Türk Otomobil Ne Zaman Verilecek?(Çözülmüş)

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu veya kısaca TOGG, Türkiye merkezli bir otomobil üretici şirkettir. Şirket, fikri mülkiyet haklarına sahip olduğu ilk otomobilin 2022 yılının sonunda seri üretime hazır hale geleceğini açıkladı.

TOBB araba ne zaman gelecek?

Araç, 2020’de Gemlik, Bursa’da bulunan Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait bir arazide inşasına başlanması ve 2021’de tamamlanması planlanan bir fabrikada üretilecektir. İlk aracın 2022’de banttan çıkması ve satışa başlanması planlanmaktadır.

Türk yapımı otomobil ne zaman çıkacak?

TOGG CEO’su Gürcan Karakaş, çarpışma testleri devam eden yerli otomobilin seri üretimine 2022 sonuna doğru başlamayı planladıklarını söyledi.

TOGG araba ne zaman üretilecek?

Türkiye’nin otomobili projesinde geri sayıma geçildi. Gemlik’te TOGG fabrikasının inşaatı ise tüm hızıyla devam ediyor. Yerli otomobil almayı düşünenler planlarını şimdiden yaptı. Yapılan açıklamalara göre TOGG ‘un ilk üretimi 2022’nin sonunda banttan inecek. 2022 yılında da TOGG ‘un satışlarının başlaması bekleniyor.

TOGG fabrika inşaatı ne zaman bitecek?

Toplam 280 bin metrekarelik fabrika binası, tüm unsurları ile birlikte Mayıs ayı sonunda tamamlanacak, birkaç aylık üretim denememelerinden sonra 2022 Ağustos’unda ilk araçlar banttan inecekti.

TOGG sedan ne zaman gelecek?

TOGG sedan ne zaman çıkacak? Şirketin Gemlik’teki üretim tesisinde 2022’nin sonunda üretime başlanması planlanıyor.

Türk arabası fiyatı ne kadar olacak?

Yeni haberlere göre yerli otomobilin fiyatı 25 bin dolar civarlarında olacak. Bugünkü kur ile yaklaşık 180 bin TL civarlarında bir başlangıç fiyatına denk geliyor.

You might be interested:  Türk Telekom Salla Kazan Nasıl Yapılır?(En iyi çözüm)

Yerli araba fabrikası ne zaman bitecek?

Yapılan titiz çalışmalar sonucunda yerli otomobil fabrikası için inşaat çalışmalarının 2022 yılının Mayıs ayında tamamlanması planlanırken üretimin ise Ağutos ayı itibari ile başlayabileceği belirtiliyor.

TOGG un fabrikası nerede?

TOGG Gemlik Tesisi’nde üretim ve montaj hatlarının kurulması ile 2022 yılının son çeyreğinde ilk seri otomobilin battan indirilmesi hedefleniyor. Gemlik Tesisi’nde üretim kapasitesi yıllık 175 bin adede ulaştığında toplam 4 bin 300 kişiye istihdam sağlanacak.

TOGG ortakları kimler?

TOGG

  • Anadolu Grubu (%19)
  • BMC (%19)
  • Kök Grubu (%19)
  • Turkcell (%19)
  • Zorlu Holding (%19)
  • TOBB (%5)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *