Modeme Reset Nasıl Atılır Türk Telekom?(Çözülmüş)

Modeminizin üzerinde, muhtemelen arka tarafında, yanında RESET yazan küçük deliği bulun. Reset düğmesine 10-15 saniye kadar basılı tutun. Düğmeye basmayı bırakınca modemin tüm ışıkları sönecek ve ardından yeniden çalışmaya başlayacaktır.

Modeme reset atmak ne işe yarar?

Modemde veya internet bağlantısında geçici problemlerin düzeltilmesi için yapılır. Modemlerde ciddi problemlerde cihaz sıfırlaması ve fabrika ayarlarına dönülmesi amacıyla kullanılan bir resetleme şeklidir.

Zyxel modem resetleme nasıl yapılır?

Reset tuşu basılıyken elimizi reset tuşundan çekmeden modem açma / kapama düğmesine basılarak tekrar açılır. Modemin tüm ışıkları sönüp yanıncaya kadar (yaklaşık 20 Sn.) reset tuşuna basılı bir şekilde durur ve bu işlem olduktan sonra reset tuşundan elimizi çekeriz.

Modem fabrika ayarlarına dönerse ne olur?

Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi ise tüm verilerinizi modeminizden siler. Bu, tüm şifreleri, Wi-Fi ağı ayrıntılarını (ağ adınız (SSID) ve parolanız gibi) ve değiştirdiğiniz diğer ayarları içerir.

Ttnet modem Resetleyince şifre ne olur?

Her şey sıfırlanır. Modem kullanıcı adı ve şifresini otomatik almaz ise sizin arayüzüne girip girmeniz gerekir.

Modem resetlemek interneti hızlandırır mi?

reset tüm ayarları sıfırlar hiçbir ayar kalmaz.format gibi birşey. restart ise fişi çekip takmak ile de olabildiği gibi Modem arayüzünden kaydet/Yeniden başlat bömünden de yapılabilmektedir. arkadaşım modemi resetlemen sadece ilk 10-20 saniye hızlanma olur sonra düşer

You might be interested:  Türk Telekom Internet Şifresi Nasıl Değişir?(Çözüm bulundu)

Modeme reset atınca ip değişir mi?

Toplam 3 Cevap. Modemini resetlersen normal modemin dağıttığı ip değişmez, sadece statik ip ‘in değişir ki zaten standart olarak statik ipler kendisini yenileme yapıyor telekom tarafından sabitlenmedi ise. Ayrıca modemde yönlendirmelerin vs varsa bir yedeğini alman lazım aksi taktirde onlarda silinecektir.

Zyxel NBG 418n v2 nasıl resetlenir?

Nasıl yönlendirici fabrika ayarlarına sıfırlama

 1. Step 1: Reset butonu konumlandırılmış. Minik Sıfırla düğmesi olmalı.
 2. Step 2: Sıfırla düğmesine basın. Yönlendirici üzerinde iken, itin ve reset düğmesine.
 3. Step 3: Sıfırla düğmesini basılı tutun.
 4. Step 4: Yönlendiriciyi yeniden başlatın.
 5. Step 5: Yönlendirici giriş yapın.

Modem resetleme nasıl yapılır?

Modeminizi reset tuşu ile sıfırlamak için: Modeminizin üzerinde, muhtemelen arka tarafında, yanında RESET yazan küçük deliği bulun. Reset düğmesine 10-15 saniye kadar basılı tutun. Düğmeye basmayı bırakınca modemin tüm ışıkları sönecek ve ardından yeniden çalışmaya başlayacaktır.

Zyxel kullanıcı adı şifre nedir?

Arayüze giriş yaparken istenilen kullanıcı adı “admin”dir. Modeminizi Türk Telekom’un kampanyası ile aldıysanız web arayüzündeki şifre bölümüne” ttnet” veya “turktelekom” yazarak, Göknet firmasından aldıysanız “goknet” yazarak giriş yapabilirsiniz.

Modemi kapatıp açınca ip adresi değişir mi?

Toplam 1 Cevap Evet, eğer sabit IP kullanmıyorsan (sabit IP kullanımı ücretlidir) modem kapatılıp açıldığında IP değişir.

Modemde hangi ışıkların yanması gerekiyor?

Modem Üzerinde yanması gereken ışıklar nelerdir?

 • Cihazın power ışığı sabit yanmalıdır.
 • DSL ışığı sabit yanmalıdır.(Turuncu veya Yeşil yanabilir)
 • İnternet ışığı yanıp söner şekildedir.
 • Lan ışıkları cihazın arkasındaki lan portlarından kablo takılı olan rakama ait olan ışıklar yanıp söner şekildedir.

Türk Telekom modem kurulumu nasıl yapılır?

Ttnet için modem kurulumu adımları şu şekildedir:

 1. İlk olarak modeme bir LAN kablosu takılmalıdır.
 2. Bilgisayarda kullanılan web sayfası açılarak 192.168.1.1 yazılmalıdır.
 3. Açılan bu ekranda kullanıcı adı ve şifre istenir. Kullanıcı adı kısmına admin yazılmalıdır. Şifre kısmına ise tttnet/ ttgalaksi yazılmalıdır.
You might be interested:  Kuveyt Türk Kartım Nerede?(Doğru cevap)

Modem şifresi nasil değişir?

192.168.1.1 veya 192.168.2.1 IP adreslerini internet tarayıcınızın adres çubuğuna yazıp adrese gidin. Kullanıcı adı ve şifre kısmına admin yazarak giriş yapın. Eğer kabul etmezse kullanıcı adını admin, şifreyi ise ttnet olarak değiştirin. Modem arayüzüne giriş yaptıktan sonra şifrenizi kolayca değiştirebilirsiniz.

Modem ayarları nereden yapılır?

Modem ayarlarınızı yapabilmek için modem arayüzüne erişmeniz gerekiyor. Bunun için tarayıcının adres çubuğuna 192.168.1.1 yazın ve giriş sayfasını açın. Giriş sayfası açıldığında kullanıcı adınızı ve önceden belirlediğiniz şifreyi tuşlayın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *