Türk Hava Yolları Engelli Indirimi Nasıl Yapılır?(Çözülmüş)

Engelli yolcularımız, satış ofislerimize, Türkiye’deki anlaşmalı olduğumuz seyahat acentelerine engelli belgeleri ile giderek ya da geri bildirim formunu doldurduktan sonra çağrı merkezimiz üzerinden veya onay alındıktan sonra ise websitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden diledikleri zaman engelli indirimli bileti

Pegasus da engelli indirimi var mı?

Pegasus Hava Yolları, engellilere özel indirim yoktur. İşitme engelli veya görme engelli misafirler uçuşa “refakatsiz olarak” kabul edilebilir. Aynı zamanda görme engelli misafirler, refakat köpekleri ile birlikte de seyahat edebilirler. Bu tip misafirlerin beraberlerindeki refakat köpekleri kabinde ücretsiz taşınır.

THY öğretmen indirimli bilet nasıl alınır?

Bilet almadan önce Miles&Smiles üyelik hesabınıza giriş yapın. Bilet alımına başlarken, ana sayfadaki uçuş arama bölümünün sonunda yer alan “kabin ve yolcu seçimi” alanında ” Öğretmen ” seçeneğini işaretleyin. Uçuşunuzu seçtikten sonra indirimli fiyatı sayfanın en alt kısmında görebilirsiniz.

THY öğrenci indirimi ne zamana kadar?

Gidiş ve dönüş uçuşları arasında en uzun kalış süresi 12 aydır. Öğrenci indirimi ile alınan biletlerde ilk değişiklik ücretsiz olarak yapılmaktadır. Ancak yapılan değişikliklerde sınıf farkından doğan ücret farkları alınabilir. İndirimden yararlanamayan ücret sınıflarında da ilk değişiklik ücretsiz olacaktır.

You might be interested:  Türk Dili Ne Demek?(Soru)

Sedyeli yolcu kabul şartları nelerdir?

Sedye ile taşınan yolcular, sadece uçağın ekonomi bölümünde seyahat edebilirler. Yanlarında mutlaka hastalık türünü belirten ve uçuş izni veren doktor raporu olmalıdır.

Uçakta engelli indirimi ne kadar?

Engelli yolcularımız iç hat biletlerinde %20 indirimden, dış hat biletlerinde %25 indirimden faydalanırken sürekli belge göstermelerine gerek kalmıyor. Engelli yolcularımız aşağıdaki belgelerden birini göstererek Miles&Smiles üyesi olduklarında artık bir daha belge göstermeleri gerekmiyor.

Pegasus engelli indirimi nasıl alınır?

Check-in sırasında askeri kimlik ve sınır geçiş kağıtları ibraz edilerek indirim talep edilebilir. Uygun belgelerin sunulmaması halinde, uçuş gününde geçerli olan fiyat üzerinden yeni bir bilet alınmalıdır.

Uçak biletleri ne zaman indirime girer?

Ucuz uçak bileti için en uygun zaman seyahatinizden 4-10 hafta öncesi diyebiliriz. Uçuş için daha uygun fiyatlı olan günler ise Salı, Çarşamba ve Cumartesi günleri çünkü bugünler de daha az yolcu oluyor ve bu yüzden ücretler de daha düşük oluyor.

THY Promo bilet ne demek?

Promosyonlu biletler, satın alındığı andan itibaren herhangi bir iptal, iade veya değişiklik yapılamayan biletlerdir. *Promosyonlu uçak biletleri fiyatları sınırlı sayıda koltuk için geçerlidir. *Promosyonlu biletler için iptal, iade ve değişiklik yoktur.

Türk Hava Yolları Dış Hatlar bagaj hakkı kaç kilo?

Bagaj kuralları Tüm uçuşlarımızda tek parça bagajınızın ağırlığı en fazla 32 kg olabilir. 32 kg’dan ağır bagajlarınızı tek parça olarak uçuşa kabul edemiyoruz.

THY öğrenci indirimi 2021 ne kadar?

Bayrak taşıyıcı, avantajlarla dolu yeni öğrenci programını lansmana özel bir kampanya ile duyurdu. Bu kapsamda öğrenciler 18 Haziran 2021 tarihine kadar yapacakları uçuşların biletlerini 15 Şubat 2021 tarihine kadar satın almaları halinde lansmana özel yüzde 20’ye varan indirimlerden faydalanabilecek.

You might be interested:  Türk Dili Ve Edebiyatı Okuyan Ne Iş Yapar?(Çözülmüş)

Uçak bileti öğrenci indirimi ne kadar?

Öğrencilere Anında Yüzde 25 İndirim Fırsatı! Türk Hava Yolları, uçak biletlerinde öğrenci belgesini ibraz eden ve 24 yaşını geçmemiş öğrencilere %25 indirim uyguluyor.

1000 mil kaç lira?

Ancak THY’den mil satın almaya kalktığınızda ise bu fiyat çok farklı bir tarifeye dönüşüyor. THY 1000 mili KDV dahil 30 dolardan satıyor. Bu da 40 bin mil için 1200 dolar (Yaklaşık 3671 TL ) yapıyor.

Uçak bileti alırken tekerlekli sandalye nasıl alınır?

Tekerlekli sandalye Talebi Sağlık sorunları nedeni ile tekerlekli sandalye ihtiyacı duyan misafirlerimize zamanında ve uygun destek sağlayabilmemiz için taleplerinizi bilet satın alırken ya da uçuş saatinizden en az 48 saat öncesine kadar 0 888 228 12 12 numaralı çağrı merkezini arayarak iletmeniz gerekmektedir.

Oksijen tüpüyle uçağa binilir mi?

İlaçlar. Diyabet hastalığı olan yolcularımız, uçuş sırasında bu hastalıkla ilgili tüm ilaçlarını herhangi bir rapor göstermeden kullanabilirler. Diyabet haricinde bir rahatsızlığı olan ve uçuş sırasında ilaç kullanması gereken hasta yolcularımızın reçetelerini yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Havaalanında ilk ne yapılır?

Havaalanına girişte ilk olarak güvenlik kontrolünden geçmelisiniz. Bunun için valizlerinizi ve üzerinizdeki cep telefonu, bozuk para, anahtar ve metal tokalı kemer gibi metal eşyalarınızı görevliler tarafından size verilen kaplar içerisinde, X-ray cihazının bantına yerleştirmeniz gerekiyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *