim öğrencisine 200 TL, üniversite öğrencisine ise 280 TL burs verilmektedir. 2020- 2021 döneminde Rüştü Akın Vakfı burslarından yararlanmakta olan toplam 59 öğrenci bulunmaktadır.

Eti bursu kimlere verilir?

Eti

 • T.C. vatandaşı olmak,
 • Eskişehir nüfusuna kayıtlı ve Eskişehir ikametli olan,
 • Maddi İhtiyaç içinde olmak,
 • Burs talep tarihinde 25 yaşını geçmemiş olmak (master ve doktora bursu hariç),
 • Disiplin cezası bulunmamak,

EKEV burs başvuruları ne zaman başlayacak?

2020 Eylül ayı içerisinde başvuruya açılmaktadır.

Hangi vakıf ne kadar burs veriyor?

2021-2022 eğitim yılında VGM burs miktarlarında artış yapıldı. Bu artış ile ortaöğrenim eğitim yardımı aylık 100,00 TL, yükseköğrenim bursu aylık 400,00 TL, yabancı uyruklu öğrenci yükseköğrenim bursu ise aylık 600,00 TL olarak belirlendi.

You might be interested:  Türk Alman Üniversitesi Nasıl Gidilir?(Çözülmüş)

Ahbap bursu nasıl alınır?

Burs Başvuru Süreci

 1. Ahbap.net’e üye olunması
 2. Ahbap Online Burs Başvuru Formu doldurulması
 3. Talep edilen belgelerin tamamının yüklenmesi.
 4. Online Başvuru Formunun değerlendirilmesi.
 5. Sonuçların adaylara bildirilmesi.
 6. Başvurusu uygun bulunan öğrencinin e-posta adresine veya GSM telefonuna mesaj gönderilmesi.

Rüştü Akın bursu nedir?

Rüştü Akın Vakfı, maddi desteğe muhtaç, başarılı Türk gençlerine eğitimde fırsat ve imkan eşitliği vermek ve onların kabiliyetleri ölçüsünde en üst düzeyde yetişmelerine katkıda bulunmak amacı ile karşılıksız burs vermektedir.

Ortaokul burs parası ne kadar?

Ortaöğretim öğrencilerine burs ödemeleri aylık olarak en geç her ayın 25 inde ödenmekte olup 2021 yılı Eylül ayı itibariyle bir öğrenciye aylık 357,769 TL burs ücreti ödenmektedir.

Tekfen Vakfı Bursu ne kadar?

2021-2022 EĞITIM YILI IÇIN TEKFEN VAKFI YENI BURS BAŞVURU DÖNEMI VE MEVCUT BURSIYERLERIN BURSLARININ DEVAMI IÇIN KAYIT YENILEME SÜREÇLERI BAŞLADI! ve www.tekfenburs.com [2] üzerinden online olarak yapılacak. dahil (fazla mesai ve prim hariç)” 6.337 TL’dir.

Eti bursu hangi bölümlere?

Mühendislik Fakültelerinin; Makine, Endüstri, Mekatronik, Elektrik Elektronik, Bilgisayar, Gıda ve Kimya mühendisliklerinde, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinin; İşletme, İktisat, Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler bölümlerinde ve Tıp Fakültesinde öğrenciyseniz başvurabilirsiniz.

Borusan bursu ne kadar?

Borusan Vakfı burs başvuruları Ekim ayında sona erecek. Değerlendirme işlemlerinin ardından öğrencilere 9 ay boyunca 900 TL geri kalan 3 ay boyunca ise 450 TL burs ödemesi yapılır. İşte Borusan Vakfı burs başvuru şartları

Üstün başarı bursu kimlere verilir?

Üstün Başarı Bursuna Lisans Yüksek Öğretim Kurumları Sınavında (YKS) SAY, SÖZ, EA puan türlerine göre bölüme girdiği puan türünde ilk 5000’e giren öğrenciler başvuru yapabilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *