Türk Hava Yolları Fatura Nasıl Alınır?(Doğru cevap)

Fatura niteliğindeki mali e-biletinize, biletinizin düzenlenmesinden itibaren en geç 72 saat içinde http://ebiletfatura.turkishairlines.com adresinden ulaşabilirsiniz. Biletinizi bir acenteden satın aldıysanız lütfen faturanızı almak için acenteye başvurunuz.

Mali E-bilet nedir?

THY’den yapılan açıklamada,” Mali e – bilet, üzerinde Gelir İdaresi Başkanlığı amblemi bulunan, elektronik sertifika ile imzalanan ve yolcularımıza e -posta ile iletilen https://ebiletfatura.turkishairlines.com ve/veya portalı üzerinden yolcularımızın erişimine sunulan belgedir.

Mail bilet nedir?

E- bilet, elektronik bilet ya da online uçak bileti, mobil uygulama ya da web sitesi aracılığı ile satın alınan bir tür seyahat belgesidir. Bilet bilgileriniz dijital ortamda PNR kodu gibi şifrelerle firmanın veri tabanında saklanır.

Anadolu Jet bilet faturası nasıl alınır?

Koltuk satın aldığınızda koltuğunuz için bilet numarası verilir. Bu bilet numarası ile sitemizde Online İşlemler’in içerisinde Mali e- Bilet başlığına tıklayarak satın almış olduğunuz koltuğun faturasını görüntüleyebilirsiniz. Biletinizi bir acenteden satın aldıysanız lütfen faturanızı almak için acenteye başvurunuz.

Mali e-bilet fatura yerine geçer mi?

Hesabına yolculuk yapılan durumlarda hesabına yolculuk yapılan mükellefin bilgilerinin de e – Bilet üzerinde yer alması zorunludur. Aksi takdirde bilet bedeli gider gösterilemeyecek veya indirime konu edilemeyecektir. Bu biletler tutarına bakılmaksızın fatura yerine geçen belge olarak kabul edilecektir.”

You might be interested:  Kahve Dünyası Türk Kahvesi Nasıl?(EN iyi 5 ipucu)

THY e-bilet nedir?

E – bilet, kâğıt bilet kullanımını ortadan kaldıran biletleme sistemidir. Tüm bilet bilgileriniz elektronik olarak sistemde saklanır ve satış anında tüm bilgileri içeren bir “seyahat belgesi” teslim alırsınız.

E-bilet sistemi nedir?

Elektronik bileti ya da E – bilet — Yolcu ile hava yolu şirketi arasında taşıma hizmetini sağlayan elektronik sözleşmedir. Daha önceleri kullanılan kağıt biletin elektonik versiyonudur. Havalimanında kayıt ve biniş işlemi için yolcunun sadece pasaportunu yanında bulundurması yeterlidir.

E-bilet no nedir?

E – bilet numarası nedir? Online satın aldığınız biletlerde, e -posta adresinize gelen elektronik bilet ( e – bilet ) üzerinde e – bilet no olarak yer alan, genellikle rakamlardan oluşan ve her bilette değişiklik gösteren numaradır.

PNR kodu yeterli mi?

Kaybedilen biletlerin yenisini çıkarmak ve havalimanında bilet çıktısı alabilmek gibi uçuş bilgileriniz ile ilgili düzenlemeler için PNR kodunuz gerekir. Bu nedenle bilet satın aldıktan sonra bu kodu saklamanız önerilir.

Internetten aldığım uçak biletini nasıl görebilirim?

Üye girişi yaparak bilet aldıysanız; Biletinizi görebilmek için üye girişi yaptıktan sonra sağ üstte yer alan Biletlerim bölümüne tıklayıp, açılan sayfada geçmiş ve gelecek tarihli otobüs ve uçak biletlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

Anadolu Jet PNR kodu nedir?

PNR (Passenger Name Record) kodu, Yolcu İsim Kaydı’nın kısaltmasıdır. Daha çok rezervasyon numarası olarak bilinir. İnternetten bir bilet rezerve ettiğinizde ya da satın aldığınızda size verilir. PNR kodu internetten bilet aldığınızda e-mail yoluyla size gönderiliyor.

Bilet fiyatını sabitleme ne demek?

Yolcu tarafından seçilmiş uçuş veya uçuşlar için sunulan bilet ücretinin, biletin alınması için belirlenen süreler dahilinde sabitlenmesi işlemidir. Rezervasyon, tercih edilecek rezervasyon için belirlenmiş ücretin ödenmesi karşılığında yapılabilecektir.

THY ücretsiz değişiklik nedir?

İstanbul. Türk Hava Yollarının internet sitesinde yer alan bilgiye göre, şirket, Türkiye iç hat uçuşları ve Ercan Havalimanı uçuşları hariç biletlerde ilk değişiklikte ücretini almayacak. Ücretsiz değişiklik talepleri THY ‘nin satış ofisleri ve biletin satın alındığı acenteler ile gerçekleştirilebilecek.

You might be interested:  Türk Telekom Hangi Bankalar El Koydu?(Çözüm bulundu)

E-bilet kimlere zorunlu?

Gelir İdaresi Başkanlığı’nın 2019 yılı Ekim ayında yayımladığı tebliğ doğrultusunda; yerli ve yabancı film gösteriminde bulunan sinema işletmeleri için 1 Temmuz 2020 tarihi itibariyle e – Bilet uygulaması zorunlu hale geldi.

Uçak bileti çıktısı nasıl alınır?

Fatura niteliğindeki mali e-biletinize, biletinizin düzenlenmesinden itibaren en geç 72 saat içinde http://ebiletfatura.turkishairlines.com adresinden ulaşabilirsiniz. Biletinizi bir acenteden satın aldıysanız lütfen faturanızı almak için acenteye başvurunuz.

Otobüs bileti fatura yerine geçer mi?

213 sayılı VUK’un 233’üncü maddesinde; fatura yerine geçen belge olarak, perakende satış vesikaları içinde “Giriş ve yolcu taşıma biletleri ” sayılmıştır. Bu kapsamda konumuza yö- nelik olarak giriş ve yolcu taşıma biletleri kullanılmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *