Türk Hava Yolları Bilet Numarası Nerede Yazar?(Çözünme)

Bilet numarası, bilet üzerinde en alt satırın ortasında, havayolu seri numarasının yanında yer alır. Bilet numarası 13 rakamdan oluşur ve Türk Hava Yolları‘na ait bilet numaraları 235 ile başlar. Biletinizi acenteden satın aldıysanız bilet numarası için acenteyle iletişime geçebilirsiniz.

THY PNR nerede yazar?

PNR Kodu Nerede Yazar? Kod, mobil biniş kartınızın sağ alt tarafında, dijital seyahat belgenizin ise orta bölümünün aşağısında “rezervasyon” bilgisi olarak yazar.

Uçak biletimi nasıl kontrol edebilirim?

Uçak biletini kontrol etmek için, rezervasyon yaptığınız GDS uçak bileti durumu kontrol etme sitesini ziyaret etmelisiniz ve bu sitede, 6 karakterlik rezervasyon numarasını ve yolcunun soy ismini ( uçak biletindeki gibi latin harflerle) girmeniz gerekmektedir.

THY aldığım bileti nasıl görebilirim?

Ayrıca Miles&Smiles üyesiyseniz üyelik numaranız ve şifrenizle giriş yaptıktan sonra hesabınızdaki “uçuşlarım” bölümünden geçmiş ve gelecekteki tüm uçuşlarınızı görüntüleyebilirsiniz.

Uçuş bilgilerimi nereden öğrenebilirim?

Uçuş bilgileri sorgulama hizmetinden yararlanmak isteyen vatandaşların ilk olarak e-Devlet sistemine giriş yapması gerekiyor. Giriş yaptıktan sonra sol üst kısımda yer alan arama kutucuğuna ” Uçuş Bilgileri Sorgulama” yazmak yeterli olacak.

Otobüslerde PNR numarası nedir?

PNR kodu, biletinizin rezervasyon numarasıdır. Rakamlardan ya da harflerden oluşur. Bu numara ile biletinizin çıktısını alabilir, değişim ve iptal işlemlerinizi yapabilirsiniz. PNR kodu, internetten bilet aldığınızda tarafınıza e-mail ve SMS yoluyla iletilmektedir.

You might be interested:  Internet Ne Zaman Yenilenir Türk Telekom?(En iyi çözüm)

Uçak biletinde neler yazar?

Fakat genel bir açıklama yapacak olursak; bilet üzerinde havayolu kodu, havalimanı üçlü ve dörtlü kodu, yolculuk sınıfı, yolcu unvanı, serbest bagaj hakkı, uçak kalkış ve varış noktalarını görürsünüz. Economy class ekonomi kabinine işaret ederken executive class ise business sınıfını simgeliyor.

Pegasustan aldığım bileti nasıl görebilirim?

PNR (rezervasyon) numaranızı not aldıysanız, Bilet İşlemleri sayfasından PNR no ve soyadınız ile arama yaptırarak kontrol edebilir veya 0888 228 12 12 numaralı Çağrı Merkezimiz aracılığıyla bilgi alabilirsiniz.

Biletimi nasıl sorgulayabilirim?

Telefondan bilet sorgulama işlemi için ilk olarak www.mpi.gov.tr internet sitesine giriş yapmak gerekmektedir. Ardından çekiliş tarihi seçilmeli ve biletin numarası yazılmalıdır. Bu iki işlemin ardından “Sorgula” butonuna tıklayarak bilet sorgulama işlemi yapılır.

Check-in işlemi yapılmazsa ne olur?

Oysa check -in işlemleri genellikle uçuş saatinden yarım saat öncesinde kapanır. Bu sebeple uçuş saatine en az 45 dakika kala check -in işlemlerini başlatmanız yeterlidir. Ancak check -in işlemleri kapandığında uçak kalkmamış olsa da uçağa alınmanız mümkün olmayabilir. Bu durumlarda bilet parası iadesi de yapılmaz.

THY uçak bileti nasıl alınır?

Bilgisayarınız, tabletiniz ya da akıllı telefonunuz üzerinden internet sitemize/mobil uygulamamıza girerek veya bize ulaşın sayfamızdaki çağrı merkezimizi arayarak e- bilet satın alabilirsiniz. Detaylı bilgi için rezervasyon sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Türk Hava Yolları bilet değişikliği nasıl yapılır?

Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet Havayolları ‘ndan satın almış olduğunuz uçak biletlerinizde tarih ve yön değişikliği yapabilmek için 0850 302 54 93 numaralı ücretsiz müşteri hizmetlerimizi arayabilirsiniz.

THY açık tarihli bilet nasıl alınır?

Biletin açığa alınabilmesi için, biletteki ilk uçuş tarihinden önce rezervasyonun iptal ettirilmesi gerekmektedir. Biletin açığa alınması amacıyla yapılacak iptal işlemlerinin Türk Hava Yolları çağrı merkezi, satış ofisleri veya biletin alındığı acenteler üzerinden yapılması gerekmektedir.

You might be interested:  Nasıl Yapılır Türk Kahvesi Nasıl Yapılır?(En iyi çözüm)

Uçak biletinde kapı numarası nerede yazar?

Gate/ Kapı Numarası Nerede Yazar? Uçağınıza hangi gate/ kapıdan bineceğiniz, uçak biletinizin üzerinde yazmaktadır. Biletin üzerindeki gate/ kapı kutucuğuna bakarsanız harf ve rakamlardan oluşan bir kod görürsünüz. Bu kod, sizin gate/ kapı numaranızdır.

AnadoluJet uçuş bilgilerimi nasıl öğrenebilirim?

Konuyla ilgili detaylı bilgi için AnadoluJet Çağrı Merkezini 0850 333 2538 arayabilirsiniz.

Bilette uçuş numarası nerede yazar?

Bilet numarası, bilet üzerinde en alt satırın ortasında, havayolu seri numarasının yanında yer alır. Bilet numarası 13 rakamdan oluşur ve Türk Hava Yolları’na ait bilet numaraları 235 ile başlar. Biletinizi acenteden satın aldıysanız bilet numarası için acenteyle iletişime geçebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *