Türk Alman Üniversitesinde Hangi Bölümler Var?

Türk Alman Üniversitesi hangi fakülteler var?

TAÜ Lisans Programları

 • > Fen Fakültesi.
 • > Hukuk Fakültesi.
 • > İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi.
 • > Kültür ve Sosyal Bilimler Fakültesi.
 • > Mühendislik Fakültesi.

Türk Alman Üniversitesi kimler tercih edebilir?

Bu programı Almanca eğitim veren ya da Almanca ders programları uygulayan ve aşağıda belirtilen liselerden mezun olanlar tercih edebileceklerdir.

Tau hangi universite?

İstanbul’da bulunan Türk-Alman Üniversitesi (TAÜ), Türk yükseköğretim mevzuatına tabi, Türkiye Cumhuriyeti ile Almanya Federal Cumhuriyeti arasında imzalanan anlaşmaya dayanarak kurulan bir devlet üniversitesidir.

Türk Alman Üniversitesi burslu mu?

Evet, burslu bir program. Öğrenci vizesi alınıyor bunun içinde belirli bir süre çalışma izni mevcut. Bu konuda çok bir bilgimiz yok, herhangi bir devlet üniversitesi için böyle özel burslar olup olmadığından emin değiliz.

Türk Alman Üniversitesi paralı mi?

‘Bir Devlet Üniversitesi olan TAU Türkiye’deki lise mezunlarına ve Türk -akraba topluluğuna dahil öğrencilere ücretsiz. Yurt dışından gelen öğrencilere ise düşük öğrenim ücreti karşılığında hizmet vermektedir.

Türk Alman Üniversitesi Hukuk Almanca mı?

Bu sebeple Almanya devlet üniversitelerinden birçok Alman akademisyen Türk – Alman üniversitesi bünyesinde bulunmaktadır. Hukuk Fakültesi derslerinin %30u Almanca dilindedir. Türk Alman Üniversitesi ikinci öğretim programı sunmamaktadır. Türk Alman Üniversitesi butik bir devlet üniversitesidir.

You might be interested:  Ilk Türk Uydusu Uzaya Ne Zaman Fırlatıldı?(EN iyi 5 ipucu)

Türk Alman Üniversitesi çift diploma veriyor mu?

– Alman paydaş üniversitelerle yapılacak iş birliği çerçevesinde Türk üniversite diploması yanında Alman üniversite diploması (‘ double degree’ veya ‘joint degree’ şeklinde) verilmesi de planlanmış, İşletme, Endüstri Mühendisliği ve Mekatronik Mühendisliği Bölümlerinde çift diploma anlaşması imzalanmıştır.

Türk Alman Üniversitesi’ne yakın yurtlar?

Türk Alman Üniversitesi’ne Yakın Yurtlar

 • (0212) 541 5723. Florya Beşyol Kyk Kız Öğrenci YurduKüçükçekmece, İstanbul.
 • (0212) 423 3467. Mahir İz Kyk Erkek Öğrenci YurduEsenyurt, İstanbul.
 • (0212) 620 1034.
 • (0535) 727 7722.
 • (0212) 568 4602.
 • (0212) 421 3355.
 • (0212) 886 6398.
 • (0212) 546 2330.

Türk Alman Üniversitesi Puanları neden 2 tane?

YÖK Atlas’taki çift puana gelecek olursak; okulumuz lisede Almanca hazırlık gören öğrenciler için ek bir kontenjan açıyor. Bu sebeple o öğrenciler için başka bir puan dilimi mevcut. Umarım Türk Alman Üniversitesi hakkındaki çokca merak edilenleri cevaplayabilmişimdir.

TAÜ nasıl bir üniversite?

Bir devlet üniversitesi olan TAÜ ‘de öğrenim ücretsizdir. Öğrenime başlamak için Almanca bilme şartı aranmaz. Öğrenim programlarının lisans düzeyinde ağırlıklı olarak Almanca olması sebebiyle, çok dilli (multilingual) bir üniversitedir.

Türk-Alman Üniversitesi nasıl kuruldu?

Türk – Alman Üniversitesi; İstanbul’da Türkiye Cumhuriyeti ile Almanya Federal Cumhuriyeti arasında imzalanan anlaşmaya dayalı olarak 2010 yılında kurulan devlet üniversitesidir. 10 Nisan 2010 tarihli Resmî Gazete’de yayımlanan 5979 Sayılı kanunla kurulmuştur.

Türk-Alman Üniversitesi kaç yıl?

Türk – Alman Üniversitesi Eğitim Sistemi. Üniversitenin tüm lisans bölümleri 4 yıllık olarak Almanca/Türkçe eğitim veriyor.

Türk Alman Üniversitesi okuyup Almanyaya gönderiyor mu?

Türk – Alman Üniversitesinin ismindende anlaşılacağı gibi Almanya ile organik bir bağı bulunmaktadır. Hazırlık sınıfını ilk 100 içerisinde bitiren öğrenciler burslu olarak Almanyada bir dil okuluna katılırlar. Bu okul lisans derecesinde en az 3 kere Almanya’ya doğrudan gitme imkanı sunar.

You might be interested:  Ilk Türk Devletlerinde Yöneticiler Hangi Ünvanları Alırlardı?(Çözüm bulundu)

Prof Dr Halil Akkanat kimdir?

Halil Akkanat (d. 1966, Besni Adıyaman) akademisyen, hukuk profesörü, Türk-Alman Üniversitesi Rektörü ve Türk-Alman Üniversitesi Hukuk Fakültesi Kurucu Dekanı. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Medeni Hukuk Anabilim Dalında profesördür.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *