Hoca Ahmet Yesevi Uluslararasi Türk-kazak Üniversitesi Nerede?(En iyi çözüm)

Ahmet Yesevi Üniversitesinde, bugün 10 fakülte ve 1 yüksekokulda 12 binden fazla öğrenci öğrenim görmekte ve 900’ü aşkın akademik personel görev yapmaktadır. Üniversitenin merkez yerleşkesi, Güney Kazakistan‘daki Türkistan Şehrinde 300 hektarlık bir arazi üzerine kurulmuştur.

Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesi ücretli mi?

Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesinde eğitim-öğretim internete dayalı uzaktan eğitim sistemiyle verilmektedir. Ücretlidir. Yıllık öğrenim ücreti 7.000 TL’dir. Bu ücrete KDV dâhil değildir.

Ahmet Yesevi Üniversitesi Türtep Başkanlığı nerede?

Mütevelli Heyet Başkanlığı, Ankara’daki binasında faaliyetlerini sürdürmektedir. Aynı şekilde, Türkiye Türkçesiyle Uzaktan Eğitim Programlarının ( TÜRTEP ) koordinasyonu da Ankara’daki birimlerinden yürütülmektedir.

Ahmet Yesevi Üniversitesi ne zaman kuruldu?

Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi, Türkiye ve Kazakistan Cumhuriyetlerinin uluslararası, özerk statüye sahip, ortak devlet üniversitesidir.

Ahmet Yesevi Üniversitesi diploması hangi ülkelerde geçerli?

Diplomalarımız yurtdışında geçerli midir? Üniversitemiz tüzüğüne göre “Madde 21- Ahmet Yesevi Üniversitesi ‘nin diplomaları, Kazakistan ve Türkiye’de aynı alan ve seviyede öğretim yapan yüksek öğretim kurumları diplomalarına ve bunların milletler arası geçerliliğine eş değerde olup, sahiplerine aynı hakları sağlar.”

Ahmet Yesevi Üniversitesi diploma nereden alınır?

Diplomalar elden öğrencinin kendisi tarafından veya noter vekâleti ile vekili tarafından Ahmet Yesevi Üniversitesi TÜRTEP Başkanlığından teslim alınabilir.

1993 yılında Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi kurulmuştur hangi ülkedir?

arasında Türkistan Şehrinde Uluslararası Hoca Ahmet Yesevi Türk – Kazak Üniversitesi Kurulmasına Dair Anlaşma”ya göre; Türkistan Devlet Üniversitesi yerine, 1 Ocak 1993 tarihinden itibaren “ Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk – Kazak Üniversitesi ” (Bundan sonra “ Üniversite ” olarak anılacaktır.) kurulmuştur.

You might be interested:  Türk Telekom Yahşi Tarife Nasıl Iptal Edilir?(Çözülmüş)

Ahmet Yesevi Üniversitesinde hangi bölümler var?

Fakülteler

 • Hazırlık Okulu.
 • Fen Bilimleri Fakültesi.
 • İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi.
 • İlahiyat Fakültesi.
 • Spor ve Sanat Fakültesi.
 • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi.
 • Lisansüstü Tıp Eğitimi Fakültesi (Çimkent)

Ahmet Yesevi Üniversitesi kaç para?

Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesinde eğitim-öğretim internete dayalı uzaktan eğitim sistemiyle verilmektedir. Ücretlidir. Yıllık öğrenim ücreti 7.000 TL ‘dir. Bu ücrete KDV dâhil değildir.

Türtep ne demek?

TÜRKİYE TÜRKÇESİYLE UZAKTAN EĞİTİM PROGRAMLARI ARAŞTIRMA VE UYGULAMA MERKEZİ ( TÜRTEP )

Ahmet Yesevi Üniversitesi nasıl kayıt olunur?

Kayıtlar

 1. Öğrenci bilgi formunun doldurulması (Öğrenci işlerince verilecektir),
 2. ÖSYS sonuç belgesinin internet çıktısı,
 3. 9 adet 4,5 x 6 cm boyutunda fotoğraf (fotoğraflar son altı ay içinde, önden adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde çekilmiş olmalıdır),,
 4. Nüfus cüzdanı fotokopisi,
 5. İkametgah belgesi,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *