Türk Arabası Ne Zaman Satışa Çıkacak?(Çözünme)

TOGG seri üretime ne zaman geçecek?

Üretim. Araç, 2020’de Gemlik, Bursa’da bulunan Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait bir arazide inşasına başlanması ve 2021’de tamamlanması planlanan bir fabrikada üretilecektir. İlk aracın 2022’de banttan çıkması ve satışa başlanması planlanmaktadır.

Türk yapımı otomobil ne zaman çıkacak?

TOGG CEO’su Gürcan Karakaş, çarpışma testleri devam eden yerli otomobilin seri üretimine 2022 sonuna doğru başlamayı planladıklarını söyledi.

TOGG sedan ne zaman gelecek?

TOGG sedan ne zaman çıkacak? Şirketin Gemlik’teki üretim tesisinde 2022’nin sonunda üretime başlanması planlanıyor.

TOGG bataryasını kim üretecek?

TOGG ‘un resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda, SIRO Silk Road Temiz Enerji Çözümleri San. ve Tic. AŞ’nin, mobilite ekosisteminin Türkiye’deki teknolojik dönüşümüne katkı sağlayacağı belirtildi. SIRO yerli otomobilin batarya modüllerini ve paketleri üretecek.

TOGG fabrika inşaatı ne zaman bitecek?

Toplam 280 bin metrekarelik fabrika binası, tüm unsurları ile birlikte Mayıs ayı sonunda tamamlanacak, birkaç aylık üretim denememelerinden sonra 2022 Ağustos’unda ilk araçlar banttan inecekti.

Türk malı araba fiyatı ne olur?

Yeni haberlere göre yerli otomobilin fiyatı 25 bin dolar civarlarında olacak. Bugünkü kur ile yaklaşık 180 bin TL civarlarında bir başlangıç fiyatına denk geliyor.

Yerli otomobil bataryası nerede üretilecek?

Yerli Arabanın paketleri ve bataryası Türkiye’de üretilecek. TOGG, geliştirdiği elektrikli araç ürün serisinin en temel bileşenlerinden biri olan bataryasının iş ortağı olarak dünyanın önde gelen lityum iyon batarya üreticilerinden Farasis’i seçti.

You might be interested:  Türk Medeni Kanununa Göre Gerçek Kişilik Ne Zaman Başlar?(Mükemmel cevap)

Yerli otomobilin motorunu kim üretecek?

TOGG CEO’su Gürcan Karakaş, yerli otomobilde Alman motoru kullanılacağını açıkladı. Karakaş, Habertürk yazarı Fatih Altaylı’ya yaptığı açıklamada; TOGG otomobilinde Almanya menşeili olan Bosch marka bir motor kullanılacağını belirtti.

Yerli araba kaç saatte şarj olur?

Yerli otomobil TOGG’da tüketici tercihlerini olumlu etkileyecek yeni gelişme yaşandı. Türkiye’nin yerli ve milli otomobili TOGG, dördüncü kuşak batarya hücreleri ile menzilini yüzde 25 artırdı ve yüzde 80’e kadar şarj süresi de 20 dakikanın altına indi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *