Mobil Imza Türk Telekom Nasıl Alınır?

E-devlet mobil imza kaç TL?

e – Devlet Kapısında mobil imza kullanımı için e – Devlet Kapısı’nca herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

Mobil imza nedir nasıl alınır?

Mobil imza, mobil telefon ve GSM SIM kart kullanılarak (5070 sayılı Elektronik İmza Kanunu ve ilgili yasal mevzuata uygun olarak) ıslak imza niteliğinde güvenli bir biçimde elektronik imza işlemi yapılmasına olanak sağlayan uygulamadır. Mobil imza telekom şirketleri üzerinden alınabilir.

Mobil imza kaç TL?

Mobil imza GSM operatörleri tarafından ücretlendirilmiştir. Turkcell operatörü bu hizmet için aylık 6 TL ücret talep etmektedir. Diğer bir operatör olan Türk Telekom ise bir defaya mahsus 4 TL işlem ücreti ve 8 TL sim kart ücreti talep etmektedir.

Mobil imza nasıl ve nereden alınır?

Mobil imza nasıl alınır?

  1. Adım #1: Mobil imza hizmeti almak istediğiniz GSM operatörünün en yakın şubesine gidin.
  2. Adım #2: Nüfus cüzdanınız ile mobil imza başvurusu yapın.
  3. Adım #3: Eğer kullanmakta olduğunuz kart uyumlu değilse mobil imza uyumlu bir SIM kart satın alın.
  4. Adım #4: Mobil imza servis paketinizi seçin.

E devlet mobil imza ücretli mi?

e – Devlet Kapısında mobil imza kullanımı için e – Devlet Kapısı’nca herhangi bir ücret talep edilmezken, GSM operatörleri tarafından bir ücretlendirme mevcuttur. Mobil İmza ücretlendirmesi hakkında Turkcell, Türk Telekom ya da Vodafone’dan bilgi edinebilirsiniz.

You might be interested:  Türk Islam Eserleri Müzesi Hangi Günler Açık?

E imza ücreti ne kadar?

1 Yıllık e – İmza 189,00 TL. 2 Yıllık e – İmza 249,00 TL. 3 Yıllık e – İmza 329,00 TL.

Mobil imza ile ne yapılabilir?

1. Giriş menüsünden ” Mobil imza ” seçeneğini seçin. 2. TC kimlik numaranız ve mobil imza aboneliğinizin bulunduğu GSM numaranızı girin, GSM operatörünüzü seçin ve “Gönder” tuşuna basın. 3. Ekranda sözleşmeyle beraber imza metninin özeti açılacak, telefonunuza ise imza metninin özeti gelecek.

E imza ve mobil imza aynı mı?

Mobil elektronik imza, mobil bir cihaz kullanılarak oluşturulan elektronik imza olarak tanımlanabilir. Mobil elektronik imzanın, elektronik imzadan tek farkı elektronik imza oluşturma aracı olarak mobil bir cihaz içerisine konulan SIM kartın kullanılmasıdır.

Mobil imza almak ne kadar sürer?

Coğrafi olarak bulunduğunuz yerin Turkcell merkezi arşivine olan uzaklığı ve iş yoğunluğuna bağlı olarak en geç 2 hafta içerisinde Turkcell Mobil İmza ‘nız aktif hale gelecektir.

Hattımı mobil imzaya nasıl açarım?

Başvuru evraklarınız alındıktan sonra bir hafta içerisinde Türk Telekom Müşteri Hizmetleri (444 1 444) yetkilileri tarafından aranırsınız ve kimlik doğrulama işlemleriniz yapılır. Kimlik doğrulamada herhangi bir problem olmadığı takdirde mobil imza servis aktivasyonu yapılır.

Ptt’den mobil imza nasıl alınır?

Pttcell Mobil İmza servisine abone olmak için Ptt Ulus Merkezine başvurmanız yeterlidir. Başvuru sırasında beyan edeceğiniz nüfus cüzdanınız ve imzalayacağınız servis taahhütnamelerinden sonra SIM kart değişikliğiniz yapılacak ve size serviste kullanabileceğiniz 128K SIM kart teslim edilecektir.

Turkcell mobil imza kaç TL?

* Mobil İmza Aylık Standart Paketi 01.12.2021 tarihi itibariyle aylık 12 TL ‘den ücretlendirilmeye başlanmıştır. ** Mobil İmza Aylık Öğretmen Paketi 18.10.2021 tarihi itibariyle aylık 8 TL ‘den ücretlendirilmeye başlanmıştır.

E-imza Ptt’den nasıl alınır?

PTT ‘ den E – imza Nasıl Alınır?

  1. Ptteimza Başvuru Formu yazıcıdan çıktı alınarak doldurulur.
  2. En Yakın PTT Merkezine Teslim Edilir.
  3. E -imzanız PTT Kargo ile adresinize 3 İşgünü içerisinde teslim edilir.
You might be interested:  Türk Dili Mezunları Ne Iş Yapar?(Çözüm bulundu)

UYAP Vatandaş mobil imza nasıl alınır?

Mobil elektronik imza GSM işletmecileri tarafından sunulan bir hizmettir. Mobil imza aboneliği üç aşamadan oluşur. Ön başvuru, Başvuru ve Aktivasyon. Bu hizmeti sunan Vodafone,Turkcell veya TurkTelekom firmalarına başvurarak ayrıntılı bilgi alabilir ve başvuru yaparak bir mobil imza edinebilirsiniz.

E devlet e-imza uygulaması nasıl indirilir?

Masaüstünüzde bulunan e – imza uygulamasını açınız ve ekrandaki işlem kodunu giriniz. ( e – Devlet Kapısı e – İmza Uygulaması ‘nı bilgisayarınıza indirmelisiniz. Uygulamayı indirmek için tıklayınız. Daha önce indirdiyseniz tekrar indirmenize gerek yoktur.)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *