Türk Hava Yolları Engelli Indirimi Ne Kadar?(Doğru cevap)

Türkiye çıkışlı Türk Hava Yolları seferlerinde engelli yolcularımızın sadece bir kereliğine engelli belgeleriyle birlikte Miles Smiles üyesi olmaları yeterli oluyor. Engelli yolcularımız iç hat biletlerinde %20 indirimden, dış hat biletlerinde %25 indirimden faydalanırken sürekli belge göstermelerine gerek kalmıyor.

Pegasus da engelli indirimi var mı?

%40 ve üzeri oranda engelli olan yolcularımıza, promosyon biletler hariç tüm iç hat biletlerde %20 indirim ve tüm dış hat biletlerde %25 indirim sağlıyoruz.

Uçak bileti engelli indirimi nasıl alınır?

Yolcularımızın bu indirimden faydalanmaları için %40 ve üzeri oranda engelli olduğunu gösteren bir belgeyi (T.C. Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığı’ndan alınmış engelli kimlik kartı, sağlık kurulu raporu veya ”Özürlü” ibaresi bulunan nüfus cüzdanı) ibraz etmeleri gerekmektedir.

Pegasus engelli indirimi nasıl alınır?

Check-in sırasında askeri kimlik ve sınır geçiş kağıtları ibraz edilerek indirim talep edilebilir. Uygun belgelerin sunulmaması halinde, uçuş gününde geçerli olan fiyat üzerinden yeni bir bilet alınmalıdır. Seyahat için izin verilmemesi halinde havayolu şirketimiz sorumlu tutulamaz.

Türk Hava Yolları tekerlekli sandalye hizmeti nasıl alınır?

Uçuştan en az 48 saat önce tekerlekli sandalye talebini ileten ve talebi onaylanan yolcularımız için ücretsiz tekerlekli sandalye hizmeti sunuyoruz. Tekerlekli sandalye talebini uçuştan 48 saat öncesine kadar belirtmeyen yolcularımızın talepleri, istasyon imkanları dahilinde değerlendiriliyor.

You might be interested:  Türk Bilim Adamları Hangi Alanlarda Çalışmalar Yapmıştır?(Doğru cevap)

Uçakta engelli indirimi ne kadar?

Engelli yolcularımız iç hat biletlerinde %20 indirimden, dış hat biletlerinde %25 indirimden faydalanırken sürekli belge göstermelerine gerek kalmıyor. Engelli yolcularımız aşağıdaki belgelerden birini göstererek Miles&Smiles üyesi olduklarında artık bir daha belge göstermeleri gerekmiyor.

Indirimli uçak bileti nasıl alınır?

Ucuz Uçak Bileti Bulma Yolları

  1. Seyahat tarihlerinizi esnek tutun.
  2. Biletinizi fiyatların en uygun olduğu zamanlarda alın.
  3. 3. Uçak bileti arama motorlarını kullanın.
  4. Biletinizi erken alın.
  5. Biletinizi geç alın.
  6. Alternatif havalimanlarına bakın.
  7. 7. Alternatif rotalar deneyin.
  8. 8. Havayollarının mail listelerine kaydolun.

Miles&Smiles kartı nasıl alınır?

İnternet sitemizdeki Miles&Smiles üyelik formunu doldurarak üyeliğinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca çağrı merkezimiz, satış ofislerimiz, mobil uygulamamız, Planet uçak içi eğlence sistemi ekranları aracılığıyla üye olabilirsiniz.

Engelli bileti nasıl alınır?

Devlet Demiryolları başlattığını yeni bir uygulama ile artık engelliler devlet demir yolları sitesinden internet üzerinden bilet almaktalar ancak bunun için engelli vatandaşlarımız engelli kimlik kartı ve nüfus cüzdanı fotokopisi ve sahip oldukları mail adresi ile birlikte demiryolları gişelerine müracaat ettikleri

Anadolu Jet Uçak ikramları ücretli mi?

Dış hat uçuşlarımızda (Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti hariç) ücretsiz olarak sandviç, paketli kek, meyve suyu ve su ikram edilmektedir.

Pegasus tekerlekli sandalye hizmeti ücretli mi?

Misafir beraberinde getirilen tekerlekli sandalyeler uçak altında ve ücretsiz taşınır,serbest bagaj hakkına dahil edilmezler.

BolPuan Pegasus kaç TL?

Pegasus Bolbol üyesi olarak yapacağınız uçuşlardan mobil uygulamalar üzerinden satın aldığınız biletler için her 1 TL ‘lik harcamanızda 2 BolPuan kazanırsınız. flypgs.com ve diğer kanallardan satın alınan biletlerde ise her 1 TL ‘lik harcamanıza 1 BolPuan kazanırsınız. Örneğin 100 TL ‘lik bir uçuş bileti aldınız.

Uçak biletlerinde öğrenci indirimi var mı?

Öğrencilere Anında Yüzde 25 İndirim Fırsatı! Türk Hava Yolları, uçak biletlerinde öğrenci belgesini ibraz eden ve 24 yaşını geçmemiş öğrencilere %25 indirim uyguluyor. Öğrenciler doğrulama sistemi ile öğrenci belgesi ibraz etmeden otomatik olarak %25’lik indirimden faydalanabilecekler.

You might be interested:  Proto Türk Ne Demek?(Çözünme)

Uçağa tekerlekli sandalye alınır mı?

Uçağa giderken kendi tekerlekli sandalyemi kullanabilir miyim? Yürüme engelli yolcularımız için uçağa giderken, uçuş sırasında ve uçaktan dönerken kullanabilecekleri tekerlekli sandalyelerimiz mevcut. Bu yüzden kendi tekerlekli sandalyenize gerek kalmaz ve sandalyeniz ücretsiz olarak uçağın kargo bölümünde taşınır.

Pegasus tekerlekli sandalye talebi nasıl yapılır?

Pegasus Havayolları olarak sağlık sorunları nedeni ile havaalanında tekerlekli sandalye ihtiyacı duyan misafirlerimize zamanında hizmet verebilmemiz için taleplerinizi uçuş saatinizden en az 48 öncesinde kadar 0 888 228 12 12 numaralı çağrı merkezini arayarak iletebilirsiniz.

Sedyeli yolcu kabul şartları nelerdir?

Sedye ile taşınan yolcular, sadece uçağın ekonomi bölümünde seyahat edebilirler. Yanlarında mutlaka hastalık türünü belirten ve uçuş izni veren doktor raporu olmalıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *