Türk Kahvesi Fal Nasıl Bakılır?(EN iyi 5 ipucu)

Kahve falında bilinen iyi ve kötü yorumlar şöyle fark edilir: Fincanı sapından dik tutun. Yani fincan sapı altta kalmalıdır. Sağda kalan şekiller iyi düşünceler, solda kalan şekiller ise olumsuz yorumlar olacaktır. Eğer fincan dibinde bolca telve kaldıysa, kahveyi içen kişinin birtakım stresler içinde olduğu söylenir.

Kahve falı nasıl anlaşılır?

Fincan açıldıktan sonra ilk olarak dibine bakılır. Kahve falı yorumlanırken fincanın dibine yakın yerinde olan şekiller uzun zaman sonra gerçekleşecek, ağız kısmına yakın yerlerde olan şekiller ise yakın zamanda gerçekleşecek şeyleri işaret eder.

Falda genelde neler söylenir?

4.3 vakte kadar kısmetin var. 5.Mutluluk gözyaşı dökeceksin. 6.Sana bir haber gelecek. ‘aaa göz var göz, bak işte burada’.

 • At murattır.
 • Yüreğin kabarmış.
 • Sana bi yol görünüyor.

Tutan kahve fincanı açılır mı?

fal bakılması için kapatılmış fincanın açılmamasına verilen addır. biraz dışarı kahve taşarsa ve de kurursa, fincan açılmaz. bu durumda zorla açıp da fala bakılmamasını tavsiye olunur. hele ki fincanı kapatırken dilek dilenmişse, o dilek de oldu denir.

Kahve falında ne çıkar?

Kahve Falındaki Şekiller Ve Anlamları

 • Kahve falında ne nedir?
 • Arı: Sıkı çalışmak ve bu çabanın sonunda başarıya ulaşmak.
 • Kelebek: Kısa süreli bir başarı.
 • Kuş: Güzel bir haber.
 • At: Bir isteğin gerçekleşmesi.
 • Balık: Yakın bir zamanda bir paranın gelmesi.
 • Yılan: Tehlikeli birinin varlığı.
 • Yol: Bir zafer ya da bir yolculuk.
You might be interested:  Türk Telekom Nasıl Para Atılır?

Türk kahvesi falı gerçek mi?

Kahve falı diye bilinen yöntem aslında belirli kurallar çerçevesinde gelebilecek olayların en mümkünümü bulma veya tahmin etmedir. Çoğunlukla yüksek tecrübe ve deneyim gerektiren bu yöntem tamamen gerçek çıkmaz çünkü sadece yüksek ihtimallerdir.

Kahve falında tabak neyi ifade eder?

Kahve falında tabak görmek, hakkında bazı falcılar berekettir der. Tabak sonuçta yemek için kullandığımız bir nesnedir. Falda tabak çıkması hanenize gelecek bolluk ve bereket timsalidir. O yıl içinde sofranızın bereketi olacak denir.

Kahve fincanının tabaktan ayrılmaması ne demek?

Fal bakmaya yeltenen kişiyi tüm yükten kurtaran en önemli olay kahve fincanının tabağa yapışmış bir şekilde olmasıdır. Çünkü o fala bakılmayacağı söylenir. Bunun nedeniyse genellikle dilenen dileklerin tutabileceği, açılan falın da bunu bozabileceği anlamına gelmesidir.

Kahve kapatırken ne söylenir?

Fincanı kapatırken söylenen sözü de Şazeli’yi de yâd ederek söyleyelim: “ Kahve -i pir kalbime gir, kalbimden çık falıma gir.” Ardından ters çevrilmiş fincanın üst kısmına çabuk soğuması için bozuk para, yüzük gibi bir metal konulur. İyice soğuduktan sonra, “Neyse halim çıksın falim” diyerek fincan açılır.

Fal baktırmak kaderi değiştirir mı?

Bazen insanlar psikolojik durumları o kadar müsaittir ki kendilerine bakılan falın uzun zamanlar etkisinde kalabilirler. Faldakine benzer tutumlar geliştirerek falın geleceği etkilemesine sebep olabilirler ama fal baktırmanın kendisinin geleceğe dair bir etkisi yoktur.

Kahve falı bakmak için kaç dakika bekletilir?

3. Yaklaşık 10 dakika kadar bekledikten sonra, ışık, falı bakan kişinin arkasından vuracak şekilde pozisyon alıyoruz. Bakın bunu herkes bilmez, oysa ki iyi falcılar ışığın gelişine ve yansımasına çok güvenir.

Peygamber falı ne anlama gelir?

Fal baktıran kişinin dileğinin gerçek- leşip gerçekleşmeyeceği yorumlanır. Fincan soğuduğu halde tabaktan ayrılmıyorsa, tabağa yapışmışsa, o falın “ Peygamber falı ” olduğuna ve kişinin tüm dileklerinin kabul olacağına inanılır.

You might be interested:  Türk Telekom Abone No Nerede Yazar?

Kahve falında ölümün simgesi nedir?

Falda ölüm görmek, sıkıntıya işarettir. Kahve falında ölüm sembolü görmek büyük sıkıntılara ve üzüntülere yorumlanır. Fal sahibinin yaşayacağı sıkıntı ve üzüntü sonrasında büyük mücadele vereceğini ifade etmektedir. Falda ölüm çıkması, maddi ve manevi sıkıntı olarak tabir edilir.

Kahve falı bakmak günah mı?

Fal bakmak hakkında bu kısa ve öz hadis ile görülüyor ki İslamiyet’e göre fal bakmak / baktırmak haramdır çünkü geleceği sadece Allah bilir. Kısacası ben Müslümanım diyen kişinin faldan uzak durması gerekmektedir. Fal bakan kimse insanları kandırdığı ve yalan attığı için büyük günah işlemiş olur.

El falı nasıl bakılır?

El falı, sol el ile avuç açık şekilde bakılır. İlk dikkat edeceğiniz kısım, yüzük ve işaret parmağı arasındaki uzunluktur. Eğer yüzük parmağı daha uzunsa kişi, manevi değerlere önem veriyor demektir. İşaret parmak daha uzunsa bu kişinin maddi değerlere daha fazla önem verdiğini gösteriyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *