Türk Hava Yolları Pilotları Ne Kadar Maaş Alıyor?(EN iyi 5 ipucu)

Yardımcı pilotun maaşı ne kadar?

Ortalama olarak 20.000-25.000 TL arasında başlangıç maaşları alınmaktadır.

Pilot ayda kaç TL alıyor?

Türk Hava Yolları’nda çalışan kaptan pilotlar aylık ortalama 60 bin TL maaş alıyor. Bu oran pilotların kıdem yılına, mesai ve çalışma saatlerine göre farklılık gösteriyor. THY’de ikinci pilot maaşları ise ortalama 40 bin TL.

En yüksek pilot maaşı hangi ülkede?

Gelin beraber istatistiklere bir göz atalım: Çin Halk Cumhuriyeti: 25 Bin Dolar aylık maaşla Dünyanın en yukarısını Çin çekmektedir. Hollanda: KLM havayonula sahip kuzey Avrupa ülkesindeki pilot maaşları aylık 11 Bin Euro civarında bir miktar ile başlamaktadır.

Drone pilotu ne kadar maaş alır?

Drone pilotluğu, Z kuşağı tarafından kabul edilmiş bir meslek olma yolunda ilerliyor. 2021’in ilk 4 ayında drone pilotu olmak isteyenlerden gelen talep 2020’ye göre yüzde 40 arttı. Şimdilerde bu oran yüzde 50’lerde. Bir drone pilotonun maaşı tecrübesine göre 5 bin ile 15 bin TL arasında değişiyor.

Mühendis maaşı kaç TL?

Böylece iki yıllık kümülatif artış yüzde 38.17 olacak. Bir mühendisin 7.359 TL olan maaşı gelecek yıl ilk yarıda 7.814, ikinci yarıda da 8.361 TL ‘ye çıkacak. 2023 yılında da ilk yarıda 9.030, ikinci altı ayda da 9.572 TL ‘ye yükselecek.

You might be interested:  Türk Kahvesi Nasıl Servis Edilir?(Çözülmüş)

Pilot ayda kaç gün çalışır?

Bu da aylık 210 saate denktir.

Pilotlar ne kadar maaş alıyor 2020?

Pegasus havayolu şirketi, kaptan pilotlar için 2020 yılında yaklaşık 40.000 lira maaş ödemesi yapmaktadır. En düşük ikinci pilot ya da yardımcı pilot maaşları ise 13.650 lira olarak ödenmektedir.

Yolcu uçağı pilotu nasıl olunur?

Pilot olmak isteyen kişiler yetkili bir uçuş kursundan teorik ve 45 saatlik uçuş eğitimini tamamlamalılar. Kursta eğitim alındıktan sonra pilotluk sınavının başarılı bir şekilde tamamlanması gerekmektedir. Sınav başarılı bir şekilde tamamlandığında PPL lisansı alınabilir.

En yüksek maaş hangi meslekte?

Türkiye ‘de En Çok Para Kazandıran Meslekler

  • Noterlik.
  • Yazılım mühendisliği.
  • Sigorta uzmanlığı
  • Eczacılık.
  • Avukatlık.
  • Pilotluk.
  • Doktorluk.
  • Yönetim danışmanlığı olarak sıralanabilmektedir.

Pilotlar ne kadar para kazanıyor?

Eğitimi tamamlamış ve pilot olarak işe yeni başlamış bir pilotun aylık maaşı 21.000 lira civarındadır. Kademe ve tecrübesinin armasıyla bu maaş miktarı şu anki miktara göre 60.000 liraya kadar çıkmaktadır.

Pilotaj okuduktan sonra ne olunur?

Pilotaj bölümü mezunları uçaklarda pilot veya yardımcı kaptan olarak görev yapabilirler. Pilotaj bölümü mezunları sivil uçaklarda veya askeri uçaklarda gerekli eğitimi başarı ile tamamladıktan sonra yüksek maaşlarla çalışmaya başlayabilirler.

Uçak mühendisi ne kadar maaş alıyor?

Yeni mezun bir uçak mühendisi maaşı özel sektörde ortalama olarak 3500 TL civarındadır. Tecrübe kazandıkça, bilgisini artırdıkça uçak mühendisinin maaşı da aynı oranda artacaktır. Kurumsal bir firmada çalışan 5 yıllık uçak mühendisinin maaşı yaklaşık olarak 7500 TL bandındadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *