Mobil Imza Nasıl Alınır Türk Telekom?(EN iyi 5 ipucu)

Mobil İmza sahibi olmak Türk Telekom ile artık çok kolay! Türk Telekom bireysel Mobil İmza servisine başvurmak için üzerinde T.C. Kimlik Numarası yazan nüfus cüzdanı veya ehliyetiniz ile birlikte size en yakın mobil imza vermeye yetkili Türk Telekom mağazasına uğramanız yeterlidir.

Mobil imza kaç TL?

* Mobil İmza Aylık Standart Paketi 01.12.2021 tarihi itibariyle aylık 12 TL ‘den ücretlendirilmeye başlanmıştır. ** Mobil İmza Aylık Öğretmen Paketi 18.10.2021 tarihi itibariyle aylık 8 TL ‘den ücretlendirilmeye başlanmıştır.

Mobil imza nasıl ve nereden alınır?

Mobil imza nasıl alınır?

 1. Adım #1: Mobil imza hizmeti almak istediğiniz GSM operatörünün en yakın şubesine gidin.
 2. Adım #2: Nüfus cüzdanınız ile mobil imza başvurusu yapın.
 3. Adım #3: Eğer kullanmakta olduğunuz kart uyumlu değilse mobil imza uyumlu bir SIM kart satın alın.
 4. Adım #4: Mobil imza servis paketinizi seçin.

Mobil imza başvurusu nasıl yapılır?

Anlaşmalı bankaların internet şubesinden, 532 ya da 0532 532 0000 Turkcell Müşteri Hizmetleri’ni arayarak ya da TC Kimlik numaranızı yazıp 2929’a yollayarak ön başvuru yapabilirsiniz.

Mobil imza nedir nasıl alınır?

Mobil imza, mobil telefon ve GSM SIM kart kullanılarak (5070 sayılı Elektronik İmza Kanunu ve ilgili yasal mevzuata uygun olarak) ıslak imza niteliğinde güvenli bir biçimde elektronik imza işlemi yapılmasına olanak sağlayan uygulamadır. Mobil imza telekom şirketleri üzerinden alınabilir.

You might be interested:  Banka Kartını Internet Alışverişine Nasıl Açılır Kuveyt Türk?(En iyi çözüm)

Vodafone mobil imza kaç para?

Mobil imza servisi faturalı müşterilerimiz için satışa açıktır ve ücreti vergiler dahil aylık 5 TL ‘dir.

Mobil imza kaç günde çıkar?

Coğrafi olarak bulunduğunuz yerin Turkcell merkezi arşivine olan uzaklığı ve iş yoğunluğuna bağlı olarak en geç 2 hafta içerisinde Turkcell Mobil İmza ‘nız aktif hale gelecektir.

Mobil imza nasıl alınır ücreti?

Mobil imza GSM operatörleri tarafından ücretlendirilmiştir. Turkcell operatörü bu hizmet için aylık 6 TL ücret talep etmektedir. Diğer bir operatör olan Türk Telekom ise bir defaya mahsus 4 TL işlem ücreti ve 8 TL sim kart ücreti talep etmektedir. Bu hizmet için ise aylık olarak 4.85 TL ücret istemektedir.

E-devlet mobil imza ücreti ne kadar?

e – Devlet Kapısında mobil imza kullanımı için e – Devlet Kapısı’nca herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

UYAP mobil imza nasıl alinir?

Mobil elektronik imza GSM işletmecileri tarafından sunulan bir hizmettir. Mobil imza aboneliği üç aşamadan oluşur. Ön başvuru, Başvuru ve Aktivasyon. Bu hizmeti sunan Vodafone,Turkcell veya TurkTelekom firmalarına başvurarak ayrıntılı bilgi alabilir ve başvuru yaparak bir mobil imza edinebilirsiniz.

Mobil imza nasıl alınır PTT?

Pttcell Mobil İmza servisine abone olmak için Ptt Ulus Merkezine başvurmanız yeterlidir. Başvuru sırasında beyan edeceğiniz nüfus cüzdanınız ve imzalayacağınız servis taahhütnamelerinden sonra SIM kart değişikliğiniz yapılacak ve size serviste kullanabileceğiniz 128K SIM kart teslim edilecektir.

Mobil imza e imza yerine geçer mi?

Mobil elektronik imza, mobil bir cihaz kullanılarak oluşturulan elektronik imza olarak tanımlanabilir. Elektronik imzaya ilişkin mevzuat mobil elektronik imzayı da kapsadığı için mobil elektronik imza da elektronik ortamda güvenli elektronik imzanın sağladığı hukuksal geçerliliği sağlar.

Bireysel e imza nasıl alınır?

Bireysel e – İmza başvurusu için gereken belgeler;

 1. Nitelikli Elektronik Sertifika taahhütnamesi ile başvuru formu,
 2. Başvuran kişiye ait T.C. kimlik numarasını içeren nüfus cüzdanı ya da sürücü belgesi gibi resmi olarak kullanabileceği bir belgenin aslıdır.
You might be interested:  Bir Fincan Türk Kahvesine Ne Kadar Kahve Konur?(Soru)

Dijital imza nasıl yapılır?

İmzalı belgelerde, belgenin en altında İmzalar düğmesi bulunur.

 1. Dosya sekmesine tıklayın.
 2. Bilgi’ye tıklayın.
 3. Belgeyi Koru, Çalışma Kitabını Koru veya Sunuyu Koru’ya tıklayın.
 4. Dijital İmza Ekle’ye tıklayın.
 5. Word, Excel veya PowerPoint iletisini okuyun ve ardından Tamam’a tıklayın.

Mobil imza ile e imza aynı mıdır?

Mobil elektronik imza, mobil bir cihaz kullanılarak oluşturulan elektronik imza olarak tanımlanabilir. Mobil elektronik imzanın, elektronik imzadan tek farkı elektronik imza oluşturma aracı olarak mobil bir cihaz içerisine konulan SIM kartın kullanılmasıdır.

Mobil imza ile neler yapılabilir?

Mobil imzanızı internet bankacılığı, sosyal güvenlik uygulamaları, elektronik ticaret, e-belediye, e-devlet ve finansla ilgili bireysel ve kurumsal işlemlerinizde kullanabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *