Türk Ehliyeti Hangi Ülkelerde Geçerli?(EN iyi 5 ipucu)

Yeni Ehliyetler 84 Ülkede Geçerli

Sıra No Katılan Ülke Ülke Rumuzu
1 Almanya DE
2 Arnavutluk AL
3 Avusturya AU
4 Azerbaycan AZ

80 

Türkiye’den alınan ehliyet yurtdışında geçerli mi?

01.01.2016 tarihinden itibaren düzenlenmeye başlanan yeni tip sürücü belgesiyle Karayolu Trafiği Konvansiyonuna üye olan 84 ülkede araç kullanılabilmektedir.

Türk ehliyeti Avrupa’da ne kadar geçerli?

Türk ehliyetlerinin yenilenmesi ile beraber en çok merak edilen konulardan bir tanesi de yeni Türk ehliyetlerinin kaç ülkede geçerli olduğu ve bu ülkelerinin hangileri olduğudur. Açıklanan listeye göre yeni Türk ehliyetleri yurt dışında 2022 yılı itibarıyla 84 ülkede geçerlidir.

Türk ehliyeti Amerika’da geçerli mi?

“Uluslarası Ehliyet – Yeni Tip Ehliyet ” Amerika ‘da Kullanılabilir mi? 2016 yılında yapılan düzenlemeyle Türk ehliyetleri yeni tip ehliyet adıyla uluslararası kullanıma uygun hale getirilmiştir. Yeni tip çipli ehliyetlerimiz 84 ülkede uluslararası sürücü belgesi ibraz etmeye gerek kalmaksızın kullanılabilmektedir.

Türk ehliyeti Azerbaycanda geçerli mi?

Azerbaycan da bulunan Türk vatandaşlarının ülkemizden aldıkları sürücü belgeleri 1 yıl süreyle geçerlidir.

Yeni Türk ehliyeti Avusturyada geçerli mi?

Avusturya ‘da ikametgah olmaksızın, yabancı ülke tarafından verilmiş olan ehliyet, ehliyet sahibinin 18 yaşını doldurmuş olması halinde, Avusturya topraklarına ayak basılmasından itibaren 12 ay süreyle geçerlidir.

You might be interested:  Karadeniz Hangi Savaşla Türk Gölü Haline Geldi?(EN iyi 5 ipucu)

Çipli ehliyet yurtdışında geçerli mi?

Eğer 6 ay’dan daha uzun bir süre yurt dışında kalacaksak, ya Türkiye’ye giriş çıkış yapıyoruz ya da bulunduğumuz ülkenin ehliyeti ile ehliyetimizi değiştiriyoruz. Yeni, değişen çipli ehliyetlerimiz ile eski ehliyetlerimiz arasında yurt dışında geçerlilik bakımından bir fark bulunmamaktadır.

Türkiye Ehliyeti Almanya’da ne kadar gecerli?

Yeni ehliyet yönetmeliği yurt dışından alınmış ehliyetler ile ilgili herhangi bir değişikliği ön görmüyor. Viyana Karayolu Trafik Sözleşmesi uyarınca, Almanya ‘ya giden Türk vatandaşları, Türkiye ‘de almış oldukları ehliyetlerini 6 ay süreyle kullanabiliyorlar.

Türk ehliyeti Hollandada ne kadar geçerli?

Türk ehliyetiniz ile Hollanda’da altı ay süreyle (185 gün) araç kullanmaya devam edebilirsiniz. Eğer bu süreden daha fazla ülkede kalacaksanız ve araç kullanmaya devam etmek istiyorsanız Hollanda ehliyeti almanız gerekir.

Türk ehliyeti ingilterede ne kadar geçerli?

Ehliyet ve Araba Kiralamak. İngiltere’ye giden Türk Vatandaşları, ilk 12 ay süresince Türk ehliyeti ile İngiltere’de otomobil kullanabilir. Ancak 12 aydan sonra Türk ehliyeti geçerli olmayacaktır. Bunun için ilk 12 aylık süresi içinde İngiliz ehliyeti almak zorundalar.

California’da Türk ehliyeti geçerli mi?

Türk ehliyetinizin 6 aya kadar geçerli olduğu söyleniyor. Fakat turist vizesi değil de 1–2 yıllık vizeniz varsa, yani uzun süre kalacağınız kesinse muhakkak alın.

Amerikada ehliyet yaşı kaç?

Aynı zamanda diğer pek çok ülkede gençler için ehliyet alabilme yaşı iken Amerika ‘da 16 yaşına basan gençler ehliyet almak için gerekli kurumlara başvuru yapma hakkına sahip oluyor.

Türk ehliyeti Ukraynada geçerli mi?

Türkiye’de almış olduğumuz Ehliyet Ukrayna’da geçerlimi? Evet Türkiye’de almış olduğumuz ehliyet ile Ukrayna’da araç kullanabilirsiniz eğer ilerleyen zaman’da Ukrayna vatandaşlığına dahil olursanız bu ülkede sunulan Ukrayna’da Araba Kullanma ehliyetini almak zorundasınız.

You might be interested:  1500 Dolar Ne Kadar Türk Parası?(EN iyi 5 ipucu)

Suudi Arabistan ehliyeti Türk ehliyetine çevriliyor mu?

YABANCI SÜRÜCÜ BELGESİ TÜRKİYE’DE GEÇERLİ Mİ? Türk vatandaşı ya da yabancı uyruklu kişiler, ülkeler arası yapılan antlaşmalar gereği yurtdışında aldıkları ehliyetleri Türkiye’de kullanma hakkına sahiptirler.

Kıbrıs Türk ehliyeti geçerli mi?

T.C ehliyetiniz KKTC’de adaya giriş yaptıktan sonra ilk 1 aylık süre içinde geçerlidir. Bu süre içerisinde ehliyetinizi Kıbrıs ehliyetine çevirmek için işlemlerinizi başlatmanız gerekmekte.

Dubai’de Türk ehliyeti geçerli mi?

Dubai’de Türk ehliyeti geçerli mi? Turist vizesi ile gidiyorsan Türk ehliyetini Dubai ‘de kullanabilirsin. Çalışma vizesi ya da oturma izni ile Dubai yolları üzerinde araba süreceksen o zaman kendine bir Dubai ehliyeti alman gerekiyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *