Hangi Ülkeler Türk Dizilerini Izliyor?(Çözüm bulundu)

Diziler, Türkçe konuşulan Azerbaycan, Türkmenistan, Kazakistan, Kırgızistan ve Özbekistan’ın yanı sıra Avrupa’da Arnavutluk, Polonya, Sırbistan, Bulgaristan, Yunanistan, Makedonya, Hırvatistan, Bosna Hersek, Macaristan ve Kosova’da reyting listelerinde üst sıralarda yer alıyor.

Türk dizileri yurtdışında ne kadar izleniyor?

Türk dizileri, özellikle Dubai ve Pakistan olmak üzere birçok Orta Doğu, Güney Amerika ve Balkan ülkelerinde severek izleniyor. 140’tan fazla ülkede 650 milyondan fazla izleyici ile buluşuyor ve bu talep de gün geçtikçe artıyor.

En çok izlenen Türk dizileri hangileri?

Zaten Türk dizileri arasında kaliteli bir senaryo ve iyi oyunculuklar olduğu zaman başarı kolayca gelmektedir.

 • Arka Sokaklar.
 • Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz.
 • Kırmızı Oda.
 • Kuruluş Osman.
 • Teşkilat.
 • Camdaki Kız.
 • Gönül Dağı

Masumlar apartmanı hangi ülkelerde izleniyor?

‘ Masumlar Apartmanı ‘, ‘paket halinde’ Balkan ülkelerine satıldı. Arnavutluk, Hırvatistan, Kosova, Romanya, Karadağ, Bosna-Hersek ve Kuzey Makedonya bu dizinin yayın haklarını satın aldı.

Kiralık aşk kaç ülkede yayınlanıyor?

Elçin Sangu ve Barış Arduç’un rol aldığı son dönem dizilerinden olan Kiralık Aşk Arnavutluk, Kazakistan, Orta Doğu Ülkeleri, Makedonya, Yunanistan, Romanya televizyonlarında gösterildi. Kenan İmirzalıoğlu ve Cansu Dere’nin başrollerinde oynadığı dizi Balkanlar ve Güney Amerika’da oldukça popüler oldu.

En iyi Türk dizileri hangileri?

Unutulmayan Türk dizileri: En iyi 10 Türk dizisi

 • Yedi Numara. 2000-2003 yıllarında yayınlanan komedi dizisi, Türk dizileri tarihinin en çok sevilen yapımlarından biri olmayı başardı.
 • Suskunlar.
 • Süper Baba.
 • Behzat Ç
 • Avrupa Yakası
 • Leyla ile Mecnun.
 • Aşk-ı Memnu.
You might be interested:  Türk Hava Yolları Uçuş Numarası Nerede Yazar?(Çözünme)

Türkiye’nin en iyi dizisi hangisi?

EN BEĞENİLEN DİZİ Sözcü’nün haberine göre; katılımcılar tarafından en büyük ilgiyi gören dizi, oldukça büyük bir oy farkıyla, Mucize Doktor oldu. Katılımcıların %25’i en beğendiği dizinin Mucize Doktor olduğunu belirtirken, %7’lik oy oranıyla Show TV’ nin sevilen dizisi Çukur 2. sırada yer aldı.

1 Reyting Kaç izlenme?

Tek bir televizyon izlenme oranı (reyting) puanı, takip edilen bir bölgedeki seyircilerin belli bir dakikadaki sayılarının %1’ine karşılık gelir.

Adını Feriha Koydum dizisi nerede çekiliyor?

Adını Feriha Koydum nerede çekildi, merak konusu oldu. Dizinin çekimleri Beykent Üniversitesi’nde, stüdyoda ve Etiler Aksoy Apartmanı’nda gerçekleştirildi.

AFK Halil Kimdir?

Ufuk Tan Altunkaya,15 Mayıs 1984 yılında doğdu ve 36 yaşındadır. Ufuk Tan Altunkaya, Adını Feriha Koydum dizisinde Feriha’ya körkütük aşık olan Halil karakteriyle tanınmıştır. Dizi ve tiyatro oyuncusu olan Altunkaya, Fatih (2013), Biz Size Döneriz (2017) ve Beni Böyle Sev (2013) adlı yapımlarda da kendini göstermiştir.

Adını Feriha Koydum Hazal Kaya diziden neden ayrıldı?

Adını Feriha Koydum-Emir’in Yolu dizisinin oyuncularından Ayşegül Çıdamlı, eski rol arkadaşı Hazal Kaya ‘nın projeden rahatsız olduğu için ayrıldığını söyledi.

Çukur yurtdışında izleniyor mu?

Birçok ülkede yayınlanan Çukur ‘u diğer dizilerden ayıran ise Avrupa bölgesinde de sıkça izlenmesi oluyor. Ancak Çukur ‘un bir özelliği onu diğer Türk dizilerinden ayırmayı başarıyor. Çukur sadece Orta Doğu bölgesinde değil, Avrupa’da da büyük bir ilgiyle takip ediliyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *