Kuveyt Türk Ten Araba Nasıl Alınır?

Kuveyt Türk kaç yaş kadar araç kredisi?

Sıfır ve ikinci el binek araçlarda, tüketicilere TL ve döviz olarak finansman sağlanır. 2. El araç finansmanlarında 10 yaşa kadar finansman desteği sağlanmaktadır. Ancak, 0-5 yaş araçlar için maksimum 48 ay, 6-10 yaş araçlar için maksimum 36 ay taksit ile finansman kullandırılacaktır.

Hangi banka faizsiz araba kredisi veriyor?

İkinci el veya “0” kilometre araç satın almak istediğinizde ihtiyacınız olan taşıt kredisini Kuveyt Türk’ten alabilirsiniz. Faizsiz bankacılık hizmeti veren Kuveyt Türk’te oto kredisi alım süreci diğer bankalardan biraz farklı işlemektedir.

2 el taşıt kredisi araç satışı nasıl oluyor?

Öncelikli olarak ikinci el arabanızı satın almak isteyen kişi, taşıt kredisi kullanacaksa aracınızın ruhsat fotokopisini sizden talep eder. Daha sonra sizden aldığı ruhsat fotokopisi ve diğer başvuru evraklarıyla birlikte bankaya giderek taşıt kredisi başvurusunda bulunur.

Sıfır taşıt kredisi nasıl alınır?

Bu evraklar:

 1. Nüfus cüzdanınız.
 2. Maaş bordrosu (Gelir beyanı)
 3. En geç iki ay öncesine kadar olmak kaydıyla adınıza düzenlenmiş telefon, elektrik, doğalgaz vb. faturası veya ikametgâh belgesi.
 4. Sıfır araçlar için proforma fatura.
 5. İkinci el araçlar için noter tasdikli satış onayı ve araç ruhsatı
You might be interested:  100 Euro Türk Parasıyla Ne Kadar?

Kaç yaşına kadar araç kredisi verilir?

Bankalar genellikle yaşı yüksek olan araca kredi vermek istemezler. Yaş sınırı bankadan bankaya değişse de genellikle maksimum 8 yaşa kadar olan araçlar için kredi verilir.

Kuveyt Türk gerçekten faizsiz mi?

Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş., kurulduğu 31 Mart 1989 tarihinden bu yana faizsiz finans alanında faaliyetlerini yürütmektedir.

Araç kredisi yüzde kaçını veriyor 2021?

Taşıt kredisi, değeri 100 bin TL ve altında olan taşıtların %70’i aşamaz. Fatura değeri 100 bin TL’yi aşan araçlarda, bedelin 100 bin TL’ye kadar olan kısmı için %70, 100 bin TL’nin üstünde olan kısım için %50 olarak uygulanır. İkinci el binek araçlarda taşıtın değerinin tespitinde kasko değeri esas alınır.

0 faizli kredi ne demek?

Faizsiz kredi olarak da adlandırılan sıfır faizli krediler, kullandığınız kredi miktarının belirlenmiş dönemleri için belirli aralıklar ile geri ödenmesi ve kullandığınız kredi miktarının üzerine herhangi bir şekilde eklenme yapılmaması ile birlikte sadece ana paranızın geriye ödendiği kredi türüdür.

Diyanet katılım bankalarından kredi almak caiz mi?

Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Akar, ” Katılım bankalarının temsilcilerine, malı satan, müşteriye karşı nasıl sorumluysa katılım bankalarının da satıcı gibi sorumlu olmasını ve bu şekildeki yöntemlerin caiz olacağını söyledik. Eğer, katılım bankası doğrudan para verirse faizli yöntemden farkı kalmıyor” dedi.

Kredisi bitmemiş araç nasıl satılır?

Taşıt kredisi ile alınmış olsa bile üzerinde ipotek olmayan aracın satışı ile ilgili herhangi bir sorun yoktur. İpoteği olmayan kredili araç satışı, noter aracılığı ile kolayca gerçekleştirilebilir. Herhangi bir ikinci el araç satışı ile ipoteksiz kredili araç satışı arasında herhangi bir fark bulunmaz.

Ikinci el araba alırken para ne zaman verilir?

İkinci El Araba Alırken Para Ne Zaman Verilir? “Araç satışında ödeme nasıl yapılır?” sorusu genellikle ikinci el araç alımıyla ilgilidir. Alıcının noter işlemlerini tamamlamadan hemen önce parayı, satıcıya transfer etmeniz gerekir. Böylece noter işlemleri kolayca gerçekleştirilebilir.

You might be interested:  Bengü Türk Tv Kimin?(Çözüm bulundu)

2 el taşıt kredisi nasıl alırım?

Aşağıda yazılı olan evrakları hazırladıktan sonra bir banka şubesine gidip kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

 • Gelir beyanı (maaş bordrosu vb.)
 • Nüfus cüzdanınız.
 • Satın almak istediğiniz aracın ruhsat fotokopisi.
 • Araç satın alınmış ise noter satış onayı (Arabayı satın aldıktan sonra çok zaman geçmemelidir.

Sıfır araç kredisi şartları nelerdir?

Taşıt kredisi başvurusu için genel şartlar şunlardır:

 • Kredi kullanacak kişinin en az 18 yaşında olması,
 • SGK kaydının aktif olması,
 • SGK kaydının minimum 6 aylık olması,
 • Taşıt üzerinde herhangi bir kurum veya kişinin rehin (ipotek) kaydı olmaması,
 • Kredi notunun yeterli seviyede olması,

Hangi araçlara 0.49 kredi veriliyor?

Sıfır km binek otomobil, motosiklet veya ticari araç alımlarında, yerli üretim yapan anlaşmalı firmalar olması koşulu ile firma bazında değişmek üzere aylık yüzde 0.49 ve 0.69 faiz oranı ile taşıt kredisi imkanı sunuluyor.

Sıfır araba almak için ne kadar peşinat gerek?

Yani 40.000 TL’lik bir otomobil satın almak istiyorsanız yaklaşık 12.000 TL’lik bir peşinatınızın olması gerekir. 50.000 TL ve üzeri otomobiller için de ilk 50.000 TL’ye kadar kısmı için %30, kalan kısmı içinse %50 peşinat şartı var.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *