Türk Hava Yolları Bilet Iptali Ne Kadar?(Çözünme)

Uçuşunuza 12 saatten fazla bir süre kaldığında iptal ettirmek istediğiniz durumda ise bilet fiyatınızdan 100 TL ücret kesintisi ve biletleme servis ücret kesintisi yapılarak kalan meblağ tarafınıza iade edilir.

Türk Hava Yolları bilet iptali nasıl yapılır?

NOT: Türk Hava Yolları uçak bileti iptali işlemleriniz için 444 0 849 ‘u arayabilirsiniz. Türk Hava Yolları, uçak bilet iptal ve değişiklik işlemlerini aldığınız biletin sınıfına göre ayrı olarak işlem yapmaktadır.

THY bileti açığa alma nedir?

Biletin açığa alınabilmesi için, biletteki ilk uçuş tarihinden önce rezervasyonun iptal ettirilmesi gerekmektedir. Biletin açığa alınması amacıyla yapılacak iptal işlemlerinin Türk Hava Yolları çağrı merkezi, satış ofisleri veya biletin alındığı acenteler üzerinden yapılması gerekmektedir.

Uçak bileti hangi durumlarda iptal edilir?

Bilet İptal Güvencesi ile hiçbir neden göstermeden uçuştan 3 saat öncesine kadar bilet iptal edilebilir ve bilet tutarının %90’ı geri alınabilir. Bilet tutarının iade edilecek olan %90’ı, sigorta tazminatı ödemesi ve müşterinin uçak bileti sağlayıcısından geri alacağı bilet iade tutarlarının toplamıdır.

THY biletleri iade edecek mi?

Türkiye satış ofislerimizden aldığınız ve iade etmek istediğiniz biletinize “Rezervasyonu Yönet” sayfasında bilet numarası veya PNR ve soyisim bilgilerinizi girerek ulaştıktan sonra iptal seçeneğini seçebilir, sistem tarafından yapılan uyarı mesajını onaylayarak “Merkezi iade Formu”na ulaşılabilir ve iade talebinizi

You might be interested:  Bozkurt Destanı Hangi Türk Topluluğuna Aittir?(Soru)

THY alınan uçak bileti iptal edilebilir mi?

Uçuşunuza 12 saat kaldığında iptal ve iade etmek isterseniz o zaman almış olduğunuz biletin fiyatı üzerinden %40 tutarında bir kesinti gerçekleşmektedir. Biletleme servis ücreti de kesildikten sonra kalan tutar tarafınıza iade edilmektedir.

Internetten alınan uçak bileti nasıl iptal edilir?

Bilet iptal ve iadesi için ana sayfada bulunan ” Bilet İptal ” bölümünden bilgilerinizi girerek iptal edilebilen biletlerde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz 0850 333 88 88 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak da işlem yaptırabilirsiniz.

Uçak bileti kaç saat önce iptal edilir?

Genel Bilgi. Online olarak mobil ya da web sitesi üzerinden veya satış ofisleri tarafından düzenlenen biletlerde iptal, iade ve değişiklik gibi işlemler havayolu firmalarının sözleşmelerine göre değişiklik gösterebilir. İptal ve iade gibi konularda uçuş saatinize en az 2 saat kala işlem yaptırabilirsiniz.

Ücretsiz açığa alma ne demek?

2- Uçuşunu ücretsiz açığa alıp, 1 sene içinde dilediğin zaman cezasız bir şekilde yeni uçuş satın alabilirsin. Açığa alma ücreti alınmaz, biletlenecek uçuş ile eğer ücret farkı var ise fark tahsil edilir. 1- Uçuşunu ücretsiz ve kolayca başka bir uçuş ile değiştirebilirsin.

Uçak bileti ne zamana kadar açığa alınabilir?

21 Mart 2020 – 31 Mart 2022 (dahil) tarihleri arasında yapılan biletlemeler için yolcular 31 Mayıs 2022 (dahil) tarihine kadar sınırsız değişiklik yapabilir. Biletin açığa alınabilmesi için, biletteki ilk uçuş tarihinden önce rezervasyonun iptal ettirilmesi gerekmektedir.

Uçak bileti iade edilir mi?

Biletinizi iptal ettirmek istediğinizde bilet hizmet bedeli hariç tüm tutarlar tarafınıza iade edilmektedir. Uçuşunuza 2 saat kala biletinizde iptal ya da değişiklik yapmak istediğinizde ise tarafınıza sadece havaalanı vergisi iade edilmektedir.

Pegasus uçuştan kaç saat önce bilet iptal edilir?

Unutma! Bunu sadece www.flypgs.com veya Pegasus mobil uygulama üzerinden aldığın biletler için yapabilirsin! c) Biletleme yapılan tarifeli uçuşun kalkış saatine 72 saatten fazla süre olan hâllerde değişiklik veya iptal işleminin biletleme anından itibaren 24 saat içerisinde gerçekleştirilmesi.

You might be interested:  Türk Telekom Müşteri Hizmetleri Nasıl Bağlanabilirim?(Mükemmel cevap)

Uçak seferleri iptal edilirse ne olur?

Uçuşun iptal edilmesi halinde yolcular bilet bedelinin iadesini talep edebilir. Uçuşun iptal edilmesi durumunda eğer gün aşımı söz konusu değil ise, havayolu şirketi belli saatlere göre içecek ve yiyecek hizmeti vermek zorundadır.

Pegasus bilet iptali para iadesi ne zaman hesaba geçer?

İptal edilen biletlerin iadesi tarafımızdan bankanıza iletilir ve bankanızın iade prosedürüne bağlı olarak 1-7 iş günü içerisinde hesabınıza yansır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *