Türk Hava Yolları Rezervasyon Nasıl Yapılır?(EN iyi 5 ipucu)

THY Rezervasyon kaç saat geçerli?

İlk uçuşunuza 5 gün – 355 gün kala arasında web veya mobilden rezervasyon yapıyorsanız, biletinizi herhangi bir THY satış ofisinden satın alabileceğiniz gibi ödeme ve biletleme işlemlerini AnadoluJet web sitemiz ya da mobil uygulamamız aracılığıyla almış olduğunuz opsiyon süresi içinde gerçekleştirebilirsiniz.

Türk Hava Yolları Rezervasyon iptali nasıl yapılır?

Türkiye satış ofislerimizden aldığınız ve iade etmek istediğiniz biletinize “ Rezervasyonu Yönet” sayfasında bilet numarası veya PNR ve soyisim bilgilerinizi girerek ulaştıktan sonra iptal seçeneğini seçebilir, sistem tarafından yapılan uyarı mesajını onaylayarak “Merkezi iade Formu”na ulaşılabilir ve iade talebinizi

THY Rezervasyon paralı mı?

Rezervasyon işlemi Türk Hava Yolları aktarması olan ya da ortaklaşa (codeshare) yapılan tüm uçuşlar için online kanallardan yapılan rezervasyon işlemleri de tercih edilecek seçeneğe ait rezervasyon ücretinin ödenmesi karşılığında yapılabilecektir.

THY Evcil Hayvan rezervasyon nasıl yapılır?

Evcil Hayvan Taşıma Kuralları Rezervasyonun uçuş saatinden en geç 6 saat öncesine kadar 0850 333 2538 numaralı çağrı merkezi ya da satış ofislerinden yaptırılması ve onaylı olması gerekmektedir.

THY Açık Bilet Nasıl Kullanılır?

Açığa Alma Hakkı kapsamında açığa alınan biletler yalnızca bir defa ilave ücret ödemeden biletlenebilir. Açığa alınmış biletlerin yeniden kullanılmasında veya Ücretsiz Değişiklik uygulamasında yeni sefer aynı ücret ailesinde olduğu sürece ceza bedeli ve benzeri ücret farkları alınmaz.

You might be interested:  Türk Telekom Numaramı Nasıl Gizlerim?(Çözünme)

Uçak biletimi nasıl kontrol edebilirim?

Uçak biletini kontrol etmek için, rezervasyon yaptığınız GDS uçak bileti durumu kontrol etme sitesini ziyaret etmelisiniz ve bu sitede, 6 karakterlik rezervasyon numarasını ve yolcunun soy ismini ( uçak biletindeki gibi latin harflerle) girmeniz gerekmektedir.

THY alınan uçak bileti iptal edilebilir mi?

Uçuşunuza 12 saat kaldığında iptal ve iade etmek isterseniz o zaman almış olduğunuz biletin fiyatı üzerinden %40 tutarında bir kesinti gerçekleşmektedir. Biletleme servis ücreti de kesildikten sonra kalan tutar tarafınıza iade edilmektedir.

Uçak bileti rezervasyon iptali nasıl yapılır?

Bilet iptal ve iadesi için ana sayfada bulunan ” Bilet İptal ” bölümünden bilgilerinizi girerek iptal edilebilen biletlerde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz 0850 333 88 88 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak da işlem yaptırabilirsiniz.

Uçak bileti en son ne zaman iptal edilir?

Online olarak mobil ya da web sitesi üzerinden veya satış ofisleri tarafından düzenlenen biletlerde iptal, iade ve değişiklik gibi işlemler havayolu firmalarının sözleşmelerine göre değişiklik gösterebilir. İptal ve iade gibi konularda uçuş saatinize en az 2 saat kala işlem yaptırabilirsiniz.

Uçak bileti rezervasyonu ücretli mi?

Yoğun talebin olduğu uçuşlarda rezervasyon süresi sınırlıdır. Bu tür uçuşlarda yakaladığınız ucuz fiyatları gelecek bir tarihe sabitlemek ve o satın alım tarihi yaklaştığında haberdar olmak için ücretli uçak bileti rezervasyonu yapabilirsiniz.

THY fiyat Koruma Nasıl Yapılır?

THY İŞLEMİN NASIL YAPILACAĞINI ŞÖYLE DUYURDU; Uçak bileti satın alma işlemine başlayın. Uçuş seçiminizi yaptıktan sonra Fiyatı koru butonunu işaretleyin. Yolcu bilgilerini doldurun ve fiyat koruma paketlerinden birini seçin. Kredi kartı bilgilerinizi girin ve hizmet bedelini ödeyin.

Rezervasyon ücreti ne demek?

In çalışma ekonomisi, rezervasyon ücret bir işçinin işinin belli bir türünü kabul etmeye istekli olmak için gerekli en düşük ücret oranıdır. Bu ücret, bireyin kendi boş zamanlarına değer verdiği saatlik ücretin teorik bir temsilidir.

You might be interested:  Türk Kahvesini Nasıl Yapılır?(En iyi çözüm)

THY hayvan alıyor mu?

Kabinde taşınabilen evcil hayvanlar Kabinde yolcu beraberinde evcil hayvan olarak sadece kedi, köpek ve küçük ötücü kuşlar (muhabbet kuşu, kanarya) taşınabilir. Kabin içinde evcil hayvanlarıyla seyahat edecek misafirlerimizin kafesteki evcil hayvanlarını öndeki koltuğun altına muhafaza etmeleri gerekmektedir.

Svan köpek nedir?

Rehber köpekler de hizmet ve duygusal destek köpekleri olarak ikiye ayrılıyor. Hizmet köpekleri ( SVAN ) kabin içerisine kilosundan bağımsız ve bir şekilde ücretsiz olarak kabul ediliyor. Bu köpeklerin eğitimli olduklarına ve SVAN sertifikalarının olduğuna ilişkin belgeler her zaman yanınızda bulundurulmalı.

Hızlı trene evcil hayvan alınıyor mu?

Taşınabilecek küçük evcil hayvanların (kuş, kedi, balık, küçük köpek vb.); Ana hat trenlerinde örtülü kuşet ve yataklı vagonların dışında kalan vagonlarda; YHT’ lerde ise tüm vagonlarda evcil hayvan taşımasına yukardaki şartlarda izin verilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *