Türk Hava Yolları Koltuk Seçimi Nasıl Yapılır?(Çözünme)

THY koltuk secimi ucretli mi?

Türk Hava Yolları tüm iç hat ve dış hat uçuşlarında Business Class kabin koltuk seçimi check-in süresi bitene kadar ücretsiz olarak yapılabilmektedir. Ücretli koltuk seçimi uygulamasından sadece biletli yolcular faydalanabilir. Ücretsiz koltuk seçimi rezervasyon halindeki uçuşlar için de yapılabilir.

THY ücretsiz koltuk seçimi ne zaman yapılır?

Açıklamanın devamında şu ifadeler yer aldı: “İç hat seferlerinde standart koltuklar paket seçimine göre ücretli veya ücretsiz, uçuşa son 6 saat kala tüm koltuklar ücretsiz sunulmaktadır.

Check-in koltuk seçimi nasıl yapılır?

Online check -in yapmak için internetten biletinizi aldığınız havayolunun web sitesine giriyor ve “online check -in” sekmesini tıklıyorsunuz. Açılan kutuya PNR kodunuzu(rezervasyon numarası) ve ad-soyad bilgilerinizi giriyorsunuz. Şirket koltuk seçimine izin veriyorsa koltuğunuzu seçip işleminizi tamamlıyorsunuz.

Uçak biletinde koltuk seçimi nasıl yapılır?

Koltuk seçimi web sitesi, mobil uygulama, çağrı merkezi, satış ofisleri ve acente kanallarından yapılabilir. Koltuk seçimi yapmış ve biniş kartını almamış olan yolcular uçuşa 6 saat kala ve sonrasında web sitemiz veya mobil uygulamamız aracılığıyla ” Koltuk Planı” sayfasında yer değişikliği yapabilir.

You might be interested:  12 Hayvan Türk Takvimi Hangi Yıla Göre Ayarlanmıştır?(Mükemmel cevap)

THY koltuk ücreti nedir?

İç hat uçuşlarında standart koltuk ücreti 35 TL, dış hatlarda ise 9-39 dolar arası olacak. Diz mesafesi geniş koltuklarda iç hat seferlerinde 50 TL, dış hatlarda ise 19 ile 109 dolar arasında değişecek.

Uçakta hangi koltuk alınmalı?

Türk Hava Yolları, Lufthansa, Emirats gibi birçok havayolu şirketin kullandığı Boeing 777 tipi uçaklarda ise 16. ve 32. sıraları tercih etmekte en iyisi. Hem ilk ikramlar bu koltuklarda oturanlara yapılıyor, hem en ön koltuklar aradaki mesafe daha geniş olduğu için daha rahat yolculuk yapılıyor.

THY Hangi koltuk daha iyi?

Geniş aralık, rahat yolculuk anlamına gelmektedir. Türk Hava Yolları, Lufthansa, Emirates gibi pek çok şirketin kullandığı Boeing 777 tipi uçaklarda ise 16. ve 32. sıraları tercih etmek konfor açısından yararlı olacaktır.

THY online check-in ne zaman yapılır?

Online check -in işlemleri, uçağınızın kalkış saatinden 24 saat önce başlar ve kalkış saatine 90 dakika kala sona erer.

Uçak bileti alırken koltuk seçimi yapılmazsa ne olur?

Misafirin isteği dışında uçuşun gecikmeli olarak gerçekleşmesi, iptali veya misafirin seçtiği koltuğa oturtulamaması gibi durumlarda koltuğun iptali ve ücretin kesintisiz iadesi yapılmaktadır.

Check-in koltuk seçimi ücretli mi?

Koltuk Seçimi olanağı, yolcuya otomatik atanan koltuğu tercih etmemesi durumunda ücretli şekilde yapılabilir. Yolcu, koltuk seçimini uçuşa 6 saat kalana kadar yapabilir. Koltuk seçimleri esnasında yolculara sunulan seçenekler mevcut check -in prosedürleri paralelindedir.

Check-in ne demek Uçakta?

Check -in işlemi havaalanında bagaj verme ve bilet kontrol işleminden geçme olayıdır. Misafirlerimiz havaalanına gitmeden önce flypgs.com’dan Check -in sekmesinden Rezervasyon (PNR) Numarası ve ad- soyadınızı girerek işleminizi yapabilirsiniz.

Check-in yapmazsak ne olur?

Oysa check -in işlemleri genellikle uçuş saatinden yarım saat öncesinde kapanır. Bu sebeple uçuş saatine en az 45 dakika kala check -in işlemlerini başlatmanız yeterlidir. Ancak check -in işlemleri kapandığında uçak kalkmamış olsa da uçağa alınmanız mümkün olmayabilir. Bu durumlarda bilet parası iadesi de yapılmaz.

You might be interested:  Çok Şekerli Türk Kahvesi Nasıl Yapılır?(En iyi çözüm)

Uçakta hangi koltuklar kanata denk gelir?

Eğer uçakta başka yer kalmadıysa, yanınıza kulak tıkacı veya kulaklık bulundurmanızı öneririz. Kanat üzeri koltuk numarası uçaktan uçağa değişiklik gösterebiliyor. Örneğin Airbus A320 tipi bir uçakta 15 ile 20 arası koltuklar kanat üzerine denk geliyor.

Pegasus Hangi koltuk daha iyi?

Buna göre Türk Hava Yolları, AtlasJet ve Pegasus gibi şirketlerin filolarında yer alan ve genelde kısa mesafeli uçuşlarda kullanılan Airbus A320’lerde en iyi koltuk 1A. Çünkü 1A, diğer koltuklara göre daha geniş ve pencere kenarı. Ayrıca host ve hostesler ilk ikramı burada oturan yolculara yapıyor.

Online Check-in ne işe yarar?

Online check -in, uçakta yer belirleme işleminin internet üzerinden yapılmasına denir. Bu esnada koltuğunuzu seçebilir ve dilerseniz ek hizmet satın alabilirsiniz. İnternetten check -in işlem yaptırdığınız zaman, size özel ayrılmış kontuardan bagaj teslimi yapabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *