Türk Hava Yolları Kilo Başına Ne Kadar Alıyor?(Çözünme)

Türk Hava Yolları iç hatlarda kilo başı fark ücreti olarak 6 TL alıyor. Yurt dışı içinse 32 kiloya kadar 50 Euro, ikinci valiz için 70 Euro alıyor.

THY bagaj hakkı kaç kilo 2021?

Tüm uçuşlarımızda tek parça bagajınızın ağırlığı en fazla 32 kg olabilir. 32 kg’dan ağır bagajlarınızı tek parça olarak uçuşa kabul edemiyoruz. Seyahat ettiğiniz ülkeye girişte sorun yaşamamak için taşınması kısıtlı ya da yasak olan gıda maddelerini bulundurmadığınızdan emin olmalısınız.

THY bagaj hakkı kaç kilo?

Kabin bagajı olarak Economy Class için için maksimum 23x40x55 cm ebatlarında, 8 kg ağırlığında 1 parça el bagajı ile 1 adet kişisel eşyanızı taşıyabilirsiniz.

Uçaklarda fazla bagaj ücreti ne kadar?

Fazla bagaj ücreti, tüm iç hatlarda her kg tek yön 20 TL’den itibaren. Eğer izin verilen boyutlardan (en fazla 158 cm) daha büyük bagajınız varsa, check-in kontuarında belirtilen ölçüleri aşan her bagaj için 45 TL tutarında ek ödeme yapmanız gerekecektir.

Ucaklar kac kilo bagaj ALIR?

Yolcu başı taşınabilecek maksimum bagaj ağırlığı (serbest bagaj hakkı + fazla bagaj) 50 kg’ı geçmemelidir. Tüm yurt içi ve yurt dışı uçuşlarda bebek yolcu için serbest bagaj hakkı 10 Kg’dır.

Uçakta kilo başına kaç TL 2021?

Yurtiçi direkt uçuşlarda Business Class, EcoFly, ExtraFly ve PrimeFly uçuş sınıflarının tümünde bagaj hakkı aşımlarında kilogram başına 12 Türk Lirası ödenmesi gerekmektedir. Yurtiçi aktarmalı uçuşlarda ise bagaj aşımı tutarı kilogram başına 18 Türk Lirası olarak belirlenmiştir.

You might be interested:  Türk Telekom Nasıl Para Atılır?

Uçakta kilo farkı ne kadar?

Havayolu iç hat seferlerinde kg başına 6 TL, dış hat seferlerinde de kg başına 10 Euro alıyor. İsteyen yolcular, uçuştan önce paket de satın alabiliyor. İlave 5 kg iç hatlarda 15 TL, dış hatlarda 15 Euro’dan başlayan paketler satın alınabiliyor. Tüm iç hat noktalarında fazla bagajın kg ücreti 6 TL.

THY 1 kilo ne kadar?

Her firmanın uyguladığı bagaj fark ücreti değişiklik gösteriyor. Türk Hava Yolları iç hatlarda kilo başı fark ücreti olarak 6 TL alıyor. Yurt dışı içinse 32 kiloya kadar 50 Euro, ikinci valiz için 70 Euro alıyor.

Anadolu Jet ek bagaj ne kadar?

Anadolu Jet Uçuşlarında Ek Bagaj Ücretleri AnadoluJet ‘te ilave bagaj ücretleri tek yön uçuşlarda kg başına 10 TL, aktarmalı uçuşlarda kg başına 15 TL olarak belirlenmiştir.

Kabin bagajı kaç kilo olmalı?

Kabin bagajı ise maksimum 1 adet 8 kg ağırlığında ve 55x40x23 cm ölçülerinde olmalıdır. Kabinde bagaja ek olarak; el çantası/ fotoğraf makinesi/ kamera/ dizüstü bilgisayar/ bebek arabası/puset/ sivri uçlu olmayan şemsiye gibi kişisel eşyalardan herhangi biri taşınabilir.

Uçak bagajında neler yasak?

Uçak yolculuklarında bavula konulması yasak eşyalar nelerdir?

  • Tabanca, silah ve her türlü yaralayıcı maddeler.
  • Zeytinyağı, bal, reçel, pekmez, sulu peynir gibi akıcı maddeler, sıkıştırılmış gazlar, aşındırıcı maddeler yolcu bagajı içinde taşınamaz.
  • Sıvılar en fazla 100 ml olan kaplarda taşınabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *