Türk Hava Yolları Acentası Nasıl Olunur?(EN iyi 5 ipucu)

THY bilet rezervasyonu kaç gün geçerli?

Geçerli Tarih Aralığı: Ödemesi EFT/HAVALE aracılığı ile yapılacak olan rezervasyon kayıtlarının ilk segmentinin uçuş tarihi, rezervasyonun yapıldığı tarihten 2 iş günü + 5 gün ‘den az, 355 gün ‘den fazla olamaz.

Havayolu acentesi nedir?

Havayolu birleştiricileri, tur operatörleri ve diğer tür seyahat birleştiricileri ve toptancıları, niş pazarlara satış konusunda uzmanlaşmış yüksek hacimli satış şirketleridir.

Apıs formu nedir?

Özel güvenlik bilgileri ( APIS ) bazı ülkelerin yolculardan uçuştan önce ya da uçuş sırasında havayolu firması tarafından alınmasını istediği pasaport bilgileri ve kişisel bilgilerdir. Detaylı bilgi için seyahat belgeleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

THY bilet isim değişikliği nasıl yapılır?

Eğer biletinizde ki İsim, Soy İsim ya da cinsiyet uçuşu gerçekleştirmenizi sağlayan evraktaki (örn. İsim değişikliği talebi için:

  1. “Biletim” bölümüne girin.
  2. Talebinize değişiklik yapacağınız yolcu pasaportunun ilk sayfasının (ya da hangi evrağa göre rezervasyon oluşturdu ise) çıktısını ya da resmini ekleyin.

Rezervasyon uçak bileti ne zaman alınmalı?

Promosyonlu bir bileti rezervasyon yaptırırsanız, rezervasyondan sonra iki gün içinde bileti almanız gerekiyor. Promosyonsuz biletleri aldığınız taktirde uçuş saatinden 12 saat öncesine kadar biletinizi almanız gerekiyor.

Uçak bileti rezervasyon ne demek?

Rezervasyon; ulaşım, konaklama ya da yeme içme konularında yer ve bilet ayırtma işlemine denir. Hava yolu ulaşımında rezervasyon yaptırılarak ucuz uçak bileti fiyatları sabitlenebilir. Böylece gelecek tarihlere planlanan seyahatler için uygun uçak biletine sahip olunabilir.

You might be interested:  Klasik Türk Müziği Nasıl Ortaya Çıkmıştır?(Doğru cevap)

Havayolu biletlerinin ortak özellikleri nelerdir?

➢ Havayolu biletlerinin ortak özellikleri: Uçuş bedelinin ödenmiş olduğunu gösteren bir belge niteliğindedir. Hizmet sınıfını, uçuş numarasını ve tarihlerini gösterir. Yolcunun kendisinin ve bagajının uygun koşullarda taşınacağına ilişkin her türlü bilgiyi kapsar ve garanti eder.

Seyahat acenteleri nelerdir?

Seyahat acentaları, kâr amacı ile turistlere turizm ile ilgili bilgiler vermeye, paket turları ve turları oluşturmaya, turizm amaçlı konaklama, ulaştırma, gezi, spor ve eğlence hizmetlerini görmeye yetkili olan, oluşturduğu ürünü kendi veya diğer seyahat acentaları vasıtası ile pazarlayabilen ticarî kuruluşlardır.

Overbooked Flight ne demek?

Overbook nedir? Overbook, tamamıyla havayolu firmasının kararına kalmış bir durumdur. Her uçuş seferinde uçuşa katılamayan yolcular bulunabilir. Havayolu firmaları da bu durumu göz önünde bulundurarak bazı uçuş seferlerinde uçaktaki koltuk sayılarından fazla koltuk satışı gerçekleştirebilirler.

THY Mobil Biniş Kartı nasıl oluşturulur?

Kullanıcı Mobil Check-In işleminden sonra kendisine SMS ile gönderilen linke tıklayarak Passbook formatındaki mobil biniş kartını açar. Kullanıcı ekranın sağ üstündeki Ekle butonuna basarak Mobil Biniş Kartını Passbook uygulamasına ekler.

Anadolu Jet biniş kartı nedir?

Yolculuğunuz için kolay ve hızlı bir şekilde biletinizi satın alabilir veya rezervasyon yapabilirsiniz. Check-in işlemlerinizi çok kısa bir sürede tamamlayabilirsiniz. Mobil Biniş Kartı ‘nızı oluşturup, akıllı cihazınıza kaydedebilir ve bagajınız yoksa biniş kartı olarak da kullabilirsiniz.

Uçak biletlerinde isim değişikliği yapılabilir mi?

Biletlerde isim değişikliği yapılamaz veya bilet bir başkasına devredilemez.

Ucak biletini baskasi kullanabilir mi?

Biletinizi başka birine devretmeniz ne yazık ki mümkün değil. Yolculuğunuzu gerçekleştiremeyeceğiniz durumlarda biletinizin iadesi için iade koşullarına bağlı kalarak bize ulaşın sayfamızdan çağrı merkezimize ya da satış ofislerimize başvurabilirsiniz.

THY Açık bileti başkası kullanabilir mi?

Bilet değişiminde açığa alınan bilet hangi sınıfta yer alıyorsa ilgili sınıfın ceza kuralları uygulanır. Açık biletler başkasına devredilemez ya da bilet üzerindeki isim değiştirilemez.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *