Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-kazak Üni. Nerede?(Doğru cevap)

Ahmet Yesevi Üniversitesinde, bugün 10 fakülte ve 1 yüksekokulda 12 binden fazla öğrenci öğrenim görmekte ve 900’ü aşkın akademik personel görev yapmaktadır. Üniversitenin merkez yerleşkesi, Güney Kazakistan‘daki Türkistan Şehrinde 300 hektarlık bir arazi üzerine kurulmuştur.

Hoca Ahmet Yesevi Uluslararasi Türk-Kazak Üniversitesi ücretli mi?

Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk – Kazak Üniversitesinde eğitim-öğretim internete dayalı uzaktan eğitim sistemiyle verilmektedir. Ücretlidir. Yıllık öğrenim ücreti 7.000 TL’dir.

Ahmet Yesevi Üniversitesi ne zaman kuruldu?

Diplomalarımız yurtdışında geçerli midir? Üniversitemiz tüzüğüne göre “Madde 21- Ahmet Yesevi Üniversitesi ‘nin diplomaları, Kazakistan ve Türkiye’de aynı alan ve seviyede öğretim yapan yüksek öğretim kurumları diplomalarına ve bunların milletler arası geçerliliğine eş değerde olup, sahiplerine aynı hakları sağlar.”

Ahmet Yesevi Üniversitesi Kayıt Nasıl Yapılır?

Kayıt İçin İstenen Belgeler/İşlemler

 1. Öğrenci bilgi formunun doldurulması (Öğrenci işlerince verilecektir),
 2. ÖSYS sonuç belgesinin internet çıktısı,
 3. 9 adet 4,5 x 6 cm boyutunda fotoğraf (fotoğraflar son altı ay içinde, önden adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde çekilmiş olmalıdır),,
 4. Nüfus cüzdanı fotokopisi,

Ahmet Yesevi Üniversitesi Yüksek Lisans kaç para?

Ales ve Yds şartı aranmıyor. Yesevi Üniversitesi yüksek lisans ücretleri 2017-2018 eğitim öğretim yılı için dönemlik 3000 TL. Eğer memursanız %20 indirim alabilirsiniz.

You might be interested:  Türk Bayrağı Son Halini Ne Zaman Aldı?(En iyi çözüm)

Ahmet Yesevi Üniversitesinde hangi bölümler var?

Fakülteler

 • Hazırlık Okulu.
 • Fen Bilimleri Fakültesi.
 • İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi.
 • İlahiyat Fakültesi.
 • Spor ve Sanat Fakültesi.
 • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi.
 • Lisansüstü Tıp Eğitimi Fakültesi (Çimkent)

Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesi kime ait?

Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi, Türkiye ve Kazakistan Cumhuriyetlerinin uluslararası, özerk statüye sahip, ortak devlet üniversitesidir.

1993 yılında Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi kurulmuştur hangi ülkedir?

arasında Türkistan Şehrinde Uluslararası Hoca Ahmet Yesevi Türk – Kazak Üniversitesi Kurulmasına Dair Anlaşma”ya göre; Türkistan Devlet Üniversitesi yerine, 1 Ocak 1993 tarihinden itibaren “ Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk – Kazak Üniversitesi ” (Bundan sonra “ Üniversite ” olarak anılacaktır.) kurulmuştur.

Türtep ne demek?

TÜRKİYE TÜRKÇESİYLE UZAKTAN EĞİTİM PROGRAMLARI ARAŞTIRMA VE UYGULAMA MERKEZİ ( TÜRTEP )

Ahmet Yesevi Üniversitesi Tıp Fakültesi var mı?

Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi Tıp Fakültesi, 1991 yılında Kentav Şehrinde Alternatif ve Tedavi- Tıp adıyla kurulmuştur.

Uzaktan eğitime sınavsız geçiş var mı?

Örgün eğitimdeki öğrenciler gibi askerlik tecili yapabilirsiniz. SINAVSIZ GEÇİŞž HAKKI VAR MI? Sınavsız geçiş hakkından mesleki ve teknik lise mezunları önlisans programlarına girerken yararlanabiliyor. Uzaktan eğitim kapsamında ön lisans, lisans ve yüksek lisans programlarında eğitim almak mümkün.

Uzaktan mühendislik okunur mu?

Gelişen teknoloji, iş imkanları ve sahip olduğu prestij sayesinde mühendislik, çağımızın en gözde mesleklerindendir. Mühendis olmak istiyor ancak üniversite okumaya zamanınızın olmadığını düşünüyor olabilirsiniz. Ancak yurtdışındaki üniversitelerde uzaktan eğitim sayesinde mühendislik okumak mümkündür.

Ahmet Yesevi Üniversitesi diploma nereden alınır?

Diplomalar elden öğrencinin kendisi tarafından veya noter vekâleti ile vekili tarafından Ahmet Yesevi Üniversitesi TÜRTEP Başkanlığından teslim alınabilir.

You might be interested:  Türk Bayrağı Hangi Tarihte Ve Nasıl Oluşturulmuştur?(Doğru cevap)

DGS ile uzaktan eğitime geçiş var mı?

Dikey Geçiş Sınavı kılavuzunda mezun olunan ön lisans programlarının tercih edebileceği bölümler için gerekli DGS puanını alınarak dört yıllık yüksek öğrenim programına yerleşilebilir. Uzaktan eğitim programına kayıtlı olan öğrenciler örgün eğitim programlarına yatay geçiş yapamazlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *