Türk Petrol Ofisi Kimin?(Çözünme)

Petrol Ofisi A.Ş., Vitol Group’un sahibi olduğu, petrol ve petrol ürünleri üzerine Türkiye’de ticari faaliyet gösteren anonim şirket.

Türk petrol kime ait?

Nisan 2017 tarihinde Zülfikarlar Holding’e bağlı akaryakıt dağıtım şirketi Turkuaz Petrol tarafından, 2016 yılının en büyük satın almasıyla özelleştirilen TP Petrol Dağıtım A.Ş, bugün faaliyetlerini Türkiye Petrolleri markasıyla sürdürüyor.

Vitol Group kimin?

Vitol Group Henk Viëtor ve Jacques Detiger tarafından 1966 yılında Rotterdam’da kurulan Hollandalı bir enerji ve emtia ticaret şirketidir.

Petrol Ofisi kimin kime satıldı?

Petrol Ofisi kime satıldı Haberi Avusturya merkezli enerji şirketi OMV, yüzde 100’üne sahip olduğu Petrol Ofisi ‘ni 1 milyar 368 milyon euroya Hollandalı Vitol Group’a satmaya karar verdiğini açıkladı.

Total petrol hangi ülkenin?

TotalEnergies Türkiye, Fransa merkezli çok uluslu petrol şirketi TotalEnergies’in Türkiye satış koludur. Türkiye yönetim ofisi Ümraniye, İstanbul’dır. 2020 yılında Demirören Holding bünyesindeki akaryakıt şirketi OYAK tarafından satın alınmıştır.

Türk Petrol devletin mi?

Petrol dağıtım sektöründe artık devletin adı yok. 400’e yakın bayisi ile petrol dağıtım sektöründe ilk 6 şirket arasında yer alan Türkiye Petrolleri Petrol Dağıtım Anonim Şirketi’nin satıldı. Özelleştirme Yüksek Kurulu, şirketin yüzde 100 oranındaki hisse satışı için yapılan ihalenin sonucuna onay verdi.

You might be interested:  Al Baraka Türk Kimin?(Soru)

Türkiye Petrolleri özel mi kamu mu?

Şirketin sitesinde yer alan bilgiye göre, Türkiye ‘deki, halen faaliyetteki tek kamu sermayeli akaryakıt dağıtım şirketi olan TP Petrol Dağıtım AŞ, akaryakıt dağıtım sektöründe, yüzde 4,4’lak payı ile en büyük ilk 6 şirket arasında yer alıyor.

Chevron sahibi kim?

Chevron Corporation çok uluslu bir Amerikan enerji şirketidir. Günümüzde hala etkin olan şirketin merkezi Kaliforniya San Ramon’da bulunmaktadır. Standart Oil şirketlerinin üyesi olan Chevron, bugün 180’den fazla ülkede aktif olarak çalışmaktadır.

Petrol Ofisi ne zaman kime satıldı?

3 Mart 2017’de Petrol Ofisi ‘nin Cenevre merkezli Vitol şirketi tarafından OMV’de bulunan tüm hisselerinin 1,368 milyar € karşılığında satın alınacağı açıklandı.

VavaCars Kimin şirketi?

Şirketi kuran yani VavaCars ‘ın sahibi Lawrence Merritt’tir. VavaCars, Vitol Group’a ait araç değerlendirmesi yaparak araç sahiplerine hızlı araç satış imkanı sunan bir firmadır. Türkiye ise Petrol Ofisi işbirliği ile faaliyet gösteriyor.

LUKoil hangi ülkeye ait?

LUKoil (Rusça:,,, ) – Rusya’nın 2. en büyük ve dünyanın 12. en büyük petrol üretim şirketi. 2007’de YUKOS hisselerinin Rosneft tarafından satın alınmasına kadar, LUKoil Rusya’nın en büyük petrol üretim şirketi olmuştur.

Aytemiz hangi ülkeye ait?

Aytemiz, 2009 yılında İsmail Aytemiz tarafından kurulan Aytemiz Akaryakıt Dağıtım A.Ş. bünyesindeki akaryakıt dağıtım firmasıdır. Türkiye’nin tüm bölgelerinde 11 ikmal noktası, Mersin, İzmit, Kırıkkale ve Trabzon’da depolama ve dolum terminalleri ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Opet hangi ülkeye ait?

2002 yılında Koç Holding Enerji Grubu’nun %50’sine ortak olduğu OPET, Türkiye’nin 2. büyük akaryakıt dağıtım şirketi olup, OPET ‘in sahip olduğu SUNPET markası ile toplamda 1500’ün üzerinde istasyona sahiptir.

Türk petrol şirketleri hangileri?

Petrol Dağıtım Şirketleri

  • Aygaz.
  • Aytemiz.
  • BP Türkiye.
  • Energy.
  • GO.
  • Kadoil.
  • Azure Petrol.
  • Lukoil.
You might be interested:  Türk Kuşu Ne Zaman Kuruldu?(Çözüm bulundu)

Shell petrol şirketi kimin?

Genel merkezimiz Hollanda, Lahey’de bulunmaktadır ve İcra Kurulu Başkanı (CEO) Ben van Beurden’dir. Shell Grubu’nun ana şirketi, İngiltere ve Galler’de kurulu olan Royal Dutch Shell plc’dir.

Shell Petrol hangi ülkeye ait?

Royal Dutch Shell PCL veya yaygın adıyla Shell, İngiltere’de kurulu, genel merkezi Hollanda’da bulunan, İngiliz-Hollanda ortaklığında çok uluslu bir petrol ve doğalgaz şirketidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *