Iran’da Türk Lirası Ne Kadar?(Çözünme)

1 tümen kaç TL?

İran’ın resmi para birimi Bakanlar Kurulu tarafından alınan kararla Riyal yerine Tümen olarak değiştirildi. Bir Tümen 10 riyale eşit şekilde ayarlandı. Bir Tümen 0,0011 TL, 1000 Tümen ise 1.1 TL değerinde olacak.

1 tümen kaç riyal eder?

Tuman ( Tümen ), ulusal para birimi olmamasına karşın paranın miktarını söylemek için kullanılmaktadır. Bir tuman 10 Riyal ‘a eşittir.

Iran’da dolar geçiyor mu?

İran’da Dolar Geçiyor mu? Evet, hatta TL yerine dolar götürün deriz.

1 TL kac Venezuela Bolivari?

an itibariyle 1 tl =37352 bolivar ediyor.

Iran’da Asgari ücret kaç dolar?

Üst Çalışma Konseyi tarafından belirlenen 2019 yılı asgari ücreti ise 15.674.437 Riyal/Ay’dır (Serbest kur ile 116 $/ay).

1 dolar kaç iran Toman?

Kaç İran riyali bir Amerikan doları’dir? Bir IRR, 0.0000 USD ve bir USD 42,249.9932 IRR ‘dir.

Tümen kimin parası?

İran Tümen ‘i ya da Tomen’i İran’daki 10 Kıran (Riyal) karşılığına denk gelen para miktarı yerine kullanılan gayrıresmî sözcük. Türkçe köken olarak on bin anlamına gelen bu sözcük 1798-1825 yılları arasında 10.000 dinar = 1 Tuman olarak kullanılan İran’ın resmî para biriminin adı idi.

100 riyal ne kadar eder?

100 Saudi Riyali = 305,5500 TL.

Iran’da Asgari ücret kaç riyal?

Asgari ücretler ise dolara bakıldığında çok yüksek rakamlar değildir. Asgari ücret yaptığınız mesleğe göre değişse de en düşük asgari ücret miktarı İran ‘da 215 dolardır. Bir işçi için eğer TL bazında düşünürsek 400 TL maaş alırlar. Vasıflı yani meslek sahibi kişiler ise asgari ücrete göre daha farklı ücretle çalışır.

You might be interested:  Türk Telekom Hangi Kampanyadayım?(Çözülmüş)

Dirhem hangi ülkenin para birimi?

Dünyanın en değerli para birimleri listesi baya kabarık. Listenin başında Kuveyt Dinarı yer alıyor.

Iran’da Başı açık gezmek yasak mı?

İRAN ‘DA KADINLARIN GİYİMİ VE TESETTÜR Ama İran ‘da bizim ülkemizden farklı olarak hepsi bir şekilde başını ve vücudunu kapatmak zorunda kalıyor. Kadınlar kendi istekleriyle tesettürlü olmadıkları sürece baş kapama zorunluluğunu fazla umursamıyorlar ve genelde başlarının sadece yarısını kapatıyorlar.

Iran parası dolar karşısında ne kadar değer kaybetti?

Böylece, dövizin aylardır yükseliş trendinde olduğu İran ‘da Joe Biden’in başkanlık yarışını kazanması ile son 5 günde, dolar tümen karşısında yüzde 14, avro ise yüzde 13 değer kaybetti. İran ‘da 1 ABD doları, ocak ayının başında 13 bin 350 tümen civarında işlem görüyordu.

Iran’dan Türkiye’ye ne getirilir?

Ürün grupları olarak bakıldığında İran ‘ın Türkiye ‘ ye ihracatında petrol ve doğalgaz en büyük payı almaktadır. Petrol ve doğalgaz hariç İran ihracatında ise yine petrole bağlı olarak petrokimya ürünleri en yüksek payı almaktadırlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *